Jak to tu vypadá dnes

Kecání o tom, co se nikam nevejde, nebo nikam nevede.

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod gigous » 30.03.2011 22:18:25

pna píše:Tak jen poznámka. Jaro je tu. Kvetou kytičky, zelená se travička, ptáci řvou a v Benešovce zazáplatovali silnici asfaltem. Jaký to krásný vzhled na ten boží svět. :-"

Po záplatovatené Benešovce se sice blbě jezdí, ale pořád se ještě se jezdí... horší to bude, až se nebude moci jezdit vůbec. Doufám, že se toho nedožiju..
http://auto.idnes.cz/uzijte-si-auta-evr ... tomoto_fdv
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod pna » 06.04.2011 23:44:08

V Kutnohorském deníku se objevila zpráva, že majitel Kouřimské brány nemá na opravy peníze a že chce tento objekt odprodat zpět městu za větší cenu, než za kterou ho před třemi lety od města koupil. By mě zajímalo, co dalo město kupci do smlouvy při prodeji za podmínky ohledně rekonstrukce objektu a jestli vůbec nějaké.
Začíná to připomínat výstavbu u bývalé Lidky. Na tom palouku, co tam nyní je, sice ještě provokuje billboard developera o výstavbě domů, ale na jejich webovkách je tato výstavba uvedena jako dokončená (asi mám vidiny, když ty domy ve skutečnosti nevidím). Co tlačí developera do výstavby?
Ošetřuje vůbec město ve smlouvách budoucí nakládání s majetkem, kterého se zbavuje do rukou soukromého investora, nebo mu stačí jen příslib o světlých zítřcích?
Jak se do lesa volá, tak z lesa hajnej.
Uživatelský avatar
pna
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 265
Registrován: 20.12.2003 11:42:40
Bydliště: Hora Kutná

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod dalicros » 07.04.2011 08:05:39

pna píše:V Kutnohorském deníku se objevila zpráva, že majitel Kouřimské brány nemá na opravy peníze a že chce tento objekt odprodat zpět městu za větší cenu, než za kterou ho před třemi lety od města koupil. By mě zajímalo, co dalo město kupci do smlouvy při prodeji za podmínky ohledně rekonstrukce objektu a jestli vůbec nějaké.
Začíná to připomínat výstavbu u bývalé Lidky. Na tom palouku, co tam nyní je, sice ještě provokuje billboard developera o výstavbě domů, ale na jejich webovkách je tato výstavba uvedena jako dokončená (asi mám vidiny, když ty domy ve skutečnosti nevidím). Co tlačí developera do výstavby?
Ošetřuje vůbec město ve smlouvách budoucí nakládání s majetkem, kterého se zbavuje do rukou soukromého investora, nebo mu stačí jen příslib o světlých zítřcích?


Konkrétně tuto smlouvu o Kouřimské bráně jsem četl (její kopii mám někde doma). Developer se to snaží odprodat, protože pokud nezačně s výstavbou/rekonstrukcí do konce roku, čekají ho sankce v řádech statisíců za každý den prodlení ... Zítra snad budu mít trochu času a smlouvu pohledám a zřejmě i zveřejním (myslím, že podle zákona o svobodném přístupu k informacím mají občané právo vědět co v ní je).
Uživatelský avatar
dalicros
Hodný pán s kloboukem
 
Příspěvky: 622
Registrován: 25.01.2004 14:03:17
Bydliště: Baron von Zhidenitz

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod Hondaq » 07.04.2011 08:35:29

dalicros: j já to tak pochopil i z toho článku v deníku. Osobně nechápu tu drzost developera který ví že jestli to neprodá tak bude platit a stejně se nebojí říct o 2mil víc než koupil ... kdyby si řekl mín takbych to i pochopil.
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla...
Uživatelský avatar
Hondaq
nadposkok
 
Příspěvky: 165
Registrován: 06.04.2006 22:26:00
Bydliště: Zajíc

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod pna » 07.04.2011 10:24:20

dalicros píše:Konkrétně tuto smlouvu o Kouřimské bráně jsem četl (její kopii mám někde doma). Developer se to snaží odprodat, protože pokud nezačně s výstavbou/rekonstrukcí do konce roku, čekají ho sankce v řádech statisíců za každý den prodlení ... Zítra snad budu mít trochu času a smlouvu pohledám a zřejmě i zveřejním (myslím, že podle zákona o svobodném přístupu k informacím mají občané právo vědět co v ní je).
Dík za info. Lehce jste mě uklidnil, že to občas funguje. Z pohledu běžného občana bez informací spousta věcí působí podezřele.
Hondaq píše:Osobně nechápu tu drzost developera který ví že jestli to neprodá tak bude platit a stejně se nebojí říct o 2mil víc než koupil ... kdyby si řekl mín takbych to i pochopil.
Co na to říci. Třeba je to využití principu, že nejlepší obrana je útok.
Jak se do lesa volá, tak z lesa hajnej.
Uživatelský avatar
pna
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 265
Registrován: 20.12.2003 11:42:40
Bydliště: Hora Kutná

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod Hondaq » 07.04.2011 10:43:12

jo tak já to nečetl na deníku ale na svobodovi kde je to podle mě napsáno podstatně lépe:
:arrow: http://www.svoboda.info/zpravy/kutna-ho ... nance.html
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla...
Uživatelský avatar
Hondaq
nadposkok
 
Příspěvky: 165
Registrován: 06.04.2006 22:26:00
Bydliště: Zajíc

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod gigous » 07.04.2011 18:17:15

Kdybych měl zbytečných 17,7 milionu korun co bych s nimi udělal? Už vím, koupil bych si centrální tomograf!
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod ludvik » 08.04.2011 16:32:28

je to Počítačový tomograf. Jak si představuješ centrální? Jeden v republice a lidi by strkali do terminálů?
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod gigous » 08.04.2011 18:16:46

ludvik píše:je to Počítačový tomograf. Jak si představuješ centrální? Jeden v republice a lidi by strkali do terminálů?

vidíš jak jsem těmi médii zblblý? správně to je, jak píšeš, Computed Tomography. ale možná to bylo myšleno tak, že Tě v nemocnici strčej do té centrální roury a pak snímají ze všech stran..
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod gigous » 19.05.2011 22:03:09

Zpět k tématu.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod Monty » 22.05.2011 19:09:09

Lampa je možná ta samá :-D
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Kruháček u Kauflandu

Nový příspěvekod pna » 25.07.2011 13:09:39

Tak konečně začali stavět kruhový objezd u Kauflandu. Člověk si říká konečně. Vozidla přijíždějící z Kaňku budou muset opravdu zpomalit, od velkého kruháku se nebudou před kopcem tak rozjíždět a z nyní vedlejších silnic se bude snáze vjíždět. Tedy dojde ke zklidnění a zvýšení plynulosti dopravy (za předpokladu, že řidiči umí po kruhovém objezdu jezdit). Potud jen samá pozitivní očekávání.
Pak přicházejí na řadu "ale".
Nebudu rozebírat cenu stavby, neboť neznám nákladovost a jen bych spekuloval.
Co se mi nelíbí je termín dokončení. Na vlastní oči mohou všichni pozorovat "intenzitu" prací (minulou středu jsem se byl u Polep podívat na budování obchvatu Kolína a v 19:00 firma ještě budovala). Zaráží to i vzhledem k tomu, že je kvůli stavbě uzavřena jinak docela vytížená křižovatka a de facto díky uzávěře se dnes dostanete ze sídliště Sběrnou ulicí kolem Penny. Křižovatka s Benešovou je teď pro silné nervy.
Zajímalo by mě i to, proč se staví za ty peníze křižovatka jaksi "zkušebně" a definitivně bude předělána v budoucnu a dojde tedy opět k dopravním koplikacím.
Ale i kdybych uvěřil, že je prováděn archeologický průzkum, proto je doba zhotovení v délce téměř 2 měsíců minimální a že výstavba "kruháku na zkoušku" se řídí normou XYZ, tak když jsem na vlastní oči viděl, co se vlastně buduje, tak mě již pustila představa pozitiv, která jsem uvedl na začátku. Dle mého názoru má kruhový objezd malý přesah, tzn. že hlavě motocyklisty nedonutí ke zpomalení a bude opět riziko nehod. Zvýšení bezpečnosti byl jeden z hlavních argumentů výstavby. Takže to zase vypadá, že peníze se utratí, firma si vydělá, radnice zvýšila bezpečnost provozu a stejně můžeme očekávat namotaného motorkáře na osobáku.
Jak se do lesa volá, tak z lesa hajnej.
Uživatelský avatar
pna
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 265
Registrován: 20.12.2003 11:42:40
Bydliště: Hora Kutná

Re: Kruháček u Kauflandu

Nový příspěvekod Monty » 25.07.2011 13:18:29

Pozor omyl, ne radnice. Kruhák platí kraj a kříží se to s jeho silnicí a město do toho moc kecat nemohlo.

pna píše:Tak konečně začali stavět kruhový objezd u Kauflandu. Člověk si říká konečně. Vozidla přijíždějící z Kaňku budou muset opravdu zpomalit, od velkého kruháku se nebudou před kopcem tak rozjíždět a z nyní vedlejších silnic se bude snáze vjíždět. Tedy dojde ke zklidnění a zvýšení plynulosti dopravy (za předpokladu, že řidiči umí po kruhovém objezdu jezdit). Potud jen samá pozitivní očekávání.
Pak přicházejí na řadu "ale".
Nebudu rozebírat cenu stavby, neboť neznám nákladovost a jen bych spekuloval.
Co se mi nelíbí je termín dokončení. Na vlastní oči mohou všichni pozorovat "intenzitu" prací (minulou středu jsem se byl u Polep podívat na budování obchvatu Kolína a v 19:00 firma ještě budovala). Zaráží to i vzhledem k tomu, že je kvůli stavbě uzavřena jinak docela vytížená křižovatka a de facto díky uzávěře se dnes dostanete ze sídliště Sběrnou ulicí kolem Penny. Křižovatka s Benešovou je teď pro silné nervy.
Zajímalo by mě i to, proč se staví za ty peníze křižovatka jaksi "zkušebně" a definitivně bude předělána v budoucnu a dojde tedy opět k dopravním koplikacím.
Ale i kdybych uvěřil, že je prováděn archeologický průzkum, proto je doba zhotovení v délce téměř 2 měsíců minimální a že výstavba "kruháku na zkoušku" se řídí normou XYZ, tak když jsem na vlastní oči viděl, co se vlastně buduje, tak mě již pustila představa pozitiv, která jsem uvedl na začátku. Dle mého názoru má kruhový objezd malý přesah, tzn. že hlavě motocyklisty nedonutí ke zpomalení a bude opět riziko nehod. Zvýšení bezpečnosti byl jeden z hlavních argumentů výstavby. Takže to zase vypadá, že peníze se utratí, firma si vydělá, radnice zvýšila bezpečnost provozu a stejně můžeme očekávat namotaného motorkáře na osobáku.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Re: Kruháček u Kauflandu

Nový příspěvekod pna » 25.07.2011 17:28:27

Monty píše:Pozor omyl, ne radnice. Kruhák platí kraj a kříží se to s jeho silnicí a město do toho moc kecat nemohlo.

Monty, jestliže to platí kraj, tak se v mém příspěvku změní akorát detail v poslední větě - "kraj zvýší bezpečnost", jinak se na tom nic nezmění. Hlavně ne to, že to je zase klasickej Kocourkov. A neříkej, že město do toho nemůže moc kecat. Systém vlastnictví a financování komunikací je mi jasný. Ale dohoda je vždycky o lidech.
Jak se do lesa volá, tak z lesa hajnej.
Uživatelský avatar
pna
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 265
Registrován: 20.12.2003 11:42:40
Bydliště: Hora Kutná

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod gigous » 26.07.2011 12:15:58

Nechápu smysl tohoto kruháku. Vlastně chápu, jde o to udělat lidem další naschvál a ještě jim to nachat zaplatit z jejich daní. A v neposlední řadě jde o to nechat vydělat spřátelené firmě.
Nehodovost na této křižovatce je minimální, takže o bezpečnost tu evidentně nejde. Kruhák pod kopcem je nebezpečný už z principu a zvláště pokud je takhle malý. Pro dlouhá vozidla je obtížně průjezdný a pokud napadne sníh, který nějaký ynteligent nahrne ke krajům, tak je pak zcela neprůjezdný. To že se čekací doby při odbočování prodlouží, a to ze všech směrů, je zřejmé, sníží se i propustnost křižovatky jako takové. Jako referenci lze použít kruháky u Voršilek, tam je to ještě zbastlený semaforem na přechodu. Řidiči po kruhácích stále neumí jezdit, tím provoz ještě více zbrzďují. Zvýšení plynulosti dopravy se tedy nekoná. Ekologie jde také do háje, brzdění a následné rozjíždění zvýší lokální zatížení výfukovými plyny, otěrem brzdového obložení a pneumatik, to mi ale nevadí, páč tam nebydlím. V případě stojících kolon před kruhákem o zklidnění dopravy také hovořit nelze.
Zkrátka další akce v duchu kocourkovského hesla - uděláme všechno obráceně než je logické. Jak by také ne, když tady vládnou modropravičáci. Tohle totiž přesně jejich politika.
Ještě bych tu chtěl vyzdvihnout mistrnou taktiku města (kraje) v utajení celé akce. Opomenout nelze ani záměrnou nedostupnost územního plánu na www stránkách města. To že město neudělalo nic proti stavbě tohoto nesmyslu je jen třešničkou na dortu.
Takže se stavbou kruhového objezdu nesouhlasím a odmítám ho platit ze svých daní. Je to stavba nebezpečná, drahá a nesmyslná.
Naopak podporuji zákon o defenestraci, o obecném referendu, o potrestatelnosti a trestní odpovědnosti politiků, úředníků a soudců, a o trestu smrti.
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

PředchozíDalší

Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron