DVB-T v KH 17.listopadu

Kecání o tom, co se nikam nevejde, nebo nikam nevede.

Nový příspěvekod nostromo » 22.12.2008 00:26:19

Toxy píše:Tak jsem vpravil před STB zesiovač, a síla signálu se u MUX3 zlepšila na úroveň MUX1 a 2 bez zesiku, který jdou v poho. MUX3 ale dělá problémy stejně jako bez zesiku, takže to asi opravdu ruší nějakej analog. signál od hradce. Bude laborace s propustma a zádržema, to bude sranda :)


Zkus si nalézt na internetu, jestli to opravdu může rušit nějaký analog, což se mi moc nezdá. Oni si ČRadiokomunikace tohle docela dost hlídají. A pokud ano, tak u nás v práci není problém proměřit, případně donastavit nějaké pásmové propusti :) Máme na to přístroje za pár desítek MKč, a lidi, kteří tomu rozumí :D
Nostromo
Uživatelský avatar
nostromo
Hustej masér
 
Příspěvky: 585
Registrován: 21.06.2003 12:41:26

Nový příspěvekod ludvik » 22.12.2008 10:59:12

Jenže asi se nedá počítat s tím, že by kanál bukové hory byl volný přes dvě třetiny republiky. Já bych to svedl na dálkový příjem, tam se takovéhle problémy dají čekat.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Nový příspěvekod King » 23.12.2008 05:58:07

Od dob kdy máme díky dvoum členům KHnetu doma DVB-S tak na nějaký DVB-T kašluuuuuu
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Nový příspěvekod Toxy » 31.12.2008 14:41:41

Jo, právě že to bude nějaká dálka z východu, která se chytá na starou anténu, ta je na analog směr hradec. Objednám zádrž na k55 a uvidíme :) Nejhorší je ten proces laborování - vylízt na střechu po vachrlatym žebříku, zalízt poklopem na pseudo-půdu pod rovnou střechu vysokou jen cca 40cm, proplazit se tam bordelem přez půl střechy a tam tyhle blbinky v leže montovat :D

King: Fuj, piráte :D No tohle DVB-S je sice levný a plná palba, ale cpát na barák talíř, tahat nový kabely... nehledě na to, že pro 3 ( a výhledově 4 ) TV v baráku by bylo přetalířováno. A DVB-T má výhodu v tom, že nepotřebuje další extra krabice (STB) vedle televize. Teda zatim většinou jo, ale postupně se všechno obnoví na TV a videa s integrovanym DVB-T a člověk nepozná v používání rozdíl proti dřívějšku...
Uživatelský avatar
Toxy
Prvok
 
Příspěvky: 30
Registrován: 22.04.2007 22:10:27
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod Monty » 31.12.2008 16:27:17

Přetalířováno? Proč?

http://www.tvdigitalne.cz/index.php?ID[1]=7&ID[2]=8394&detail=174&LNB-Golden-Interstar-GI-204S-Quad-0,2-dB
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod Toxy » 31.12.2008 17:49:07

No vida, to vypadá pěkně :) Nicméně zbejvá ještě ten největší problém - kabely. Po zdech příchytkama to tahat nebudu, v lištách taky ne a sekat zeď, brrr :(
Uživatelský avatar
Toxy
Prvok
 
Příspěvky: 30
Registrován: 22.04.2007 22:10:27
Bydliště: Kutná Hora

DVB

Nový příspěvekod karbo » 09.01.2009 15:56:13

DVB-T v kutne hore opravdu neni sci/fi a i clovek s malou znalosti antenni techniky dokaze naladit verejnopravni multiplex z bukove hory. Presvedcil jsem se o tom v maline, kde hojne presedlavaji na DVB-T i v nize polozenych domech. Budoucnost ale vidim spis v IPTV, cimz narazim na mensi stagnaci testovaciho provozu Ludvova IPTV projektiku. Nechtelo by to zaradit do nabidky dalsi programy, dostupne v DVB-T v nasi lokalite a zacit premyslet o standardnim IPTV vysilani dostupne po zakoupeni IPTV STB nebo pres PC? Bohuzel k vetsine clenu khnetu kape net pres wifi, takze je to hudba dosti vzdalene budoucnosti, ale na optice uz by se s HDTV dalo experimentovat, nemyslite?
Uživatelský avatar
karbo
Začátečník
 
Příspěvky: 141
Registrován: 03.04.2004 14:46:21
Bydliště: Masarykova 582

Nový příspěvekod Hondaq » 09.01.2009 16:03:09

karbo: pokud se nepletu tak IPTV se řeší komplexně v rámci NFX takže nevim nevím jestli se v khnetu bude s timhle ted experimentovat
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla...
Uživatelský avatar
Hondaq
nadposkok
 
Příspěvky: 165
Registrován: 06.04.2006 22:26:00
Bydliště: Zajíc

Re: DVB

Nový příspěvekod ludvik » 09.01.2009 16:14:35

On nestagnuje. Je prostě zakonzervován v nejlepším stavu, co jsem schopen udělat. Ještě tak teď někdy hodlám experimentovat s novější verzí software.

Pro mě nemá cenu laborovat s nějakým dálkovým příjmem s pofidérní kvalitou. Bude mi kostičkovat na příjmu, následně na případném překódování a bude to stát víc za prd, než je to teď. Něco jiného sneseš na individuálním příjmu, kde ti občasný výpadek nevadí (a nekoukáš na to furt), a něco jiného na iptv která musí běžet 24h denně.
Ano, pokud bych naladil "nějak" bukovou horu, tak si pomůžeme o ČT4, ČT24, Nova Cinema (kde dávají vcelku kulový), Barrandov, Óčko a pár dalších nevýznamných. Za tu práci a náhodný výsledek mi to moc nestojí.

Experimenty HDTV: jaký kanály máš na mysli? Testovací ČT (a ta to myslím přerušila) a Nova. Bohužel na Vysokou (kde je vysílač M4 od O2) nemáme šanci. Někdo tu kdysi měl nápad přepočítávat standard do HDTV. Jenže to přeci nemá smysl. To už ať si to přepočítá televizor sám ... výsledek bude lepší a já ušetřím výkon a přenosové kapacity.


Wifi většina: máš pravdu. Ale poměr je cca 55:45 %. To není tak hrozný ... a na 5GHz si to většinou pustíš taky.


Že to nejede na STB mě taky štve. Blbne jenom zvuk ... což ale může být problém spíš toho STB (amino, typ si teď nevzpomenu) než mého streamu. Horší (lidsky) je to, že si dělám MPEG4 stream, což ne každý STB zvládne. Tedy jsou dražší. Ale až bude DVB-T, tak základní streamy dám bez překódování, tedy by neměl být žádný problém. Výkonu mám na těch několik variant dost.

karbo píše:DVB-T v kutne hore opravdu neni sci/fi a i clovek s malou znalosti antenni techniky dokaze naladit verejnopravni multiplex z bukove hory. Presvedcil jsem se o tom v maline, kde hojne presedlavaji na DVB-T i v nize polozenych domech. Budoucnost ale vidim spis v IPTV, cimz narazim na mensi stagnaci testovaciho provozu Ludvova IPTV projektiku. Nechtelo by to zaradit do nabidky dalsi programy, dostupne v DVB-T v nasi lokalite a zacit premyslet o standardnim IPTV vysilani dostupne po zakoupeni IPTV STB nebo pres PC? Bohuzel k vetsine clenu khnetu kape net pres wifi, takze je to hudba dosti vzdalene budoucnosti, ale na optice uz by se s HDTV dalo experimentovat, nemyslite?


A jak podotknul hondaq, v nfx chceme iptv řešit nějak společně. Ale nikdy mě to nezbaví nutnosti mít vlastní příjem ... jeden multiplex =~ 25Mbit/s
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Nový příspěvekod karbo » 09.01.2009 22:00:59

jj, je jasny, ze to bude v nasich podminkach spis experimentovani, protoze to co se da chytnout terestrialne stoji za prd. a obyc clovek slysi na takovy veci jako nova*port,h*o a pri*ate sp*ce... to by byl asi jinej zajem restreamnout nejaky lechtivy kanaly :-) bohuzel prichazej ke slovu zase ty nase zakony a hlavne prachy....
M4 z vysoky jeste nevysila, kazdopadne tchyne pracuje v o2 a ma o2tv s HD novou a CT1, takze restream M4 z praglu. + nova*port HD zacne brzo ... Uprimne receno pri zpravach a tak se to da poznat, ale pri 90 procentech vysilani poznas kulovy, jestli je to SD nebo HD :-) no a pochybuju, ze nhl budou posilat pres more v hd... no a konkurent v tomhle je hlavne upc, ktery udelalo najezd na nic netusici sousedy, kteri z vetsiny podlehli medu u pus s prichuti HD a digitalniho vysirani...
Uživatelský avatar
karbo
Začátečník
 
Příspěvky: 141
Registrován: 03.04.2004 14:46:21
Bydliště: Masarykova 582

Nový příspěvekod gigous » 30.03.2009 15:39:29

tak akce "set-top box za 100,- Kč" v řetězcích K+B elektro inzerovaná včera na TV H@vna dopadla dle očekávání: 1000 kusů na celou ČR a v kolínském obchodě vyprodáno v 9:09. netuším jak velké tam mohly být před devátou hodinou fronty, ale v 9:20 bylo v krámě asi osm lidí.
jinak "Bukovou horu" 33 (58) kanál u gajera chytám, ale na dobrý signál je třeba mít bez zesilovače alespoň 12 dB anténu. Azimut cca 275°
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

re

Nový příspěvekod karbo » 01.04.2009 18:14:34

Foxconn - 20dB matrace za 300,- se zabudovanym zesilovačem - síla signálu 85% (65dB), kvalita 100%. Nejsilnější je kanál 33. Kanály 55 a 58 jsou kvůli vyšší frekvenci o fous slabší, ale s přidaným domovním zesilovačem za 500,- s možností regulace výkonu a náklonu všechny 3 multiplexy z Bukovky hrají na 100%. Od foxconnu je to přesně směr mezi kopci Kaňkem a Sukovem. V nejbližší době otestuji z 8. patra na Masaryčce...
Uživatelský avatar
karbo
Začátečník
 
Příspěvky: 141
Registrován: 03.04.2004 14:46:21
Bydliště: Masarykova 582

Re: re

Nový příspěvekod ludvik » 01.04.2009 18:19:33

Tak za tuhle informaci ti bude khnet vděčný.

karbo píše:... Od foxconnu je to přesně směr mezi kopci Kaňkem a Sukovem. V nejbližší době otestuji z 8. patra na Masaryčce...
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Re: re

Nový příspěvekod King » 01.04.2009 20:22:17

ludvik píše:Tak za tuhle informaci ti bude khnet vděčný.

karbo píše:... Od foxconnu je to přesně směr mezi kopci Kaňkem a Sukovem. V nejbližší době otestuji z 8. patra na Masaryčce...


sorry ale mě to tak nepřijde i u digitálu platí , zatím, že někde signál je a 5 m vedle ne. Mimochodem Karbo máš v Jakubě usera hruskaXX kde si nasadil KHnetem neschválené zařízení tedy wifikartu a anténa se mi taky moc nelíbí. User má problémy tak si to bud vyřeš nebo tam nasad standardní sadu.
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Re: re

Nový příspěvekod karbo » 01.04.2009 20:30:20

ludvik píše:Tak za tuhle informaci ti bude khnet vděčný.

karbo píše:... Od foxconnu je to přesně směr mezi kopci Kaňkem a Sukovem. V nejbližší době otestuji z 8. patra na Masaryčce...


ber to jako zajimavost :-)
jde spis o to, ze to tam chytnes na kus dratu....
Uživatelský avatar
karbo
Začátečník
 
Příspěvky: 141
Registrován: 03.04.2004 14:46:21
Bydliště: Masarykova 582

PředchozíDalší

Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron