TPCA

Kecání o tom, co se nikam nevejde, nebo nikam nevede.

TPCA

Nový příspěvekod King » 09.05.2007 15:15:52

Nemakáte někdo v TPCAčku? Při brouzdání sem narazil na blog kde se vyskytlo víc názorů a tak mě zajímá jak to tam opravdu chodí. Některé komentáře jsou votřesně vulgární i na mě.

http://ghostrider.blog.cz/0603/tpca-kolin
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Nový příspěvekod Brain » 09.05.2007 17:48:41

Tak z tohohle jsem brecel smichy... fakt ten konec je dobrej :)


[69] Tak jsem dopracoval, mail, 30.9.2006 21:38

Pracoval jsem v TPCA dva roky na lince a nyní jsem v situaci kdy mi odchází jedna část těla za druhou. Klouby, páteř, zánět šlach. Nemohu se již ani hýbat a diagnóza zní: "Opotřebení z nadměrného jednostranného namáhání." Tak to se fakt vyplatí! Invalidní důchod mi nedají a TPCA mi nedá odškodné protože to přišlo pozvolna, tak to nechtěli zapsat jako pracovní úraz. V životě už jsem odepsaný člověk a na soudy nemám tolik prostředků jako TPCA! Většina úřadů jde TPCA na ruku a higienické normy v továrně jsou porušeny v mnoha limitech. Tak mohu být rád že ještě alespoň vidím a slyším. Všem vzkazuji - jděte tam, dokud jste mladí a blbí. Já jsem odepsaný a peníze těžce vydělané jsou směšné - za zkušenost jistě továrna stojí! Já jsem se tam nic nenaučil, jen jsem přišel o zdraví a to je svinská daň! Až se za den šestsetkrát ohnete do auta a s nějakým nástrojem či součástkou budete tančit, vzpomeňte si na mne! A věřte že i Vás čeká jednou bezesná noc (nejedna) v bolestech a přemítání o TPCA a smyslu života. Vás to možná potká v šedesáti, ale poznáte že usměvavý človíček z kanceláře, (Neumře-li na infarkt.) prožije příjemnější stáří. A pochybuji že se do té doby uchlastáte k smrti... Takže vítejte v Pekle! Prací na lince v TPCA jste otevřeli bránu k utrpení, ale kdo ví. Třeba se tam z Vás stanou osvícení lidé. Monotónní stále se opakující pohyby vedou člověka do tranzu. Manželka mi říkávala: "Ty chodíš z tý práce tak vygumovanej...!" a opravdu! Zdar Japonským vymívačům mozků! Češi to opravdu rychle okoukali/podlehli... Chcete-li zaměstnat mrzáka, pište mi prosím na mail. Hlavu už mám vyléčenou a tak vám mohu být užitečný!
<a href="http://www.ping-timeout.de/sig/" target="_BLANK" ALT="Ping-Timeout Forum Signatur
Uživatelský avatar
Brain
podposkok
 
Příspěvky: 417
Registrován: 18.08.2005 23:16:56
Bydliště: Trvalé

Nový příspěvekod King » 09.05.2007 18:45:43

Brain píše:Tak z tohohle jsem brecel smichy... fakt ten konec je dobrej :)


Ono je tam toho k pousmání mnohem víc třeba ty dopisy. Lehce s něčim nesouhlasíš a už ti čeká doma. Nebo zaměstnanec nedostal slibované povýšení protože dělal, mistr mu to odůvodnil tak že s ním málo komunikoval. Asi to známe všichni jak si češi nadávají nad prací a stále přemýšlí kde by bylo líp. Nabídka TPCA nevypadá špatně ale realita je asi hodně někde jinde. A ty vysoké mzdy po třech měsících odchodu ještě musí vracet prachy takže po přepočtu pak mají 4 až 8000 měsíčně. Tohle by si normální podnikatel nemohl ani dovolit. Tak se děti přiznejte kdo tam maká nebo z rodiny a poznatky?
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Nový příspěvekod dwori » 09.05.2007 19:02:05

ja nevim, ze jsou z toho vsichni tak vodvareny, jako kdyby podobna (ne do extremu) situace nebyla v mnoha jinych firmach. ja jsem taky pred dvema lety zacinal s 13000,- hrubyho a po roce cvrt mel na 35000,-. pravda tpca to nebylo, ale co, vodrbavat chtej vsude :)
bylo, nebylo ... a az zase bude, tak nebudem
Uživatelský avatar
dwori
Polobůh
 
Příspěvky: 1283
Registrován: 16.06.2003 22:18:35

Nový příspěvekod King » 09.05.2007 19:16:10

dwori píše:ja nevim, ze jsou z toho vsichni tak vodvareny, jako kdyby podobna (ne do extremu) situace nebyla v mnoha jinych firmach. ja jsem taky pred dvema lety zacinal s 13000,- hrubyho a po roce cvrt mel na 35000,-. pravda tpca to nebylo, ale co, vodrbavat chtej vsude :)


mě třeba šlo spíš o přístup o prachy tolik ne. Je jasný když tam mají nekvalifikovaný lidi tak jim nebudou dávat horentní sumy. Ale u větších firem se očekává větší kapitál a další výhody snad i v přístupu. Japani chtěj produkci to je jasný ale ty podrazy a závist mezi sebou a vlezdoprdelkovství by tam být nemusely.
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Nový příspěvekod dwori » 09.05.2007 19:20:46

King píše:
dwori píše:ja nevim, ze jsou z toho vsichni tak vodvareny, jako kdyby podobna (ne do extremu) situace nebyla v mnoha jinych firmach. ja jsem taky pred dvema lety zacinal s 13000,- hrubyho a po roce cvrt mel na 35000,-. pravda tpca to nebylo, ale co, vodrbavat chtej vsude :)


mě třeba šlo spíš o přístup o prachy tolik ne. Je jasný když tam mají nekvalifikovaný lidi tak jim nebudou dávat horentní sumy. Ale u větších firem se očekává větší kapitál a další výhody snad i v přístupu. Japani chtěj produkci to je jasný ale ty podrazy a závist mezi sebou a vlezdoprdelkovství by tam být nemusely.


ona se na to cely hodi prave jedina a ta prava otazka a to: na kolik, jsou ty reakce podlozeny skutecnosti?
abych rekl pravdu, je mi to naprosto jedno, pokud clovek neni stupidni, praci sezene, pokud jo, tak pokud nechce sedet doma, tak bude jeho kvalitam a kvalifikaci provadet (klidne to muze byt v uvozovkach) odpovidajici praci
bylo, nebylo ... a az zase bude, tak nebudem
Uživatelský avatar
dwori
Polobůh
 
Příspěvky: 1283
Registrován: 16.06.2003 22:18:35

Nový příspěvekod King » 09.05.2007 20:44:33

ona se na to cely hodi prave jedina a ta prava otazka a to: na kolik, jsou ty reakce podlozeny skutecnosti?
abych rekl pravdu, je mi to naprosto jedno, pokud clovek neni stupidni, praci sezene, pokud jo, tak pokud nechce sedet doma, tak bude jeho kvalitam a kvalifikaci provadet (klidne to muze byt v uvozovkach) odpovidajici praci


Jasně to máš pravdu kdo bude chtít tak si najde tahle myšlenka ale 100 procentní pravdou nikdy nebude přestože je to téma vhodné k jiné diskuzi.

Jde taky o to , že stát vynaložil mnoho prostředků na vybudování infrastruktur a dalších potřebných služeb, bytů atd. TPCA vytvořilo x tisíc pracovních míst. TPCA postavilo továrnu na skoro greenu a říká si ekologický provoz. Ač nejsem velký ekolog tak když jedu okolo není to hezký, zvlášť cesta z Opolánek na Kolín. Tam udělali takovej vysokej mostek vyloženě uměle vypadající. Z mojí strany nemám s továrnou nic společnýho ale u mě má víc proti než pro.

Abych taky jen nekritizoval tak jsou i podniky, domy - moderní který se do krajiny nehodí , podle mě, ale přesto jsou tam pěkný a zapadají. viz Wurth při cestě Kolín Mladá Boleslav po levé straně u vjezdu na motorovou silnici.
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Nový příspěvekod Baracuda » 09.05.2007 21:00:06

V KH budeme mit taky jednu velkou novou fabriku, zatim je sance 90%...

Jedna se o Foxconn cca 5000 lidi,vyroba monitoru
..::^-_-^::..

Linux is like a wigwam NO Windows NO Gates and an Apache inside
Uživatelský avatar
Baracuda
Hustej masér
 
Příspěvky: 531
Registrován: 17.06.2003 13:21:34
Bydliště: Slam

Nový příspěvekod Monty » 09.05.2007 23:10:02

Baracuda píše:V KH budeme mit taky jednu velkou novou fabriku, zatim je sance 90%...

Jedna se o Foxconn cca 5000 lidi,vyroba monitoru


ááá počty narůstaj, když jsem to slyšel prvně, tak 3500
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod Baracuda » 09.05.2007 23:19:30

Ostatne jako u kazdeho drbu :lol:
..::^-_-^::..

Linux is like a wigwam NO Windows NO Gates and an Apache inside
Uživatelský avatar
Baracuda
Hustej masér
 
Příspěvky: 531
Registrován: 17.06.2003 13:21:34
Bydliště: Slam

Nový příspěvekod pna » 11.05.2007 06:53:48

Monty píše:ááá počty narůstaj, když jsem to slyšel prvně, tak 3500

Vydrž Monty, ono se to ještě určitě zvedne :wink:
Jak se do lesa volá, tak z lesa hajnej.
Uživatelský avatar
pna
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 265
Registrován: 20.12.2003 11:42:40
Bydliště: Hora Kutná


Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron