Gigous vs. linux

Kecání o tom, co se nikam nevejde, nebo nikam nevede.

Re: take nazor ...

Nový příspěvekod gigous » 09.01.2009 01:37:00

CEC píše:Pri vsi ucte k porevolucni publikacni cinnosti pana JXD, tak to co v posledni dobe produkuje a na co dalik zpristupnil odkazy jsou pouhe novinarske sracky a to bez ohledu zda hlava, v ktere se zrodily je vyhulena omamnymi nebo jinymi prostredky


nevím jestli produky pana JXD v dalikovich odkazech jsou pouhe novinarske sracky, ale nemůžeš říct, že to co se v nich píše není pravda. já mám s linuxem velmi podobné zkušenosti.
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

Re: take nazor ...

Nový příspěvekod CEC » 09.01.2009 02:31:36

Troufam si rici, ze od roku 2007 jsem nenarazil na distribuci se kterou by byly takove problemy jak popisuje pan JXD. Nepovazuji se za zadneho linuxoveho guru a presto ze vetsinove pouzivam produkty MS, tak se za posledni rok a pul nepamatuju, ze bych mel problem nainstalovat nejakou desktopovou distribuci linuxu. Co mne ale skutecne sokovalo, je ze open SUSE 11 je schopno bez problemu bezet na P550 s 3x 128 MB RAM a to v grafickem prostredi XFCE. Doplnim, ze zcela pracovatelne. Zkuste na tomto HW jen nainstalovat jakykoliv jiny rok stary OS, a pak ho take rozjet. Zaver z toho je jedinny, ten kdo je ochoten si precist alespon navod, jak spustit instalaci a pripadne doplnujici doporuceni v pruhu instalatora, nemuze tak fatalne neuspet jako se o tom pise v clancich.
Pro pochybovace a lenochy -- i kdyz jsem tomu z pocatku neveril a spise jsem to udelal na overeni kvality pripojeni KHnetu, tak system nebyl instalovan z DVD, ale mini CD a site. Nechtelo se mne kuchat masinu a davat do ni jen na instalaci DVD-cko. Takze to ani s temi linuxy, ani s pripojenim nemuze byt tak zle, jak se obcas dozvidame.

Napiste kdo ma, krome gigouse, take s linuxem tak fatalni zkusenost . . .

gigous píše:
CEC píše:Pri vsi ucte k porevolucni publikacni cinnosti pana JXD, tak to co v posledni dobe produkuje a na co dalik zpristupnil odkazy jsou pouhe novinarske sracky a to bez ohledu zda hlava, v ktere se zrodily je vyhulena omamnymi nebo jinymi prostredky


nevím jestli produky pana JXD v dalikovich odkazech jsou pouhe novinarske sracky, ale nemůžeš říct, že to co se v nich píše není pravda. já mám s linuxem velmi podobné zkušenosti.
Mam radeji zapad slunce nez vychod slunce, protoze slunce zapada rano mnohem pozdeji.
Uživatelský avatar
CEC
Člen rady
 
Příspěvky: 489
Registrován: 18.11.2003 02:53:33
Bydliště: Kutna Hora

Nový příspěvekod dalicros » 09.01.2009 02:50:32

dovolil jsem si udelat vlastni vlakno k tomuto zajiste velmi zajimavemu tematu :wink:

doplnim jen jednu citaci co kdysi byla na lameru :

instalace tohodle linuxu je tak jednoducha, ze kdyz nasypes zrni kolem entru, tak to zvladne i slepice
Komentář: o FC6
Uživatelský avatar
dalicros
Hodný pán s kloboukem
 
Příspěvky: 622
Registrován: 25.01.2004 14:03:17
Bydliště: Baron von Zhidenitz

Nový příspěvekod Spirit » 09.01.2009 15:14:28

[quote="dalicros"]
instalace tohodle linuxu je tak jednoducha, ze kdyz nasypes zrni kolem entru, tak to zvladne i slepice

No otázkou zůstává, co bys musel nasypat Gigousovi.
Uživatelský avatar
Spirit
Lama
 
Příspěvky: 84
Registrován: 25.05.2006 22:12:02

li*ux

Nový příspěvekod karbo » 09.01.2009 15:27:52

popravde receno jsem linux zkousel naposled z live distra suse, ktery mi nenabootoval na dvoujadru athlon. Predtim jsem na pentiu zkousel nejaky prastary redhat, ale tam jsem za boha neprisel, jak se dostat k cemukoliv (nastaveni site, mp3ky na jinym disku ....) no a nakonec jsem dostal na notebooku predinstalovanej linpus bez grafickyho prostredi... no a to nevrha moc svetlou budoucnost na to, abych se nekdy chtel z vlastni vule poustet do neceho jako instalace nekompatibilniho systemu na muj komp... nekompatibilni v tom smyslu, ze na nem nepustim aplikace, ktere pouzivam X let jako standard + mraky dnesnich her. (bez slozitych emulatoru)
Na druhou stranu verim, ze pro serverove aplikace, vzdalenou spravu a vse co se siti tyce, muze byt linux velmi uzitecny, nerku-li nezaplatitelny diky sve nekonecne upravovatelnosti a konfigurovatelnosti. ale rekneme si uprimne, ze lide (vcetne me) nejsou pripraveni na odpoutani od stada jmenem mrkvosoft. cerne linux ovce v tom stadu zcela zanikaji at si kdo chce co chce rika....
a pokud jde o instalaci, omezili bych zasah uzivatele na 1 akci - vlozeni instalacniho CD/DVD do mechaniky....konfigurace by probihala formou defaultniho nastaveni - kdo chce, at si nastavi nestandard...
Uživatelský avatar
karbo
Začátečník
 
Příspěvky: 141
Registrován: 03.04.2004 14:46:21
Bydliště: Masarykova 582

Nový příspěvekod gigous » 09.01.2009 17:21:34

tuhle diskuzi jsem nezaložil, zase někdo z adminů zneužil svého postavení a můj nick si vzal jako rukojmí. je to hnus co se v téhle zemi děje.
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

Nový příspěvekod dalicros » 09.01.2009 18:02:06

gigous píše:tuhle diskuzi jsem nezaložil, zase někdo z adminů zneužil svého postavení a můj nick si vzal jako rukojmí. je to hnus co se v téhle zemi děje.


tva schopnost racionalne uvazovat je na urovni zrnka pisku pod nohou maleho opicatka v nubijske pousti ... toto tema vzniklo oddelenim dvou prispevku (tveho a CECova) od vlakna "youtube.com etc., tak treba ..."

2 Karbo : prave ze dnesni distribuce urcene pro masovejsi pouziti ((k)ubuntu, suse ... ) uz maji instalaci do defaultu ve stylu klikani na next (odtud take pochazi ta citace co jsem posilal). S nekompatibilitou HW ci SW je to taky trosku jinde. Dnes nainstalujes kubuntu na novy notebook a vse funguje (touchpad, podtaktovani apod.). Vetsina komercniho SW urceneho pro praci (navrhova prostredi pro HW, designery, SW vyvojova prostredi, graficke editory atp. ) je dnes i ve variante pro linux (vyjimku tvori samozrejme produkty MS). Pokud nenajdes variantu pro linux u konkretniho programu, zajiste existuje alternativa, ktera plni stejnou funkci. Co se tyce her, zacinaji se obevovat vlastovky (Q3, UT ... ) ktere maji take variantu pro linux. Pokud jde o nastaveni, vetsina desktopovych prostredi ma "klikatka a hejblatka" na vsechno. Osobne bych dokonce rekl, ze prehledneji a lepe nez WinVista. Osobne take pouzivam spise WinXp, ale jen z lenosti. Linux se dnes da pouzivat plnohodnotne na desktopu.
Uživatelský avatar
dalicros
Hodný pán s kloboukem
 
Příspěvky: 622
Registrován: 25.01.2004 14:03:17
Bydliště: Baron von Zhidenitz

Nový příspěvekod Monty » 09.01.2009 19:40:39

gigous píše:tuhle diskuzi jsem nezaložil, zase někdo z adminů zneužil svého postavení a můj nick si vzal jako rukojmí. je to hnus co se v téhle zemi děje.


Kdo zase zneužil svého postavení? Prostě admin rozdělil vlákno, to se na diskuzích dělává, pokud se původní diskuze ubírá jiným směrem.
Otři slzy a piš k věci.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod gigous » 09.01.2009 19:44:49

Monty píše:
gigous píše:tuhle diskuzi jsem nezaložil, zase někdo z adminů zneužil svého postavení a můj nick si vzal jako rukojmí. je to hnus co se v téhle zemi děje.


Kdo zase zneužil svého postavení? Prostě admin rozdělil vlákno, to se na diskuzích dělává, pokud se původní diskuze ubírá jiným směrem.
Otři slzy a piš k věci.


rozdělil vlákno, aha! a čistě náhodně ho pojmenoval Gigous vs. linux, co?
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

Nový příspěvekod chal » 10.01.2009 21:58:25

No osobně jsem, řekněme za poslední půlrok, vyzkoušel hned několik distribucí - Kubuntu, Ubuntu a hlavně new Fedoru a ani s jednou jsem neměl sebemenší potíž, Kubuntu a Fedoru jsem testoval jak na booku tak na desktopu... Fedoru používám dodnes v dualbootu s Vistama... a jak zde někdo předemnou podotkl, tak i já mám pocit, že ony nastavovací udělátka mají nové linux dis. mnohelm lépe a přehledněji zpracovány než Vista.
Uživatelský avatar
chal
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 211
Registrován: 04.12.2007 12:47:21

fedora

Nový příspěvekod marvel » 16.02.2009 00:54:30

S linuxem mám já osobně rozporuplné zkušenosti. Po zhruba roce používání Fedory core 8 jsem přeskočil na FC 10. Jaké bylo mé zděšení, když jsem se už nedokázal s mým notebookem připojit k domácí síti. Trochou zkoumání jsem zjistil, že se pro můj intelácký síťový adaptér ipw3945 se začal používat nový iwl3945 driver. Nicméně s množstvím bugů. Do téhle chvíle jsem problémy s linuxem neměl, ale když jsem se nedokázal připojit k síti, kterou jsem (stejně jako do jisté míry linux) potřeboval a nepomohly ani rady na různých linuxových fórech ani několikerá reinstalace OS (kvůli těm radám se totiž celý systém kolikrát ani nevzpamatoval), změnil jsem způsob šifrování domácí wifi sítě a ouha najednou vše funguje jak má. Tohle byl jen malý příklad toho, že linux se hodně zdokonalil, ale pořád má nějaké ty mouchy a to je taky můj současný názor na tenhle OS.
Uživatelský avatar
marvel
Začátečník
 
Příspěvky: 145
Registrován: 22.06.2003 21:35:28


Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron