Platby na pokladně v komerční bance.

Kecání o tom, co se nikam nevejde, nebo nikam nevede.

Platby na pokladně v komerční bance.

Nový příspěvekod Robert » 24.07.2008 14:11:23

Protože chodím každý den okolo komerční banky, tak jsem vždy nechal měsíšní platbu na přepážce. Dnes mi paní za přepážkou řekla, že platba s variabilním symbolem, třetí osobou je od tohoto července zpoplatněna (50,-). Jen pro nepodstatnou úplnost (protože si stejně zřídím trvalý příkaz) bych se tu chtěl zeptat, jestli někdo neví jestli jsem v tomto případě třetí osoba nebo ne? Páč podle "mojí" (třeba i špatné) logiky je majitelem účtu občanské sdružení a jelikož jsem členem občanského sdružení, tak asi nejsem třetí osoba ...
Uživatelský avatar
Robert
Prvok
 
Příspěvky: 24
Registrován: 30.03.2005 13:36:16
Bydliště: Kutná Hora

Re: Platby na pokladně v komerční bance.

Nový příspěvekod Robert » 24.07.2008 14:12:15

Robert píše:Protože chodím každý den okolo komerční banky, tak jsem vždy nechal měsíšní platbu na přepážce. Dnes mi paní za přepážkou řekla, že platba s variabilním symbolem, třetí osobou je od tohoto července zpoplatněna (50,-). Jen pro nepodstatnou úplnost (protože si stejně zřídím trvalý příkaz) bych se tu chtěl zeptat, jestli někdo neví jestli jsem v tomto případě třetí osoba nebo ne? Páč podle mojí, třeba i špatné logiky je majitelem účtu občanské sdružení a jelikož jsem členem občanského sdružení, tak asi nejsem třetí osoba ...
Uživatelský avatar
Robert
Prvok
 
Příspěvky: 24
Registrován: 30.03.2005 13:36:16
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod ludvik » 24.07.2008 14:46:58

Neuvažuj selským, ale bankovním rozumem.

selský = ano, jsi členem sdružení, které má bankovní účet. nejsi třetí osoba ...
bankovní = byť jsi členem sdružení, vlastnícím bankovní účet, nemůžeš s ním disponovat, tedy jsi třetí osoba platící nějaké závazky ...


Ale nejsem proti, aby jim to tam takto po selsku někdo vysvětlil.

Ovšem všechny, co budou platit bez variabilu upozorňuju, že pak nepoznám, kdo to platil ...
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10


Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron