DVB-T v Hoře?

Kecání o tom, co se nikam nevejde, nebo nikam nevede.

Těšíte se na DVB-t (Digital Video Broadcasting - Terrestrial)

Jak Monty na novej spoj
10
43%
Je mi to volný jak Montyho svetr
13
57%
Nezájem! Vrať se do hrobu magore!!!
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 23

DVB-T v Hoře?

Nový příspěvekod Czernobyl » 24.08.2007 23:49:46

Zkoušel to někdo znás? Ačkoliv je v Čáslavi obvykle hovn* tak DVB-t tam chytaj z Bukové Hory (je odsaď asi 100km), která začla vysílat 1.července řádné digi vysílání. Vzhledem k faktu, že to nejní žádné ořezávátko (100kW), by jsme to mohli chytat. Co nato praxe? Zkoušel někdo? Kde? A jakej výsledek?
Uživatelský avatar
Czernobyl
Člen rady, admin, rypouš sloní
 
Příspěvky: 694
Registrován: 12.11.2003 22:22:56
Bydliště: MARS

Nový příspěvekod ludvik » 25.08.2007 09:14:01

Chytat to můžeš, ale tak na kopečku ... nezapomeň že jsi v ďolíku. Ale samozřejmě jsem to nezkoušel.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Nový příspěvekod Monty » 25.08.2007 10:42:44

Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

parodie

Nový příspěvekod King » 25.08.2007 10:59:46

Vážení nevim co od DVB-T čekáte ale výkonostně to o moc lepší než analog nebude a už vidim ty kostičky a trhaný obraz nebo mírné zpoždění zvuku oproti obrazu. Když vezmeme kvalitu DVD tak při přehrání na dnešních televizích s docela slušným rozlišením i dvd kostičkuje, přehrávače interpolují a s timhle jsme 100 let někde zpátky. Je to něco jako my máme mikrovlnné brány na mýto a všichni ostatní jsou blbci protože mají GPS.
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Nový příspěvekod ludvik » 25.08.2007 17:06:07

Zase na druhou stranu mýtné brány zase tak moc od věci nejsou. GPSko nemáš šanci kontrolovat. Bránou projedeš, ona si tě vyblejskne a porovná údaje (např. jestli máš vůbec měřák zapnutý). Dá se hůř ošidit. GPSko jsi schopný kontrolovat tak možná jenom policajtem a srovnat tachometr s údaji v GPS. Tj. každej osobák (až to bude všeobecně všude) by musel mít ještě ten ocejchovaný tachograf, jako mají nákláďáky a každej měsíc se hlásit někde na úřadě.

Samozřejmě - dalo se to zkombinovat od začátku, nemuselo jich být tolik. O tom žádná.
Naposledy upravil ludvik dne 25.08.2007 20:38:09, celkově upraveno 1
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Nový příspěvekod gigous » 25.08.2007 18:28:13

ludvik píše:Zase na druhou stranu mítné brány zase tak moc od věci nejsou. GPSko nemáš šanci kontrolovat. Bránou projedeš, ona si tě vyblejskne a porovná údaje (např. jestli máš vůbec měřák zapnutý). Dá se hůř ošidit. GPSko jsi schopný kontrolovat tak možná jenom policajtem a srovnat tachometr s údaji v GPS. Tj. každej osobák (až to bude všeobecně všude) by musel mít ještě ten ocejchovaný tachograf, jako mají nákláďáky a každej měsíc se hlásit někde na úřadě.

Samozřejmě - dalo se to zkombinovat od začátku, nemuselo jich být tolik. O tom žádná.


mítné brány se ale zase dají lépe sabotovat.
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

re ludvik

Nový příspěvekod King » 25.08.2007 19:40:19

ludvik píše:Zase na druhou stranu mítné brány zase tak moc od věci nejsou. GPSko nemáš šanci kontrolovat. Bránou projedeš, ona si tě vyblejskne a porovná údaje (např. jestli máš vůbec měřák zapnutý). Dá se hůř ošidit. GPSko jsi schopný kontrolovat tak možná jenom policajtem a srovnat tachometr s údaji v GPS. Tj. každej osobák (až to bude všeobecně všude) by musel mít ještě ten ocejchovaný tachograf, jako mají nákláďáky a každej měsíc se hlásit někde na úřadě.

Samozřejmě - dalo se to zkombinovat od začátku, nemuselo jich být tolik. O tom žádná.


GPS nejsi schopen kontrolovat? To teda promiň ale asi si neviděl dnešní moderní gps ve spojení s gprs umožňují dopravcům kontrolovat kde se auto nachází jeho rychlost směr, spotřebu nafty a dokonce se hlídají i otáčky motoru. Nechceš mi tvrdit že pokud tohoto využívají soukromníci tak je problém to celoplošně zavést v republice? Mikrovlny jsou proti tomuhle vyuitelný tak maximálně pro státní kapsu avšak údaje GPS může využít kdokoli. GPS není taky jenom jednocestná záležitost ale některá zařízení umí i vysílat data. Přeci enom když máš kamion za 15 mega tak proč by si nedal okolo 300k za tento přístroj který máš možnost nadálku ovládat a dokonce získávat kompletní informace z řídící jednotky vozu. Dneska už se dělájí dokonce motory s GPS do strojů a věř tomu že vim o čem mluvim jeden mám ve válci jmenuje se cummins - kaminz 2 s kompletní výbavou GPS
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Nový příspěvekod ludvik » 25.08.2007 20:27:14

Jenže když si gpsku vypnu, tak jak mi dokážeš, že jsem jezdil? Když si to vypnu? Ledaže by mě zrovna někde poldové stopli ... Když si vypnu "mýtnobránovou", tak mě zachytí kamera a jednou se na to přijde (poměrně rychle - máme foto, ale nemáme signál). Nebo chceš státem certifikovaný servisy, který budou montovat tachografy společně s GPS mýtnou krabičkou (nedejbože i do osobáků)? Jenom těch typů aut ... To by bylo úplatečků ... A do každého auta nejenom přijímač GPS, ale zároveň mobil pro přenos dat. Hmm, pěkná perspektiva. Proto jsem psal nekontrolovatelná - nelze to kontrolovat z družice, prostě nezávisle na zařízení v autě.

To gigous: zase tak dobře to sabotovat to nelze. Sice se případy najdou, jako všude, ale procento nebude velký. Proč? Právě pro tu "nezávislou" kontrolu - kamery.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Nový příspěvekod King » 25.08.2007 20:46:13

ludvik píše:Jenže když si gpsku vypnu, tak jak mi dokážeš, že jsem jezdil? Když si to vypnu? Ledaže by mě zrovna někde poldové stopli ... Když si vypnu "mítnobránovou", tak mě zachytí kamera a jednou se na to přijde (poměrně rychle - máme foto, ale nemáme signál). Nebo chceš státem certifikovaný servisy, který budou montovat tachografy společně s GPS mítnou krabičkou (nedejbože i do osobáků)? Jenom těch typů aut ... To by bylo úplatečků ... A do každého auta nejenom přijímač GPS, ale zároveň mobil pro přenos dat. Hmm, pěkná perspektiva. Proto jsem psal nekontrolovatelná - nelze to kontrolovat z družice, prostě nezávisle na zařízení v autě.

To gigous: zase tak dobře to sabotovat to nelze. Sice se případy najdou, jako všude, ale procento nebude velký. Proč? Právě pro tu "nezávislou" kontrolu - kamery.


Podle mě to vidíš moc cizim pohledem gpsku si nevypneš ani kdyby si chtěl protože dnes je již součástí motoru. Už dneska blbý kolečka v techografech musíš evidovat 15 dní zpátky a když ti chybí kilometry máš smolika. Dneska se prostě využívá ve spojení s gprs ale jsou i zřízení obousměrné gps umí to cokoliv co si zamaneš. Dokonce snad i O2 - eurotel nabízí gprs sledování vozů za cca 1000 kč měsíčně což není taková palba. Sleduje to i dobíjení atd. V Německu jsou už tachografy komunikující přes DCF signál - máš všude přesný čas a udělej si černou jízdu :-)

Po shrnutí prostě budeme mít DVB-T o houby rozlišení v komprimaci jak prase tedy horší kvalita než DVD a budem se na to koukat na 150cm LCD televizích za 70k Kč. Pak teprve uvidíme tu kvalitu protože na dnešních klasických televizích uvidíme to samý co na analogu akorát s tím že na digitálu bude trošku horší obraz díky rozkladu digitálního signálu. Děkuju ale digitál zatim nechci.

Kdysi jsem si objednal digi tv a pak když jsem to viděl u souseda tak jsem to radši zrušil. To je bordel a ne satelitní signál. Kdo má dobrej analog bude vysmátej dokud mu ho nevypnou. Akorát nás nutěj kupovat si nějaký dementní krabičky který jsou hnusný.
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Nový příspěvekod gigous » 26.08.2007 14:41:26

King píše:
ludvik píše:Jenže když si gpsku vypnu, tak jak mi dokážeš, že jsem jezdil? Když si to vypnu? Ledaže by mě zrovna někde poldové stopli ... Když si vypnu "mítnobránovou", tak mě zachytí kamera a jednou se na to přijde (poměrně rychle - máme foto, ale nemáme signál). Nebo chceš státem certifikovaný servisy, který budou montovat tachografy společně s GPS mítnou krabičkou (nedejbože i do osobáků)? Jenom těch typů aut ... To by bylo úplatečků ... A do každého auta nejenom přijímač GPS, ale zároveň mobil pro přenos dat. Hmm, pěkná perspektiva. Proto jsem psal nekontrolovatelná - nelze to kontrolovat z družice, prostě nezávisle na zařízení v autě.

To gigous: zase tak dobře to sabotovat to nelze. Sice se případy najdou, jako všude, ale procento nebude velký. Proč? Právě pro tu "nezávislou" kontrolu - kamery.


Podle mě to vidíš moc cizim pohledem gpsku si nevypneš ani kdyby si chtěl protože dnes je již součástí motoru. Už dneska blbý kolečka v techografech musíš evidovat 15 dní zpátky a když ti chybí kilometry máš smolika. Dneska se prostě využívá ve spojení s gprs ale jsou i zřízení obousměrné gps umí to cokoliv co si zamaneš. Dokonce snad i O2 - eurotel nabízí gprs sledování vozů za cca 1000 kč měsíčně což není taková palba. Sleduje to i dobíjení atd. V Německu jsou už tachografy komunikující přes DCF signál - máš všude přesný čas a udělej si černou jízdu :-)

Po shrnutí prostě budeme mít DVB-T o houby rozlišení v komprimaci jak prase tedy horší kvalita než DVD a budem se na to koukat na 150cm LCD televizích za 70k Kč. Pak teprve uvidíme tu kvalitu protože na dnešních klasických televizích uvidíme to samý co na analogu akorát s tím že na digitálu bude trošku horší obraz díky rozkladu digitálního signálu. Děkuju ale digitál zatim nechci.

Kdysi jsem si objednal digi tv a pak když jsem to viděl u souseda tak jsem to radši zrušil. To je bordel a ne satelitní signál. Kdo má dobrej analog bude vysmátej dokud mu ho nevypnou. Akorát nás nutěj kupovat si nějaký dementní krabičky který jsou hnusný.


Trochu zpátečnický názor. Prostě Kingův názor.
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

Nový příspěvekod King » 26.08.2007 16:52:37

gigous píše: Trochu zpátečnický názor. Prostě Kingův názor.
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

re : gigouš

Nový příspěvekod King » 26.08.2007 17:01:00

King píše:
gigous píše: Trochu zpátečnický názor. Prostě Kingův názor.

Chtěl sem ti říct že ty si tady zatim žádný argumenty pro dvb-t neuvedl takže až mi budeš oponovat argumenty , údaji o rozlišení a podobných parametrech tak mě možná přesvědčíš. Bohužel svým komentářem který se netýká tématu dokazuješ akorát své přesvědčení které k tématu nemá vůbec blízko. Máš li něco proti někomu z nás založ si ve fóru svoje téma a v něm si stěžuj kdo tě štve a podobně. Z tvého psychologického profilu usuzuji že ti to dost pomůže a hlavně to oddálí tvé léčení v Bohnicích.
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Re: DVB-T v Hoře?

Nový příspěvekod bifi » 26.08.2007 17:14:57

Czernobyl píše:Zkoušel to někdo znás? Ačkoliv je v Čáslavi obvykle hovn* tak DVB-t tam chytaj z Bukové Hory (je odsaď asi 100km), která začla vysílat 1.července řádné digi vysílání. Vzhledem k faktu, že to nejní žádné ořezávátko (100kW), by jsme to mohli chytat. Co nato praxe? Zkoušel někdo? Kde? A jakej výsledek?



ja taky cekam na digital pac tu mam na tv blbej signal na televizi to docela de ale v pc :(
Uživatelský avatar
bifi
hujer
 
Příspěvky: 432
Registrován: 29.09.2005 22:51:23
Bydliště: KH,JL,CH

Re: DVB-T v Hoře?

Nový příspěvekod King » 26.08.2007 17:15:22

Czernobyl píše:Zkoušel to někdo znás? Ačkoliv je v Čáslavi obvykle hovn* tak DVB-t tam chytaj z Bukové Hory (je odsaď asi 100km), která začla vysílat 1.července řádné digi vysílání. Vzhledem k faktu, že to nejní žádné ořezávátko (100kW), by jsme to mohli chytat. Co nato praxe? Zkoušel někdo? Kde? A jakej výsledek?


http://www.ceskatelevize.cz/specialy/di ... itola5.htm to si přečti protože z nás budou tahat zase akorát prachy. Je to z toho článku jasně čitelné : máte každé 3 roky nový mobil tak jste schopni koupit i každé 3 roky nový setopbox protože vám morálně zestárne a budou nové funkce :-)
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Nový příspěvekod Kocour » 26.08.2007 17:45:55

Tak tobě se nelíbí DIGI TV? Já o tom docela uvažuju. Zajímavý ceny, ale pořád nevím. Někdo je spokojenej a někdo nadává. Asi to holt risknu a objednám. Pak se teprve uvidí kdo měl pravdu. Momentálně mám UPC a to je docela drahota.
Nic není tak malé, aby vám to nemohlo přerůst přes hlavu.
Uživatelský avatar
Kocour
nadposkok
 
Příspěvky: 254
Registrován: 22.04.2006 12:34:17

Další

Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron