DVB-T v KH 17.listopadu

Kecání o tom, co se nikam nevejde, nebo nikam nevede.

DVB-T v KH 17.listopadu

Nový příspěvekod Muzzy » 17.11.2008 21:41:10

Dnes jsem zkusil příjem DVB-T v KH - ul. 17.listopadu. Výsledek jsem popsal na jiném webu, tady ho dávám jen jako info, kdyby se to někomu šiklo.... Jarda

Jak jsem avizoval, tak jsem dnes zkusil příjem DVB-T v Kutný Hoře. Testováno v ulici 17.listopadu na streše jednoho z vysokých paneláků. STB Digipal2, 50m koaxiálního kabelu, anténa polské síto se zesilovačem. Zachytil jsem bukovou horu 33 kanál (programy ČT) - síla signálu 65%, kvalita 100%. Bohužel se mi ale (asi díky Kaňku) nepodařilo zachytit kanál 58 (Nova, Prima), zde byla kvalita 0%. Bohužel kvalita na 58 kanálu byla stále nulová, ani náznak nějakých procent se nekonal.
Testoval jsem i Cukrák,ale ten jsem nezachytil vůbec.
Zachycený 33 kanál během testování neměl potíže s kvalitou (cca 1/2 hodiny hrála ČT4 bez výpadků). Dlouhodobě jsem ho ale netestoval - počkám na lepší signál z vysílače Krásné.
Možná, kdyby měl někdo více času a lepší anténu než já, možná by chytil i 58 kanál, já jsem bohužel lepší anténu neměl a ani ten čas. Ale ještě se chci k testování vrátit. Jestli bude zájem, zas dám vědět.
Uživatelský avatar
Muzzy
Lama
 
Příspěvky: 66
Registrován: 07.01.2008 10:24:21

Nový příspěvekod Joesek » 18.11.2008 00:42:05

Zajimavy, takze zatim vzduchem jen CT...

Zajimalo by mě jak je to s DVB-C na kabelovce od UPC co je na sidlisti v KH? Nemate nekdo informace kdy se ma rozjet digital po kabelu? pry UPC vysila i nektere nejvyssi nabidky v HD...

Hōra ruit!
...memento mori
Uživatelský avatar
Joesek
Hustej masér
 
Příspěvky: 643
Registrován: 17.06.2003 22:52:04
Bydliště: |<|-|

Nový příspěvekod Neolker » 18.11.2008 00:48:14

Joesek píše:Zajimavy, takze zatim vzduchem jen CT...

Zajimalo by mě jak je to s DVB-C na kabelovce od UPC co je na sidlisti v KH? Nemate nekdo informace kdy se ma rozjet digital po kabelu? pry UPC vysila i nektere nejvyssi nabidky v HD...


Kdo ví, třeba už brzy. Zrovna dneska tu u nás v dolní přidělávali nějaké zařízení.
Jsem dělal hloupého a zeptal se pánů, co to bude :-) Prý digitální TV, internet, telefon... Vyptával jsem se jen na internet a říkali o něčem, co neměli ani v nabídce :roll:
Uživatelský avatar
Neolker
Site PoloAdmin
 
Příspěvky: 403
Registrován: 11.11.2007 20:49:06
Bydliště: Praha

Nový příspěvekod Monty » 18.11.2008 15:17:08

Joesek píše:Zajimavy, takze zatim vzduchem jen CT...

Zajimalo by mě jak je to s DVB-C na kabelovce od UPC co je na sidlisti v KH? Nemate nekdo informace kdy se ma rozjet digital po kabelu? pry UPC vysila i nektere nejvyssi nabidky v HD...


Ale ano, plať víc, pořiď si jejich STB a kartu
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod vita » 18.11.2008 21:13:34

Zajímavé info já v Přítokách Chytám (1,2,4,24,Nova,Prima,Prima2,Barandov) s kvalitou jsem docela spokojenej :wink:
vita
...
 
Příspěvky: 4
Registrován: 11.01.2006 17:32:42
Bydliště: přítoky

Nový příspěvekod Muzzy » 18.11.2008 21:57:35

Monty píše:
Joesek píše:Zajimavy, takze zatim vzduchem jen CT...

Zajimalo by mě jak je to s DVB-C na kabelovce od UPC co je na sidlisti v KH? Nemate nekdo informace kdy se ma rozjet digital po kabelu? pry UPC vysila i nektere nejvyssi nabidky v HD...


Ale ano, plať víc, pořiď si jejich STB a kartu


Právě proto jsem si natáhl koaxiál a čekám na DVB-T. Už mě neba platit (teda v KH to instaluju pro mojí mamču) za něco, co je možný celkem s minimem úsilí a peněz získat bez měsíčního výpalného.
Uživatelský avatar
Muzzy
Lama
 
Příspěvky: 66
Registrován: 07.01.2008 10:24:21

Nový příspěvekod Muzzy » 18.11.2008 22:02:28

vita píše:Zajímavé info já v Přítokách Chytám (1,2,4,24,Nova,Prima,Prima2,Barandov) s kvalitou jsem docela spokojenej :wink:

No jo Přítoky jsou narozdíl of KH na kopci - tam to musí šlapat. 17.listopadu je pěkně schovaná za kopcema - docela mě překvapilo, že se mi podařil ten 33. kanál chytit - myslel jsem, že nechytnu vůbec nic. Navíc ve 100% kvalitě. Zkusím ještě jinou anténu a dám vědět, jak to dopadlo. Nejsem z KH, tak mi to asi chvilku potrvá, ale určitě dám vědět, jak jsem dopad.
Uživatelský avatar
Muzzy
Lama
 
Příspěvky: 66
Registrován: 07.01.2008 10:24:21

Nový příspěvekod Monty » 18.11.2008 22:43:54

vita píše:Zajímavé info já v Přítokách Chytám (1,2,4,24,Nova,Prima,Prima2,Barandov) s kvalitou jsem docela spokojenej :wink:


Tam jo, Malín taky, většině KH vadí Sukov a Kaňk
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod Monty » 18.11.2008 22:46:13

Muzzy píše:Právě proto jsem si natáhl koaxiál a čekám na DVB-T. Už mě neba platit (teda v KH to instaluju pro mojí mamču) za něco, co je možný celkem s minimem úsilí a peněz získat bez měsíčního výpalného.


Doufám, že jsi to tam natáhl alespoň elektrostoupačkou na chodbě a ne čuňačinou ze střechy do okna. :-S

U nás na ježkovi se jde jinou cestou. Udělat nové společné rozvody, pro příjem DVB, Analogu, placeného a free satelitu, je to sice celkem darda, ale napořád a do každého bytu, hlavně to vyjde na jiné peníze, než UPC.

Rozpočet je, jsem zvědav, jestli to projde v lednu hlasováním.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod Muzzy » 18.11.2008 23:45:51

Monty píše:Doufám, že jsi to tam natáhl alespoň elektrostoupačkou na chodbě a ne čuňačinou ze střechy do okna. :-S

U nás na ježkovi se jde jinou cestou. Udělat nové společné rozvody, pro příjem DVB, Analogu, placeného a free satelitu, je to sice celkem darda, ale napořád a do každého bytu, hlavně to vyjde na jiné peníze, než UPC.

Rozpočet je, jsem zvědav, jestli to projde v lednu hlasováním.

No kluci od polystyrénu mi to za mírný poplatek schovali pod právě montovaný polystyrén. Takže nic vidět a plandat nebude. Než jsem do toho šel, ptal jsem se správce paneláku, jestli budou v budoucnu rekonstruovat STA na DVB-T. Řekl, že máme kabelovku, takže ne. Ale naštěstí mi povolil schovat koax pod polystyrén. Takže až dorazí pořádnej digi signál bude mít UPC o jednu ovečku méně.
P.S: Koax Belden 75 ohm se v KH nechá sehnat snad jen u Vás(tebe) :wink:
Uživatelský avatar
Muzzy
Lama
 
Příspěvky: 66
Registrován: 07.01.2008 10:24:21

Nový příspěvekod Monty » 19.11.2008 01:00:53

Měl jsi si tam dát spíš husinec, aby se to dalo měnit, časem ti schnije.
A to s tou UPC je přesně ten pokrokový postup, který UPC potřebuje (myslím ten od správců - prostě tu něco je, tak nic levnějšího nebude)
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod Muzzy » 19.11.2008 07:53:50

Monty píše:Měl jsi si tam dát spíš husinec, aby se to dalo měnit, časem ti schnije.
A to s tou UPC je přesně ten pokrokový postup, který UPC potřebuje (myslím ten od správců - prostě tu něco je, tak nic levnějšího nebude)

Husinec by byl určitě lepší. Ale už takhle z toho kluci moc velkou radost neměli, že tam musej něco schovávat. Natož o dost tlustější husinec. Belden má ale vnější plášť z PE materiálu takže by měl něco vydržet. Naštěstí není z PVC jako obyč koaxiály, který "zpuchřej". Doufám, že mi nějakej čásek vydrží. :wink:
Uživatelský avatar
Muzzy
Lama
 
Příspěvky: 66
Registrován: 07.01.2008 10:24:21

Nový příspěvekod Joesek » 19.11.2008 18:45:20

tak jsem nahodou narazil na techniky od UPC u nas v panelaku a ti mi rekli ze DVBC jiz mozne je, staci pouze STB a ta karta jak pise Monty. Uzivatele platici si HBO dokonce nejaky STB dostanou gratis, dokonce jde i vysilani v plnem HD, tam jsem se ale nedozvedel jaky STB bude treba, zda staci jakykoliv podporujici MPEG4 nebo naky spesl od nich. ceny ale nic moc jsou to palky, plna nabidka vyjde na 1099Kč :((.

Hōra ruit!
...memento mori
Uživatelský avatar
Joesek
Hustej masér
 
Příspěvky: 643
Registrován: 17.06.2003 22:52:04
Bydliště: |<|-|

Nový příspěvekod nostromo » 19.11.2008 20:56:11

Joesek píše:tak jsem nahodou narazil na techniky od UPC u nas v panelaku a ti mi rekli ze DVBC jiz mozne je, staci pouze STB a ta karta jak pise Monty. Uzivatele platici si HBO dokonce nejaky STB dostanou gratis, dokonce jde i vysilani v plnem HD, tam jsem se ale nedozvedel jaky STB bude treba, zda staci jakykoliv podporujici MPEG4 nebo naky spesl od nich. ceny ale nic moc jsou to palky, plna nabidka vyjde na 1099Kč :((.


Uživatelé platící HBO dostanou STB na DVB-C, který je vyráběný přímo pro UPC. Takže když si koupíš jakýkoliv DVB-C dekodér, tak ti HBO hrát nebude :(
Nostromo
Uživatelský avatar
nostromo
Hustej masér
 
Příspěvky: 585
Registrován: 21.06.2003 12:41:26

Nový příspěvekod Monty » 20.11.2008 09:10:23

Joesek píše:tak jsem nahodou narazil na techniky od UPC u nas v panelaku a ti mi rekli ze DVBC jiz mozne je, staci pouze STB a ta karta jak pise Monty. Uzivatele platici si HBO dokonce nejaky STB dostanou gratis, dokonce jde i vysilani v plnem HD, tam jsem se ale nedozvedel jaky STB bude treba, zda staci jakykoliv podporujici MPEG4 nebo naky spesl od nich. ceny ale nic moc jsou to palky, plna nabidka vyjde na 1099Kč :((.


V ceníku píšou, že musí být settopbox na HD, tedy bude určitě draží
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Další

Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron