Obecná diskuze o neplatičích

Kecání o tom, co se nikam nevejde, nebo nikam nevede.

Vylučovat automaticky po třech měsících neplacení?

Ano
19
86%
Ne
0
Žádná hlasování
Posílat upomínky dále
3
14%
 
Celkem hlasů : 22

Obecná diskuze o neplatičích

Nový příspěvekod Monty » 15.12.2007 11:12:22

Teď před koncem roku jsem řešil opět dlouhodobé neplatiče.

Rozesílal jsem asi 14 dopisů s upomínkami a s upozorněním, že pokud nebudou do konce roku příspěvky srovnány, tak bude daný člen vyloučen.

Ptám se tedy na názor členů. Vylučovat tyto členy automaticky třeba po 3 nezaplacených příspěvcích (pozor, nemám na mysli desetikorunáře, tam se platí jednou za rok).

Takto to stojí zbytečně čas při tvoření dopisů a peníze na poštovném.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod Hondaq » 15.12.2007 13:24:51

těžko říct... nevim co se zobrazí lidem v browseru když nezaplatí ale pokud by tam bylo např odpočítávání přes celou obrazovku do doby než budou vyloučeni ze sdružení (nebo nějaké důrazné upozornění že do tří měsíců budou mít smůlu) tak sem pro zrušení dopisů.
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla...
Uživatelský avatar
Hondaq
nadposkok
 
Příspěvky: 165
Registrován: 06.04.2006 22:26:00
Bydliště: Zajíc

Nový příspěvekod Monty » 15.12.2007 13:44:03

Hondaq píše:těžko říct... nevim co se zobrazí lidem v browseru když nezaplatí ale pokud by tam bylo např odpočítávání přes celou obrazovku do doby než budou vyloučeni ze sdružení (nebo nějaké důrazné upozornění že do tří měsíců budou mít smůlu) tak sem pro zrušení dopisů.


upozornění jim chodí i jabem a zobrazuje se status. toto jsou takoví, který si usmyslej, že třeba půl roku platit nebudou a pak až někdy. Nebo se prostě odstěhujou.
Přeci je blbost, aby nevěděl, že nezaplatil.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod Spirit » 15.12.2007 19:08:44

Já bych je po třech měsících neplacení vylučoval, proč čekat a prosit se upomínkama o zaplacení, navíc bude dluh u těchto lidí zřejmě zbytečně narůstat, což taky není asi úplně dobrý.
Uživatelský avatar
Spirit
Lama
 
Příspěvky: 84
Registrován: 25.05.2006 22:12:02

Nový příspěvekod Seven » 17.12.2007 09:58:41

Jsem taky pro, tři měsíce jsou podle mě štědře dlouhá doba. U běžného poskytovatele by je ustřihli hned po prvním prodlení.
Uživatelský avatar
Seven
Ničitel klávesnice
 
Příspěvky: 382
Registrován: 23.02.2004 17:25:02

Nový příspěvekod driver » 17.12.2007 18:39:05

taky bych je vaházel.to pak nemá cenu.když jeden měsíc nemá na zaplacení tak po půl roce mít 1410 taky nebude(pokud ovšem něco nezdědí).pak sou tady asi ještě lidi co nezaplatěj protože na to zapomenou.tak těm bych třeba po dobu 3 měsíců poslal 6 mailů přpřípadně upozornil jabbem a pak taky vyhodil.to by potom nemělo cenu kdyby si tohle každej dovoloval.z čeho by pak sdružení platilo rozvoj?prostě zaplat a když nezaplatíš tak vypadni.jednoduchej proces :twisted:
Uživatelský avatar
driver
podposkok
 
Příspěvky: 377
Registrován: 31.07.2007 18:44:28
Bydliště: KH

Re: Obecná diskuze o neplatičích

Nový příspěvekod protheus » 17.12.2007 18:45:43

Co je rovnou střílet hi :twisted:
Uživatelský avatar
protheus
Člen rady
 
Příspěvky: 155
Registrován: 10.03.2004 18:59:25
Bydliště: Nekonečný vesmír

Nový příspěvekod Monty » 17.12.2007 20:23:25

driver<k4sk4d3r> píše:taky bych je vaházel.to pak nemá cenu.když jeden měsíc nemá na zaplacení tak po půl roce mít 1410 taky nebude(pokud ovšem něco nezdědí).pak sou tady asi ještě lidi co nezaplatěj protože na to zapomenou.tak těm bych třeba po dobu 3 měsíců poslal 6 mailů přpřípadně upozornil jabbem a pak taky vyhodil.to by potom nemělo cenu kdyby si tohle každej dovoloval.z čeho by pak sdružení platilo rozvoj?prostě zaplat a když nezaplatíš tak vypadni.jednoduchej proces :twisted:


Když nezaplatí, tak než ho to střihne, chodí upozornění.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod Monty » 17.12.2007 23:35:25

Tak dneska tedy překvapení, jeden uživatel doplatil 6 měsíců a zaplatil si leden, smekám.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod Druss » 17.12.2007 23:37:14

Monty píše:Tak dneska tedy překvapení, jeden uživatel doplatil 6 měsíců a zaplatil si leden, smekám.


jj a bez jakýchkoliv keců a narážek...sám sem docela čuměl když řekla že jde doplatit ten dluh :shock:
Druss
nadposkok
 
Příspěvky: 461
Registrován: 01.07.2003 13:06:39

Nový příspěvekod protheus » 18.12.2007 00:59:39

Druss píše:
Monty píše:Tak dneska tedy překvapení, jeden uživatel doplatil 6 měsíců a zaplatil si leden, smekám.


jj a bez jakýchkoliv keců a narážek...sám sem docela čuměl když řekla že jde doplatit ten dluh :shock:


No to je jen důkaz že slušní lidi ještě nevymřeli, ale že jich je jen pomálu. :)
Uživatelský avatar
protheus
Člen rady
 
Příspěvky: 155
Registrován: 10.03.2004 18:59:25
Bydliště: Nekonečný vesmír

Nový příspěvekod driver » 18.12.2007 16:41:43

fakt je to asi jen jeden uživatel.jestli to takhle doplatěj i vostatní tak všechny svoje keci beru z5.ale na 99% myslim že to tak nebude
Uživatelský avatar
driver
podposkok
 
Příspěvky: 377
Registrován: 31.07.2007 18:44:28
Bydliště: KH

Nový příspěvekod gigous » 20.12.2007 21:51:01

protheus píše:
Druss píše:
Monty píše:Tak dneska tedy překvapení, jeden uživatel doplatil 6 měsíců a zaplatil si leden, smekám.


jj a bez jakýchkoliv keců a narážek...sám sem docela čuměl když řekla že jde doplatit ten dluh :shock:


No to je jen důkaz že slušní lidi ještě nevymřeli, ale že jich je jen pomálu. :)


slušní lidé nedělají dluhy. A nezaplatit a nevědět o tom je v případě bezhotovostního styku docela možné. tři upomínky (ale ne jabberem či e-mailem) je tak akorát.
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

Nový příspěvekod Monty » 21.12.2007 02:14:06

gigous píše:slušní lidé nedělají dluhy. A nezaplatit a nevědět o tom je v případě bezhotovostního styku docela možné. tři upomínky (ale ne jabberem či e-mailem) je tak akorát.


Sorry ale blbost, to že jsem nezaplatil vím při prvním výpisu.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod ludvik » 21.12.2007 10:22:57

Ty si odškrtáváš v případě domácnosti kolonky "měl jsem dáti" - "dal jsem"? Já třeba ne ... A pochybuju, že to dělá většina lidí. Můj otec třeba jo, ale to je světlá vyjímka.

Ale co nechápu - pokud platí převodem, stihne dostat 7 upomínek emailem a/nebo jabberem (teď ani z hlavy nevím, myslím oboje) aniž by ho to bloklo. Pokud platí hotově, tak ho to blokne hned prvního v měsíci ... Ale upomínky minimálně emailem chodí furt, každý den, dokud nezaplatí. Nemluvě o tom, že zablokovanému členovi nejde jenom internet, ale vnitřní síť jo. Takže nejenom že se může podívat na statusovou stránku (kam mu to skáče dokonce samo) kde vidí svoje platby, případně proč je zablokovaný, ale taky může komunikovat jabberem s námi, najít si telefonní čísla, prostě cokoliv, na co není potřeba internet.

A co nechápu už vůbec, jsou notorici. Existují lidi, co platí až po blokaci ... snad když to spletu jednou dvakrát, tak se to snažím vyřešit systémověji, ne? Když už si nechci, nebo nemůžu, udělat trvalý příkaz, tak si to napíšu do kalendáře ...

Dle mého názoru - když mám internet, mám i emailovou schránku (už jenom proto, že to jako sdružení vyžadujeme). Sednu k počítači a jako první se podívám, jestli nemám poštu, ne?
Hlavní problém je asi zvyk používat webová rozhranní emailů. Ty tě neupozorní, že máš nový email, tam se musíš prostě podívat. Nebo si nainstalovat nějaký pomocný prográmek, třeba seznam dává "lištičku", nebo jak se to jmenuje.

Nechci být tak tvrdý, abychom hned automaticky vylučovali. Podle mě to nesedí k našemu stylu. Čtyřikrát do roka bych to probral, ti co mají dva měsíce a více obeslal dopisem. Pouze pokud nezareaguje, tak vyrazit.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Další

Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron