Obecná diskuze o neplatičích

Kecání o tom, co se nikam nevejde, nebo nikam nevede.

Vylučovat automaticky po třech měsících neplacení?

Ano
19
86%
Ne
0
Žádná hlasování
Posílat upomínky dále
3
14%
 
Celkem hlasů : 22

Nový příspěvekod gigous » 21.12.2007 18:13:47

Monty píše:
gigous píše:


Sorry ale blbost, to že jsem nezaplatil vím při prvním výpisu.


Mě chodí výpisy čtvrtletně a ještě k tomu není jistý, že se cestou ke mě neztratí. Co se týče elektronických transakcí, nelze vyloučit technické chyby či chyby lidského faktoru.
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

Nový příspěvekod nostromo » 23.12.2007 18:19:16

ludvik píše:Ty si odškrtáváš v případě domácnosti kolonky "měl jsem dáti" - "dal jsem"? Já třeba ne ... A pochybuju, že to dělá většina lidí. Můj otec třeba jo, ale to je světlá vyjímka. Atd ....


Když zadám trvalý příkaz, a mám na účtu peníze, tak nepotřebuju nic odškrtávat. Když tam peníze nemám, tak toho asi nezaplatí banka víc, a potom je jasné, že to budu muset řešit nějak jinak.

K tomu emailu. Když jim odstřihneš internet, tak se přes WEBové rozhraní do schránky nepodívají, a nevím, jestli je blokovaný i port 110, tak potom si nepřečtou emaily ani přes pop3. A kolik lidí spouští z těch 1489 členů jabber?

Já bych to udělal tak, že bych po 3 měsících (nebo po 2) poslal písemnou upomínku (snail mailem na papíře, ne elektronicky). A pokud se do měsíce neozvou, tak bych je vyloučil (zase písemně).
Nostromo
Uživatelský avatar
nostromo
Hustej masér
 
Příspěvky: 585
Registrován: 21.06.2003 12:41:26

Nový příspěvekod ludvik » 23.12.2007 21:06:07

Mají platit na účet. Nejenom že to je o něco lacinější, ale i mají týden na nápravu. A během toho týdne se na mail dostanou libovolným způsobem. Každá platba je potvrzená emailem - když potvrzení nedostanou, tak se mají sami zajímat, kde ty peníze jsou.
Že nepoužívají jabber je jenom jejich problém.

Když jsou odstřižení, stále jim jde vnitřní síť. Na statusovou stránku se dostanou - a tam vidí jak svoje platby, tak i případný důvod, proč jsou zablokovaní.

Souhlasím s posláním papírového dopisu. Ale pouze jednoho, když to nevyřídí, jejich problém a končí.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Nový příspěvekod ludvik » 25.12.2007 00:26:04

Mimochodem - ve finančním řádu máme napsáno, že hrubým porušením stanov a řádů se myslí i nezaplacení dvou po sobě jdoucích členských příspěvků ... tj. mi přestává být jasné, proč to vůbec řešíme. Zaslání papírového dopisu je pouze naše dobrá vůle.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Nový příspěvekod gigous » 25.12.2007 13:58:09

ludvik píše:Mimochodem - ve finančním řádu máme napsáno, že hrubým porušením stanov a řádů se myslí i nezaplacení dvou po sobě jdoucích členských příspěvků ... tj. mi přestává být jasné, proč to vůbec řešíme. Zaslání papírového dopisu je pouze naše dobrá vůle.


asi proto, že jsme lidi a ne banda tupých úředníků.
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

Nový příspěvekod Monty » 25.12.2007 18:12:52

gigous píše:
ludvik píše:Mimochodem - ve finančním řádu máme napsáno, že hrubým porušením stanov a řádů se myslí i nezaplacení dvou po sobě jdoucích členských příspěvků ... tj. mi přestává být jasné, proč to vůbec řešíme. Zaslání papírového dopisu je pouze naše dobrá vůle.


asi proto, že jsme lidi a ne banda tupých úředníků.


Jenže to, že někdo dlabe na řády stojí zbytečně peníze. Někdo to musí připravit, dovézt na poštu, zaplatit poštovné.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod gigous » 26.12.2007 11:09:14

Já myslím, že nás to nezrujnuje.
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

Nový příspěvekod pna » 09.01.2008 17:44:09

ludvik píše:Ty si odškrtáváš v případě domácnosti kolonky "měl jsem dáti" - "dal jsem"? Já třeba ne ... A pochybuju, že to dělá většina lidí. Můj otec třeba jo, ale to je světlá vyjímka. Atd ....
Člověče víš že jo. Ne tedy já osobně, ale mám na to manželku. Vytisknu jí jednou za měsíc výpis a ona vezme všechny účtenky včetně výběrů z bankomatů a porovná s výpisem. A dokonce to dělá automaticky. :D :wink:

gigous píše:Já myslím, že nás to nezrujnuje.
Já myslím, že jde o princip a slušné chování.

Já se přiznám, že z počátku jsem býval také občasný neplatič. Většinou se zpožděním tak týden. A bylo to mojí sklerózou. Sice jsem platil bezhotovostně, ale pokaždé jednorázově. Pak jsem si uvědomil, že nejlepší lék na sklerózu je trvalý příkaz. A bylo to. 8) Takže si myslím, že každý svéprávný člověk se k tomu postaví čelem a když má o službu zájem, platí za ni.
Jak se do lesa volá, tak z lesa hajnej.
Uživatelský avatar
pna
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 265
Registrován: 20.12.2003 11:42:40
Bydliště: Hora Kutná

Předchozí

Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron