DVB-T v Hoře?

Kecání o tom, co se nikam nevejde, nebo nikam nevede.

Těšíte se na DVB-t (Digital Video Broadcasting - Terrestrial)

Jak Monty na novej spoj
10
43%
Je mi to volný jak Montyho svetr
13
57%
Nezájem! Vrať se do hrobu magore!!!
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 23

Nový příspěvekod King » 26.08.2007 18:06:10

Kocour píše:Tak tobě se nelíbí DIGI TV? Já o tom docela uvažuju. Zajímavý ceny, ale pořád nevím. Někdo je spokojenej a někdo nadává. Asi to holt risknu a objednám. Pak se teprve uvidí kdo měl pravdu. Momentálně mám UPC a to je docela drahota.


Dojdi se podivat k někomu na obraz klidně k někomu kdo má klasickou televizi uvidíš sám. Taky bych byl rád kdybych neměl pravdu ale bohužel. kvantita převažuje nad kvalitou.
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Nový příspěvekod Joesek » 26.08.2007 18:29:57

souhlas s kingem...digitál je v takový podobě jako jede ted napikaču. snažej se z těch multiplexů ždímat co se dá a obraz jde do prčic.
úplně nějvíc nemůžu z těch reklamních keců typu digitální vysílání rovná se podstatně kvalitnější obraz a já nevim co ještě. blbost. v současnosti jde pouze o zkvalitnění příjmu pro více obyvatel.
je škoda že O2 nemá vyšší pokrytí se svou O2TV, ta totiž umožnuje podstatně rychlejší přechod k HD vysílání alespon v 720 řádcích.

Hōra ruit!
...memento mori
Uživatelský avatar
Joesek
Hustej masér
 
Příspěvky: 643
Registrován: 17.06.2003 22:52:04
Bydliště: |<|-|

Nový příspěvekod Monty » 26.08.2007 18:40:10

Joesek píše:souhlas s kingem...digitál je v takový podobě jako jede ted napikaču. snažej se z těch multiplexů ždímat co se dá a obraz jde do prčic.
úplně nějvíc nemůžu z těch reklamních keců typu digitální vysílání rovná se podstatně kvalitnější obraz a já nevim co ještě. blbost. v současnosti jde pouze o zkvalitnění příjmu pro více obyvatel.
je škoda že O2 nemá vyšší pokrytí se svou O2TV, ta totiž umožnuje podstatně rychlejší přechod k HD vysílání alespon v 720 řádcích.


ale za jakou cenu: pevná linka + internet + O2TV, docela palba.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod King » 27.08.2007 00:48:50

Monty píše:ale za jakou cenu: pevná linka + internet + O2TV, docela palba.


Já tu ani O2 nechtěl vytahovat ale v podstatě je to pravda. Cena sice hrozná ale už se o tom dá mluvit jako o kvalitnějším digitálu. To co se v ČR zavádí je parodie na digitál. Možná by mi to učarovalo před 10. ti lety ale dneska teda ne. Ono je totiž mnoho podvodů i v hdtv s půlsnímky dvojtě za ssebou a podobných fíglů. Dnešní filmy nejsou ani tak o příběhu ale spíš o efektech lezoucích z obrazovek a beden 5,1 který mají přednesy k poblití. Lidi jsou schopný přímo sežrat co jim diktuje reklama a tak máme všichni doma domácí kina využitelná jen pro ty efekty. Je to proto že se vždycky řekne to je supr novinka a kvalita a dav jde. Domácí kino nepotřebuju radši uslyším kvalitní stereo a obraz o kterym mi někdo řekne že je supr z digitálu je k smíchu.

Mám doma kvalitní analog a stačí mi v televizi beztak je houby. Jediné plus pro digitál jsou nové funkce a v podstatě úspora kanálů proti analogu.
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Nový příspěvekod Czernobyl » 27.08.2007 14:08:23

Proč se těšim? Stejnej důvod jako BiFi. Na TV to vypadá dobře ale PCčko s tím udělá divy a kodeky docela magořej z toho šumu.
No a navíc co se stane až vypnou analog úplně? uvolní se pásmo. A co s pásmem? Zaplnit ho! A čím ho nejrychlejc zaplnějí ... áno dalšíma neslyslama ale tentokrát/konečně v HDTV.
Uživatelský avatar
Czernobyl
Člen rady, admin, rypouš sloní
 
Příspěvky: 694
Registrován: 12.11.2003 22:22:56
Bydliště: MARS

Nový příspěvekod King » 27.08.2007 20:36:43

Czernobyl píše:Proč se těšim? Stejnej důvod jako BiFi. Na TV to vypadá dobře ale PCčko s tím udělá divy a kodeky docela magořej z toho šumu.
No a navíc co se stane až vypnou analog úplně? uvolní se pásmo. A co s pásmem? Zaplnit ho! A čím ho nejrychlejc zaplnějí ... áno dalšíma neslyslama ale tentokrát/konečně v HDTV.

Ale tak za 15 let.
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Nový příspěvekod protheus » 28.08.2007 07:29:15

Czernobyl píše:Proč se těšim? Stejnej důvod jako BiFi. Na TV to vypadá dobře ale PCčko s tím udělá divy a kodeky docela magořej z toho šumu.
No a navíc co se stane až vypnou analog úplně? uvolní se pásmo. A co s pásmem? Zaplnit ho! A čím ho nejrychlejc zaplnějí ... áno dalšíma neslyslama ale tentokrát/konečně v HDTV.


Je to tak musím se k tomu to přidat a naprosto s tím souhlasit lépe bych to asi vyjádřit nedovedl a tak se taky řadím k těm co jen tiše říkají už aby to bylo hi :lol:
Uživatelský avatar
protheus
Člen rady
 
Příspěvky: 155
Registrován: 10.03.2004 18:59:25
Bydliště: Nekonečný vesmír

Nový příspěvekod dwori » 31.08.2007 12:23:50

pokud chcete kvalitni tv do pc, reste to dvb-s kartou, parabolu etc ...
pokud chcete kvalitni tv na lcd ci plazmu, reste sattv jakozto settopbox, parabolu etc...
pokud chcete "kvalitni" tv na crt tv, tak je to uplne jedno xD
bylo, nebylo ... a az zase bude, tak nebudem
Uživatelský avatar
dwori
Polobůh
 
Příspěvky: 1283
Registrován: 16.06.2003 22:18:35

Nový příspěvekod Czernobyl » 01.09.2007 01:36:25

Tos nám to nandal :wink:
Uživatelský avatar
Czernobyl
Člen rady, admin, rypouš sloní
 
Příspěvky: 694
Registrován: 12.11.2003 22:22:56
Bydliště: MARS

Nový příspěvekod Czernobyl » 01.09.2007 02:15:06

První maj po žížalách a unás se ani nezačlo :shock:
http://www.novinky.cz/domaci/na-domazli ... 866e1.html
Uživatelský avatar
Czernobyl
Člen rady, admin, rypouš sloní
 
Příspěvky: 694
Registrován: 12.11.2003 22:22:56
Bydliště: MARS

Nový příspěvekod ludvik » 01.09.2007 08:32:03

Ohledně O2TV doporučuji přečíst diskusi zde: http://www.czfree.net/forum/showthread. ... adid=18171

V krátkosti ... aby mohla být televize, musí být uživatel píchnutý na jiný DSLAM, který má "v sobě" kompletní televizní stream. A jelikož je to tzv multicast, je furt dost vytížený. Přečtěte si, co mu to udělalo s latencemi (aneb lagy - pro hráče).

Nejenom vzdušný digitál je špatný (jak někdo psal - je moc televizí v jednom kanálu, tj. veliká komprese a tedy slabá kvalita), ale ta O2 je to samé ... datový tok je cca 3Mbit (na internet toho už moc nezbývá, cca 0.5 - 1 Mbit). Kdo viděl někdy televizi s tokem přes 7Mbit (např. markýza), tak mi dá za pravdu - v tu chvilku je obraz jak víno a nic se mu nevyrovná (a to ani na plazmě/lcd s metrovou úhlopříčkou).

Škoda, že není MPEG4 komprese, ta by to trochu vylepšila.

A spousta lidí (laiků) si neuvědomuje další věc. Digitální signál nevyžaduje takovou sílu, pro dobrou kvalitu - prostě je to furt stejný, dokud se to skokově nezhorší do neprovozuschopné kvality (na rozdíl od analogu, který je sice v tu chvíli naprosto hrozný, ale něco vidět furt je). Jenže je tu druhý problém (který znají wifináři) - pokud se někde po cestě ztratí jediný paket (který nese informaci byť jenom o jedné osmině obrazu), rozkostičkuje se obraz často až na několik vteřin (u nízkých toků to trvá déle, u vysokých krátce). Je to dané typem komprese - jednotlivé snímky jsou pouze rozdíly od předchozího (předchozích), tj. pokud je někde chyba, přenese se dopředu v čase až do doby, kdy přijde plný, nerozdílový, snímek (který ovšem musí být v pořádku). A to může být dvakrát do vteřiny, ale také jednou za pět minut (viděl jsem filmek, který je neměl vůbec - vypadalo to jak černoši v tunelu).
Na tohle ale řešení pořádně neexistuje. Je možno to pouze zlepšovat - vyšší datové toky (tj. méně TV kanálů v jednom signálu), silnější fyzický signál (to se řeší opravdu blbě), omezit rušení. A v případě jiné cesty (internet) - mít ji co nejkvalitnější a hlavně bezeztrát.
Vyšší datový tok jde nahradil lepším typem komprese - vyhodit současně používaný MPEG2 (což je vlastně DVD) a přejít na MPEG4 (tam klesají potřeby na datovou rychlost přibližně na polovinu při stejné vizuální kvalitě obrazu). Bohužel MPEG4 je výpočetně o hodně náročnější a tedy obyčejné settopboxy mají problém ...
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Nový příspěvekod dwori » 01.09.2007 12:29:58

Czernobyl píše:Tos nám to nandal :wink:


nandal nenandal, mam bohuzel zkusenost s obojim ... dvbt se i na lcd da snist, ale pro me pozivatelna "podivana" tak do uhlopricky patnacti palcu zobrazovadla, pak uz je to nouze s bidou :)
bylo, nebylo ... a az zase bude, tak nebudem
Uživatelský avatar
dwori
Polobůh
 
Příspěvky: 1283
Registrován: 16.06.2003 22:18:35

Nový příspěvekod gigous » 01.09.2007 17:29:35

MPEG4 se bude v budoucnu (do 10 let) používat. pak můžeme všechny drahý settopboxy hodit do sběru.
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

Nový příspěvekod Monty » 01.09.2007 21:33:03

Dle našich testů

IPTV je jak víno, pokud je dostatečný tok. Měli jsme tu čest TV testovat a jak píše Ludva, kanály jako Markíza, ČT4 Sport apod, když měli dostatečný datový tok, tak to bylo s tím paskvilem co mi pouští UPC do kabelu nesrovnatelné.

Ani s DIGITV se to nedá srovnat. Například PRIMA je u táty sice bez kostiček, ale jaksi taková jakoby ořezaná, neostré okraje, prostě jakoby 320x200 pixelů.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod King » 02.09.2007 07:15:27

Monty píše:Dle našich testů

IPTV je jak víno, pokud je dostatečný tok. Měli jsme tu čest TV testovat a jak píše Ludva, kanály jako Markíza, ČT4 Sport apod, když měli dostatečný datový tok, tak to bylo s tím paskvilem co mi pouští UPC do kabelu nesrovnatelné.

Ani s DIGITV se to nedá srovnat. Například PRIMA je u táty sice bez kostiček, ale jaksi taková jakoby ořezaná, neostré okraje, prostě jakoby 320x200 pixelů.


souhlas a to rozlišení by možná u digi tv odpovídalo. U analogu je sice nevýhoda nedostatečného signálu. To ale většinou není takový problém protože kanály se dají vyfiltrovat, oddělit, zesílit apodobně. Je to spíš o tom že si češi zvykli antény dělat sami a pak tvrdíme - analog je naprd.
U IP TV se mi nelíbí dlouhá prodleva při přepínání programů
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

PředchozíDalší

Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron