*PORADNA-Péče o tělo, aneb chci zhubnout, přibrat či být fit

Kecání o tom, co se nikam nevejde, nebo nikam nevede.

Jsi spokojen/a se svým zevnějškem?

Ano
6
55%
Ne
1
9%
Pár detailů by bylo třeba "doladit"
4
36%
Je na něm ještě hodně práce
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 11

*PORADNA-Péče o tělo, aneb chci zhubnout, přibrat či být fit

Nový příspěvekod Klainn » 28.11.2006 13:25:09

Sem můžete psát své dotazy směřované k tématu fóra, jsem připraven na ně reagovat;)
***Intel Inside - Idiot Outside***
Uživatelský avatar
Klainn
Ničitel klávesnice
 
Příspěvky: 495
Registrován: 17.06.2003 13:52:34
Bydliště: Církvice

Nový příspěvekod Apofis » 29.11.2006 15:02:51

Jak vidíš L-carnitin? Podle všeho je to jen vyhození peněz..

1) Intenzívne cvičenie nevedie k stratám karnitínu, ani nevedie k jeho zvýšenej potrebe (ako je to napríklad pri glutamíne).

2) Podávanie karnitínu nevedie k zlepšeniu spaľovania tuku alebo rýchlejšiemu alebo lepšiemu chudnutiu. Nie je žiadny teoretický základ na tieto tvrdenia a už vôbec nie klinický výskum.

3) Karnitín neprispieva k zlepšeniu využitia kyseliny mliečnej, čím by mohol znížiť jej úroveň v krvi.

4) Karnitín nezlepšuje spaľovanie tukov, ani neprispieva k „ochrane“ svalového glykogénu a nezlepšuje fyzický výkon.


Reference

. SUKALA, W.: L-Carnitine: Separating Fact from Fiction. Healthcare Reality Check (www.hcrc.org), júl 2002.
2. CRIBB, P.: The “Fat-burning” Supplement L-Carnitine. AST Sports Science (http://www.ast-ss.com/articles/article.asp?AID=69), 2000, júl 2002.
<i><b><u>Apofis<i><b><u>
Uživatelský avatar
Apofis
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 283
Registrován: 11.07.2003 09:42:07
Bydliště: KH

Nový příspěvekod Klainn » 29.11.2006 18:00:06

To je pravda, hodnota Carnitinu v těle maratonce po uběhnutí 40km je někde na 98%, ovšem uděláš-li stejnou studii po 12-24 hodinách bude jeho hodnota někde kolem 30-40%. Což může vést k celkové svalové slabosti. Zvýšíš-li obsah této látky v těle uměle(doporučená denní dávka je něco kolem 600mg, ovšem při silových či vytrvalostních sportech se doporučuje klidně i 3-4g)na 200% oproti standardu, tak i po tělesné námaze bude hodnota carnitinu v těle okolo 100% a nemusiš se bát, že bude něják omezen přenos mastných kyselin do mitochondrií.
Je možné, jak si psal, že dle výzkumu je L-Carnitin uplně zbytečný..protože nikdo ze zkoumaných nedržel dietu, která je při braní L-Carnitinu nesmírně důležitá a bez ní se účinek L-Carnitinu blíží k nule.
Je dobré L-Carnitin kombinovat i s jinou látkou, napřiklad Pyruvatem. Není naškodu zvýšit příjem vitamínu B6 či C.
--------------------------------------------------------------
A můj vlastní názor?
L - Carnitin se doporučuje PŘEDEVŠÍM při redukci nadváhy(někdy i při disfunkci srdce), ale když bych měl problémy s nadváhou nejdříve bych místo L - Carnitinu šáhnul po teniskách a šel si zaběhat a když by to nemělo patřičný efekt až teprv v tomhle případě bych začal přemýšlet o zařazení suplementace na bázi L-Carnitinu.
***Intel Inside - Idiot Outside***
Uživatelský avatar
Klainn
Ničitel klávesnice
 
Příspěvky: 495
Registrován: 17.06.2003 13:52:34
Bydliště: Církvice

Nový příspěvekod Apofis » 29.11.2006 20:41:54

Najprv tu spomeniem základnú štúdiu. Istý pán Olli Heinonen z Univerzitnej nemocnice v Turku sa zaoberal vplyvom intenzívneho cvičenia na karnitín. Zistil to, že aj najťažším cvičením sa množstvo karnitínu v tele nedostane pod 98 %, pričom tých zvyšných 1-2 % je v najkratšej dobe nahradených. Prišiel teda k záveru, že keďže cvičenie nemá vplyv na pokles úrovne karnitínu, nie je potreba suplemnetáciu (teda užívanie doplnkov)

To mě dostává k myšlence, kde ses dozvěděl, že po 12-24 hodinách je hladina karnitinu nižší?
<i><b><u>Apofis<i><b><u>
Uživatelský avatar
Apofis
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 283
Registrován: 11.07.2003 09:42:07
Bydliště: KH

Nový příspěvekod Apofis » 29.11.2006 20:48:57

Opäť, jedna zo štúdií za všetky. V roku 1994 istý pán Kasper testoval vplyv karnitínu na beh, pričom zapojil siedmych súťažiacich (mužských) bežcov na dlhšie trate. Bežci užívali 4 g karnitínu denne 2 týždne pred meraním. Kasper nezistil žiadne zlepšenie čo sa týka výkonu na 5 km dlhý beh, žiadnu zmenu v krvnom laktáte, a ani zmenu v srdcocom tepe.
<i><b><u>Apofis<i><b><u>
Uživatelský avatar
Apofis
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 283
Registrován: 11.07.2003 09:42:07
Bydliště: KH

Nový příspěvekod Klainn » 29.11.2006 20:49:14

Nemůžes srovnánavat maratónský běh s posilováním. Sám tam píše, že každé cvičení nemá vliv na snižování Carnitinu v těle..
Carnitin se hodí spíše k aerobnímu cvičení nebo do období rýsování.
***Intel Inside - Idiot Outside***
Uživatelský avatar
Klainn
Ničitel klávesnice
 
Příspěvky: 495
Registrován: 17.06.2003 13:52:34
Bydliště: Církvice

Nový příspěvekod Klainn » 29.11.2006 20:56:40

Nevěřil bych všem studiím, které čteš protože si dost protiřečej a hlavně na každé tělo, každého jedince to zabírá úplně jinak. Já osobně jsem ho nezkoušel.. ze zkušenosti od člověka, kterýho ho požíval jsem se dozvědel, že carnitin 25 000 od Aminostaru byl k ničemu, zakoupil tedy 50 000 od ATP a výsledky byly prý docela vidět jak na ubytku tuku tak na psychické pohodě..
***Intel Inside - Idiot Outside***
Uživatelský avatar
Klainn
Ničitel klávesnice
 
Příspěvky: 495
Registrován: 17.06.2003 13:52:34
Bydliště: Církvice

Nový příspěvekod Apofis » 29.11.2006 20:58:33

Mimo to v dietě sáhnout jen po teniskách není podle mně úplně to nejlepší. Maximálně jednou, jestli si totiž chceme udržet nějakou sílu potažmo svaly(větší intenzita=víc svalových vláken), tak běh v nadměrné míře způsobí pokles síly i intenzity s kterou cvičíme. Dokonce zvedání těžších vah je pro nás větším přínosem, co se hubnutí týče. Neříkám neběhat, spíš ne tolik, dřív sem dělal tuhle chybu, že jsem měl nadměrně moc aerobní aktivity a kleslo uplně všechno. Běhání určitě +, pro kardiovaskulární systém, kondici etc..

Myslím při dietách typu(Sach.vlny,CKD..)

V první studii (4) vědci rozdělili 72 lidí s nadváhou do dvou skupin. Jedna zahrnovala 30 min. šlapání na rotopedu (aerobní), druhá pak 15 min. rotoped a 15 min. posilování (kombinovaná). Po 2 měsících stanoveného protokolu došlo v aerobní skupině k úbytku váhy o 1,6kg, z toho bylo 1,35kg tuku a 0,25kg svaloviny. V kombinované skupině pokleslo množství tuku o 4,5kg, přibyla nová svalová hmota a to 0,9kg a tělesná hmotnost se celkově snížila o 3,6kg!

Reference
4) Resistance Weight Training With Endurance Training Improves Fat Loss
Westcott, W., Fitness Management. Nov., 1991
<i><b><u>Apofis<i><b><u>
Uživatelský avatar
Apofis
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 283
Registrován: 11.07.2003 09:42:07
Bydliště: KH

Nový příspěvekod Apofis » 29.11.2006 21:03:59

Osobně neznám jediný příklad, kde carnitin zabral, úbytek tuku byl spíše způsoben intenzivnější dietou...
<i><b><u>Apofis<i><b><u>
Uživatelský avatar
Apofis
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 283
Registrován: 11.07.2003 09:42:07
Bydliště: KH

Nový příspěvekod Klainn » 29.11.2006 21:17:27

Apofis píše:Mimo to v dietě sáhnout jen po teniskách není podle mně úplně to nejlepší. Maximálně jednou, jestli si totiž chceme udržet nějakou sílu potažmo svaly(větší intenzita=víc svalových vláken), tak běh v nadměrné míře způsobí pokles síly i intenzity s kterou cvičíme. Dokonce zvedání těžších vah je pro nás větším přínosem, co se hubnutí týče. Neříkám neběhat, spíš ne tolik, dřív sem dělal tuhle chybu, že jsem měl nadměrně moc aerobní aktivity a kleslo uplně všechno. Běhání určitě +, pro kardiovaskulární systém, kondici etc..

Myslím při dietách typu(Sach.vlny,CKD..)

V první studii (4) vědci rozdělili 72 lidí s nadváhou do dvou skupin. Jedna zahrnovala 30 min. šlapání na rotopedu (aerobní), druhá pak 15 min. rotoped a 15 min. posilování (kombinovaná). Po 2 měsících stanoveného protokolu došlo v aerobní skupině k úbytku váhy o 1,6kg, z toho bylo 1,35kg tuku a 0,25kg svaloviny. V kombinované skupině pokleslo množství tuku o 4,5kg, přibyla nová svalová hmota a to 0,9kg a tělesná hmotnost se celkově snížila o 3,6kg!

Reference
4) Resistance Weight Training With Endurance Training Improves Fat Loss
Westcott, W., Fitness Management. Nov., 1991



Neřekl jsem aby jsi při dietě chodil běhat..ale myslím si že je lepší( při snaze zhubnout) chodit běhat, než do sebe "lejt" carnitin;)
A jak řikám, na netu najdu stejný počet pozitivních studií na látku L-Carnitin jako ty negativních, takže bych to nebral až tak doslova..prostě co sám neozkoušíš to nemůžeš pořádně soudit.

Já například v dnešní době zkouším HMB, studie to chválej jak můžou, ale ohlas lidí je zcela rozdílný, ale problém je ten, že 99% z nich nemluví z vlastní zkušenosti..tak uvidim..;)
***Intel Inside - Idiot Outside***
Uživatelský avatar
Klainn
Ničitel klávesnice
 
Příspěvky: 495
Registrován: 17.06.2003 13:52:34
Bydliště: Církvice

Nový příspěvekod Apofis » 29.11.2006 21:37:17

A jak řikám, na netu najdu stejný počet pozitivních studií na látku L-Carnitin jako ty negativních, takže bych to nebral až tak doslova..prostě co sám neozkoušíš to nemůžeš pořádně soudit.

Tak s tím souhlasím, ale těch negativních je víc, ty pozitivní budou nějak ovlivněný prodejcema, nikdo nechce prodělat:-))

Všude HMB pěkně funguje jak teda aspon všichni a všude píší, ale najdou se i studie kde mělo minimální efekt, všechny suplementy by však měly být podporovány dostatečným jídlem, což u tebe problém určitě nebude.
Kde to funguje, jsem četl na stránkách prodejců, takže tak:-)

Já osobně nemám peněz na zbyt a tak se věnuju jen vlastní stravě a když dojde ke stagnaci tak přidám a hotovo.[/quote]
<i><b><u>Apofis<i><b><u>
Uživatelský avatar
Apofis
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 283
Registrován: 11.07.2003 09:42:07
Bydliště: KH

Nový příspěvekod Klainn » 30.11.2006 11:55:43

k té dostatečné stravě bych ještě doplnil "tvrdým tréninkem" ;) :idea:
***Intel Inside - Idiot Outside***
Uživatelský avatar
Klainn
Ničitel klávesnice
 
Příspěvky: 495
Registrován: 17.06.2003 13:52:34
Bydliště: Církvice

Nový příspěvekod Apofis » 30.11.2006 12:48:13

To beru jako samožrejmost:-)
Každopádně není trénink jako trénink, jakým stylem ted cvičíš?
<i><b><u>Apofis<i><b><u>
Uživatelský avatar
Apofis
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 283
Registrován: 11.07.2003 09:42:07
Bydliště: KH

Nový příspěvekod Klainn » 30.11.2006 14:33:11

Pondělí - Prsa
Úterý - biceps, triceps
Středa - Ramena
Čtvrtek - Nohy
Pátek - biceps, triceps
Sobota - Záda
Neděle - VOLNO - chodim hrát na hoďku a půl fotbal

Po každém tréninku bych chtěl jet břicho, ale moc mi to nevychází..:D

Jinak zkoušel jsem GVT, ale vydržel jsem to jeden trénink, pak jsem se na to vykašlal.. :D

Teď bych chtěl začít s dvoufaz. tréninkem..
***Intel Inside - Idiot Outside***
Uživatelský avatar
Klainn
Ničitel klávesnice
 
Příspěvky: 495
Registrován: 17.06.2003 13:52:34
Bydliště: Církvice

Nový příspěvekod Apofis » 30.11.2006 15:13:30

Jo GVT mám úspěšně za sebou, teda alespojn prní fázi 10x10, je to záhul, ale musí se dodržovat to tempo 401 aspon. Asi 4kg nahoru za 1.fázi.

Ten rozpis bych celej překopal, díky novejm poznatkům, bych každou velkou partii procvičil 2x a malou klidně 3x. S menší intenzitou samozřejmě, nemůžeš se oddělat, potom by si nemohl.

Ty fakta jsou: -velká svalová partie roste asi 36hodin(cca 2 dny)
-malá asi 24hodin

Najdi si někde článek o HST, další skvělej trénink, mám 2 za sebou už.
Tam je to popsaný jak je s hypertrofií, popřípadě na:

http://www.hypertrophy-specific.com/hst_index.html

Tzn. když to bolí dalších 5 dní, neznamená to že to roste, ale že to bolí.
To je ale docela revoluce, když to tak vemeš, každej cvičí takovym tim "muscle-fitness" systémem:-)

Jinak s tim břichem sme na tom stejně, nikdy se mi do něj nechce:-)
<i><b><u>Apofis<i><b><u>
Uživatelský avatar
Apofis
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 283
Registrován: 11.07.2003 09:42:07
Bydliště: KH

Další

Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron