Tuner a UPC

Kecání o tom, co se nikam nevejde, nebo nikam nevede.

Tuner a UPC

Nový příspěvekod Monty » 29.07.2006 00:04:17

Připojil jsem tuner k rozbočce a začala mi pruhovat tv.

Vím, že tam musím dát nějaký odrušovač. Uměl by to někdo udělat?

Díky moc.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Re: Tuner a UPC

Nový příspěvekod King » 29.07.2006 06:08:56

Monty píše:Připojil jsem tuner k rozbočce a začala mi pruhovat tv.

Vím, že tam musím dát nějaký odrušovač. Uměl by to někdo udělat?

Díky moc.


Jestli myslíš připojenej tv tuner do anténího systému televize UPC tak je to takhle. Základem je použití kvalitního anténího kabelu a kvalitního rozbočovače v Kutný Hoře seženeš asi nejlepší Teroz 101 což je rozbočovač s dvěma vývody. Pokud máš kvalitní kabely - né moc dlouhý tak je problém jinde a to nejspíš v anténím systému UPC která většinou má limitovanej zisk kterej pustí do celýho anténího systému ve vašem paneláku a tam se to dělí mezi uživatele. Ono záleží hodně na použitém materiálu co vám tam dali. Je to jako s wifinou. Nekvalitní anténí zásuvka ti ze zisku sežere třeba 12 db k tomu přičti útlum rozbočovače a kabely a ze 70 db máš najednou 50 db. Rozbočovač má dva vývody nebo víc a každý vývod má jiný útlum. Jinak antény to je vždycky trochu loterie kanálová zádrž, pásmový zesilovač, útlumový článek to jsou věci který musej být poskládány tak aby to nepřebuzovalo anténí vstup na televizi , která by následkem mohla i odejít, a zase byl signál dostatečně silný na všechny zařízení v bytě.
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Nový příspěvekod Kocour » 29.07.2006 11:46:51

Problém je v tom, že pc je uzemněné na kolík a ostatní spotřebiče (tv, video...) a kabelovka ne. Já mám podobný problém i bez tv tuneru. Mám repro Genius 5.1 a připojené na DVD přehrávač. Pokud připojím repro i k PC tak se ozývá poměrně silný brum (řekl bych že 50hz, jako trafo) a stačí odpojit anténu a je klid. Na televizi se mi po připojení tv výstupu objevují pruhy cestující po obrazovce odshora dolu. Takže moje rada zní. Odpoj anténu a vše bude v pořádku. :D :D :D

Na stránce tvfreak je nějaký návod, ale ještě jsem ho nezkoušel.
Nic není tak malé, aby vám to nemohlo přerůst přes hlavu.
Uživatelský avatar
Kocour
nadposkok
 
Příspěvky: 254
Registrován: 22.04.2006 12:34:17

Nový příspěvekod King » 29.07.2006 12:22:01

Kocour píše:Problém je v tom, že pc je uzemněné na kolík a ostatní spotřebiče (tv, video...) a kabelovka ne. Já mám podobný problém i bez tv tuneru. Mám repro Genius 5.1 a připojené na DVD přehrávač. Pokud připojím repro i k PC tak se ozývá poměrně silný brum (řekl bych že 50hz, jako trafo) a stačí odpojit anténu a je klid. Na televizi se mi po připojení tv výstupu objevují pruhy cestující po obrazovce odshora dolu. Takže moje rada zní. Odpoj anténu a vše bude v pořádku. :D :D :D

Na stránce tvfreak je nějaký návod, ale ještě jsem ho nezkoušel.


Jo rozdíl napětí tam může být ale on má problém s obrazem ne s reproduktory. Nejlepší je asi jít nejjednodušší cestou tj: kabely, něco v cestě atd. Při puštěné televizi odpojit tv tuner a mrknout co to udělá pokud je to to samé tak na rozbočovači prehodit výstupy a znovu to ozkoušet atd. Pokud je kvalitně udělaný anténí systém tak je země antény spojená se zemí el rozvodu a na to slouží svorkovnice - vyrovnávač potenciálu.
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Re: Tuner a UPC

Nový příspěvekod nostromo » 29.07.2006 13:13:05

Monty píše:Připojil jsem tuner k rozbočce a začala mi pruhovat tv.

Vím, že tam musím dát nějaký odrušovač. Uměl by to někdo udělat?

Díky moc.


Rozvody kabelovky jsou prasácky zapojené, a vznikají zemni smyčky. Takže mezi kostrou přístroje (např PC, topením, atd.) a stíněním koaxu kabelového rozvodu naměříš klidně 100V.
K odrušení je potřeba ten koax přeštípnout, a zapojit jak prostřední drát tak stínění přes keramické kondenzátory cca 10n.
Nostromo
Uživatelský avatar
nostromo
Hustej masér
 
Příspěvky: 585
Registrován: 21.06.2003 12:41:26

Monty

Nový příspěvekod Monty » 29.07.2006 15:55:20

Je to přesně tak jak píše Nostromo a Kocour.

Prostě jak do soustavy přijde pc, tak obraz na tv kartě a v televizi je pruhovaný a zvuk bručí.

Vím, že to jde nějak odstínit, ale jsem na to levej.

Ptám se tedy za kolik :-)
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Re: Tuner a UPC

Nový příspěvekod baciluskus » 29.08.2006 18:50:02

nostromo píše:
Monty píše:Připojil jsem tuner k rozbočce a začala mi pruhovat tv.

Vím, že tam musím dát nějaký odrušovač. Uměl by to někdo udělat?

Díky moc.


Rozvody kabelovky jsou prasácky zapojené, a vznikají zemni smyčky. Takže mezi kostrou přístroje (např PC, topením, atd.) a stíněním koaxu kabelového rozvodu naměříš klidně 100V.
K odrušení je potřeba ten koax přeštípnout, a zapojit jak prostřední drát tak stínění přes keramické kondenzátory cca 10n.

je to přesně jak píše nostromo..... stačí připojit kondenzátory.... ale doporučoval bych spíš elektrolitický....jenom si nejsem jistý hodnotou... ale dá se experimentovat.... jenom pozor na přepolování kondíků....
kus bacila
Uživatelský avatar
baciluskus
Bakterie
 
Příspěvky: 6
Registrován: 14.04.2006 17:45:28
Bydliště: 17.Listopadu 108

Nový příspěvekod Monty » 29.08.2006 19:48:31

Mám od nostroma odrušovák, ale UPC asi odrušit nejde úplně, i když to dost pomohlo.

Některé kanály, hlavně nova je stále blbá, ale není to už tak hrozné.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod ludvik » 30.08.2006 11:43:34

Ty máš televizi obvzlášť špatnou. A když uvážím, že máš centrálu UPC v baráku ... hrůza. Já mám signál lepší tak o dvě třídy a jsem o půl města dál ...
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Nový příspěvekod Monty » 30.08.2006 11:56:15

ludvik píše:Ty máš televizi obvzlášť špatnou. A když uvážím, že máš centrálu UPC v baráku ... hrůza. Já mám signál lepší tak o dvě třídy a jsem o půl města dál ...


No nevím, co je na mém Panasonicu špatné, jediné, co je tu špatné, tak prasácké rozvody. Ještě jsem to neměřil, ale půjde tam celkem dost, když jdou na televizi pruhy jako kráva (odrušovač to zmírnil, ale vidět to je).

A to nemluvím o tom, že UPC dá novu na stejný kanál, jako je v terestrickém vysílání.
Naposledy upravil Monty dne 30.08.2006 13:08:04, celkově upraveno 1
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod ludvik » 30.08.2006 12:00:50

Monty!!! Myslel jsem, že ty moje druhé dvě věty znamenají jednoznačně, že jsem myslel UPC-kabel a ne fyzicky bednu (i když i to je možný :-) ).
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Nový příspěvekod Monty » 30.08.2006 13:07:33

ludvik píše:Monty!!! Myslel jsem, že ty moje druhé dvě věty znamenají jednoznačně, že jsem myslel UPC-kabel a ne fyzicky bednu (i když i to je možný :-) ).


No tak nepiš televizi, proto jsem to nepochopil. :D

A to že je nova na stejném kanálu v kabelu a terestrice způsobuje to, že jsou tam duchy jako prase
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod nostromo » 30.08.2006 18:55:38

Monty píše:
ludvik píše:Monty!!! Myslel jsem, že ty moje druhé dvě věty znamenají jednoznačně, že jsem myslel UPC-kabel a ne fyzicky bednu (i když i to je možný :-) ).


No tak nepiš televizi, proto jsem to nepochopil. :D

A to že je nova na stejném kanálu v kabelu a terestrice způsobuje to, že jsou tam duchy jako prase


A nemáš náhodou natažený koax kabelovky souběžně se síťovým UTP kabelem? To taky dělá pěkné šikmé pruhy.
Nostromo
Uživatelský avatar
nostromo
Hustej masér
 
Příspěvky: 585
Registrován: 21.06.2003 12:41:26

Nový příspěvekod ludvik » 30.08.2006 19:08:06

nostromo píše:A nemáš náhodou natažený koax kabelovky souběžně se síťovým UTP kabelem? To taky dělá pěkné šikmé pruhy.


Já jo ... a žádný pruhy nepozoruju! A ten kabel je panelákovej, takže provozu tam je dost ...
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Nový příspěvekod Monty » 30.08.2006 20:52:02

nostromo píše:
Monty píše:
ludvik píše:Monty!!! Myslel jsem, že ty moje druhé dvě věty znamenají jednoznačně, že jsem myslel UPC-kabel a ne fyzicky bednu (i když i to je možný :-) ).


No tak nepiš televizi, proto jsem to nepochopil. :D

A to že je nova na stejném kanálu v kabelu a terestrice způsobuje to, že jsou tam duchy jako prase


A nemáš náhodou natažený koax kabelovky souběžně se síťovým UTP kabelem? To taky dělá pěkné šikmé pruhy.


ne šikmý, když tam není odrušovač, tak jsou krásný vodorovný, tak tři a pěkně silný. když je odrušovač, tak jen na nově pozoruji duchy, většina kanálů ok.
Když odpojím tuner u PC, tak je to ok vše.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora


Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron