DVB-T v KH 17.listopadu

Kecání o tom, co se nikam nevejde, nebo nikam nevede.

Re: re

Nový příspěvekod King » 01.04.2009 20:51:06

karbo píše:
ludvik píše:Tak za tuhle informaci ti bude khnet vděčný.

karbo píše:... Od foxconnu je to přesně směr mezi kopci Kaňkem a Sukovem. V nejbližší době otestuji z 8. patra na Masaryčce...


ber to jako zajimavost :-)
jde spis o to, ze to tam chytnes na kus dratu....


Jasně ale než matraci tak radši pořádnou kolorku sice za 1300 ale směrovku. Matrace se zesikem a za tim další bych se tak nějak bál nasadit do provozu iptv. Neljepší je asi anténa - kabel - a tim to hasne. Taky si myslim že při trochu snahy by se dalo už přejít ale nemá cenu ludvovi vytvářet falešné naděje a pak ho zklamat.
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Nový příspěvekod ludvik » 01.04.2009 21:29:17

blbý je, že to potřebuju v 17 listopadu. A ten je přeci jenom víc pod kopcem, než masaryčka.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Nový příspěvekod Monty » 01.04.2009 21:47:21

ludvik píše:blbý je, že to potřebuju v 17 listopadu. A ten je přeci jenom víc pod kopcem, než masaryčka.


Muzzy to dělal v nízkejch, 17list2
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod Muzzy » 04.04.2009 16:08:31

Monty píše:Muzzy to dělal v nízkejch, 17list2

Je to zprovozněný v 17.listopadu 98 - je to naproti paneláku, kde máte svojí technologii. Funguje to celkem spolehlivě - jen když sněžilo a napad sníh, tak nefungoval MX1 (33 kanál). Vypadalo to jakoby se od zasněženýho kaňku odrážel analogový 34 kanál z Hradce a rušil 33. Ale jakmile Kaňk roztál, vše fungovalo a funguje spolehlivě. Máma se ale tak bála blesků, že jsme přešli na klasiku v panelácích - satelit na balkóně. Teď DVB-T používáme, jelikož nám dělaj nový balkóny a satelit musel pryč. Pak to ale odstřihnu a uštípám. Myslim, že s lepší anténou to musí chodit ještě líp než to teď mám já. Pokud budete chtít pomoct nebo něco z mé DVB-T "sestavy" zapůjčit, můžem se domluvit. Jen bohužel už nejsem kutnohorák ale berouňák, tak by to šlo jen o nějakym víkendu.
Uživatelský avatar
Muzzy
Lama
 
Příspěvky: 66
Registrován: 07.01.2008 10:24:21

Nový příspěvekod King » 05.04.2009 08:08:27

Muzzy píše:
Monty píše:Muzzy to dělal v nízkejch, 17list2

Je to zprovozněný v 17.listopadu 98 - je to naproti paneláku, kde máte svojí technologii. Funguje to celkem spolehlivě - jen když sněžilo a napad sníh, tak nefungoval MX1 (33 kanál). Vypadalo to jakoby se od zasněženýho kaňku odrážel analogový 34 kanál z Hradce a rušil 33. Ale jakmile Kaňk roztál, vše fungovalo a funguje spolehlivě. Máma se ale tak bála blesků, že jsme přešli na klasiku v panelácích - satelit na balkóně. Teď DVB-T používáme, jelikož nám dělaj nový balkóny a satelit musel pryč. Pak to ale odstřihnu a uštípám. Myslim, že s lepší anténou to musí chodit ještě líp než to teď mám já. Pokud budete chtít pomoct nebo něco z mé DVB-T "sestavy" zapůjčit, můžem se domluvit. Jen bohužel už nejsem kutnohorák ale berouňák, tak by to šlo jen o nějakym víkendu.


oh jak jsi šlechetný :-) Ve čtvrtek jsem objednal color super
Obrázek
no kabel máme hodně kvalitní a ted už mi zbývá najít pořádnej zesik s regulací a vstupy nejlépe uhf aspon 4 ale nějak se to nedaří najít. Ludva to chce v provedení 19 tkaže možná budem upravovat do racku. Ale si se nám bude hodit setobox na první naladění.
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Nový příspěvekod King » 05.04.2009 09:17:24

jen malinkou otázku co přesně chytáte za vysílač abych si naplánoval kanálové propusti tedy chytáte Praha město nebo Praha Cukrák?
http://digitalnitelevize.cz/obrazek/mapa_vysilacu_tomas_trejbal_b.jpg

zesik asi vememe kvalitní domovní širokopásmo od ikusi a to model tento:http://www.a-elektro.cz/ikusi-cbs-702-ant-zesilovac/

a kanálové propusti bychom volili podle toho co chytáte.

Dále předpokládám že nebudu muset řešit polarizaci - tedy signál v obou polarizacích bude dostatečně silný, pokud nebude budeme muset přidat ještě jednu anténu v obrácené polarizci.

Celkem rád bych chytal Praha město a to všechny 4 multiplexy a to síť 1 na 53 kanálu, siť 2 na 41, síť 3 na 46 a síť 4 na 64 kanálu.

tedy pokud již jsou všechny v provozu.
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Nový příspěvekod gigous » 05.04.2009 20:49:42

King píše:jen malinkou otázku


jen malinkatá odpověď: prahu nechytám. nemám přímý výhled na horizont. chytám bukovou horu 33 k. a 58 k.
tím zesilovačem budeš napájet celý panelák? jestli ne, tak je to dobrý úlet. a to nejen kvůli ceně. hlavně kvůli velikému šumu který jistě bude mít a tím pádem se na dálkový příjem nehodí.
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

Nový příspěvekod King » 05.04.2009 21:21:13

gigous píše:
King píše:jen malinkou otázku


jen malinkatá odpověď: prahu nechytám. nemám přímý výhled na horizont. chytám bukovou horu 33 k. a 58 k.
tím zesilovačem budeš napájet celý panelák? jestli ne, tak je to dobrý úlet. a to nejen kvůli ceně. hlavně kvůli velikému šumu který jistě bude mít a tím pádem se na dálkový příjem nehodí.


tento zesilovač velký šum nemá jelikož je to profi zařízení. Dále platí - něco si nastuduj a pak se vyjadřuj. Montáž bude začínat zkouškou holého železa tedy anténa koax a dvbt přijmač a pak se uvidí. Jelikož požadavek na nasazení DVBTdo provozu dal KHnet a to specifické parametry podle potřeb a zároven se uvažuje o napojení celého systému do STA celého vchodu tak asi takto. můj poždavek je to aby se dal celý systém jednoduše upravit a také zároven cokoliv přidat.

Zatím budeme tedy nasazovat kolorku která je sice mín vhodná do kopců a časem přdiáme síto které je natohle lepší ale zase tolik nedá. Uvidíme co nám přes to poleze a posléze zvolíme co bude lepší přes jakou anténu honit a to následně vyfiltrujeme a pouze to co chceme zesílíme. Ono ve výsledku až tam bude třeba 5 antén zrůzných směrů nebude problém všechny před zesikem urovnově srovnat a zesílit tak abychom na výstupu dosáhli maximální kvality a urovně a pak si to kabelem nebo utlumákem shodili maličko dolů tak abychom nepřebuzovali.

Jinak tohle není zesik na celý panelák je to tak na 12 zásuvek. Zesik na celý panelák je tak 20k a výš a jde o stavebničku.

Osobně nejsem zastáncem zesilovačů a podobných fičurinek ale v KH to jinak nepůjde. Instalace se od toho co máš doma trochu liší v tom že e nutná proprovoz IPTV jiná stabilita než u tebe doma. Tedy se varujeme nekvalitních zařízení typu IVO atd.
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Nový příspěvekod Muzzy » 05.04.2009 23:33:50

[quote="King"]jen malinkou otázku co přesně chytáte za vysílač abych si naplánoval kanálové propusti tedy chytáte Praha město nebo Praha Cukrák?
[url]
Chytám, jak psal Gigouš, Bukovou Horu - MX1 33 kanál, MX2 - 58 kanál a MX3 - nechytám (má do září snížený výkon) -55 kanál. Prahu jsem zkoušel, ale nepodařilo se mi ji chytit (zkoušel jsem obě polarizace). Jinak na analog ještě celkem slušně hraje Ješěd, takže až tam 31.7. zapnou digitál (43 kanál), tak by to mělo valit dobře. MX2 z ještědu ale pojede až za rok, takže z Ještědu zatim jen MX1.
Uživatelský avatar
Muzzy
Lama
 
Příspěvky: 66
Registrován: 07.01.2008 10:24:21

Nový příspěvekod ludvik » 06.04.2009 07:07:07

Buková Hora je v horizontálu celá a jak psal muzzy - MX3 má zatím jen 10kW, MX1 a 2 ale 100kW.

http://www.digizone.cz/texty/multiplex- ... -televize/
http://www.digizone.cz/texty/pokryti-sit-a/
http://www.digizone.cz/texty/pokryti-sit-b/

Praha vysílá taky v horizontu, kromě Žižkova.

Ohledně zesilovačů - nepoužívají se kvůli zvýšení zisku antén, ale kvůli vyrovnání ztrát na kabelech a vyrovnání kanálů navzájem. K přijímači to bude nějakých 40m, spíš víc.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Nový příspěvekod gigous » 06.04.2009 13:02:19

5 antén na digitální příjem je docela luxus, když každý vysílač vysílá alespon dva multiplexy, které stačí na příjem většiny tv stanic.
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

Nový příspěvekod King » 06.04.2009 14:28:31

gigous píše:5 antén na digitální příjem je docela luxus, když každý vysílač vysílá alespon dva multiplexy, které stačí na příjem většiny tv stanic.


Gigouš nerej neznáš souvislosti. na bukovku bude jedna maximálně 2 antény. Zatím jsou 4 muxy ale kdo ví co bude za 5 let. KHnet určitě bude chtít obsáhnout co největší programovou nabídku a když půjde o regionálního poskytovatele tak holt nezbyde jiného než přidávat.

samozřejmě bude jasný že se nám televizní kanály budou dublovat ale to už pak bude na nás okud si co pustíme - hlavní roli bude hrát kvalita.

Pokud si ale myslíš že to uděláš líp tak se určitě ozvi dám ti prostor.
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Nový příspěvekod King » 06.04.2009 19:26:27

Zkouška DVB-T na pořádnou anténu Yagy - Color super dopadla podle očekávání dobře.
Zatloukl jsem na zahradě tyčku k rajčatům a osadil na ní - podle odhadu anténu - jak se zdá odhad byl špatný chtělo to víc na KH. Chytám bez problémů DVB-T bez zesilovače.

Video je zde :http://isis.khnet.info/digital

Zítra domluveno zkušební nasazení v KH a to 17.listopadu 106 na střeše paneláku. Zatím testujeme bez zesilovače.

V brzké době se tedy můžete těšit o rozšíření KHnetí IPTV o kanály z Bukovky - pokud se tedy vše zadaří a pojede to jak má.

Z důvodu kvalitnějšího přijmu osadíme asi 2 antény různých typů jelikož kolorce docela vadí námraza na prvcích.
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Nový příspěvekod Muzzy » 06.04.2009 21:13:23

Gratuluju k úspěšnému příjmu. K těm anténám - MX1 a MX2 chytneš v současnosti z Bukovky. Příští rok začnou vysílat Pardubice, takže pak asi otočíš anténu tam. Pardubice ale asi nebudou vysílat MX3, takže ten buď budeš muset brát z Bukovky nebo Černý Hory. No a MX4 - pokud O2 splní sliby, by měl být kolem srpna letošního roku z vysílače Vysoká (kanál 44). Takže jsem do budoucna napočítal 3 antény:
současnost (stačí 1 anténa)
MX1,MX2, (MX3 1.9.09) Bukovka - 33,58,55 kanál
budoucnost
MX1,MX2 Pardubice - 32,57 kanál
MX3 - Černá hora - 60 kanál
MX4 - KH Vyskoká - 44 kanál

nebo řešení dvojanténové (když by šla Černá hora dobře)
MX1,MX2,MX3 - Černá Hora - 40,61,60
MX4 - KH Vyskoká - 44 kanál
Černá Hora začne vysílat MX1 31.8.09, takže se dá poměrně brzo vyzkoušet, jak bude kvalitní.

No a co jsem ještě získal informace ohledně antén z různých fór - tak pro KH se prý spíše hodí anténa "matrace" - lépe se prý vyrovnává s nehomogenním polem, který v 17.listopadu asi je. Colorka má sice lepší zisk, ale když nemá homogenní pole, tak může být horší než matrace. Já ale používám malou log.per anténku Iskra-2860 (tušim) a běhá to na ni taky. Ale pokud by to blblo, tak mi doporučovali spíš tu "matraci". Ne ale polskou, ale "plzeňskou" - síto je o hodně hustší než u "poláka" http://www.omko.cz/img_karty/ANSIVH.jpg Nikdy jsem to ale nezkusil, takže nemůžu napsat, jestli je "matrace" fakt lepší. Tak to jsou asi všechny informace, který jsem se někde dočet. Třeba pomůžou.

Sem se díval na to video a koukám, že půjčit STB už asi nepotřebuješ. Jestli jo, tak v sobotu jedu do KH, tak se můžem domuvit.
Uživatelský avatar
Muzzy
Lama
 
Příspěvky: 66
Registrován: 07.01.2008 10:24:21

Nový příspěvekod Hondaq » 06.04.2009 21:55:10

tak na tohle už se celkem těším a přeju at se daří ... je na tom ale pěkně vidět že co si tady v hoře neuděláme to nemáme :)

btw. kdyby bylo potřeba o víkendu s něčím pomoct tak dejte klidně vědět v týdnu bohužel nemůžu
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla...
Uživatelský avatar
Hondaq
nadposkok
 
Příspěvky: 165
Registrován: 06.04.2006 22:26:00
Bydliště: Zajíc

PředchozíDalší

Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron