Jak to tu vypadá dnes

Kecání o tom, co se nikam nevejde, nebo nikam nevede.

Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod gigous » 24.02.2011 20:34:31

Rád bych navázal na nesmyslně zamčenou diskuzi viewtopic.php?f=11&t=2543
Ačkoli petice s více než stovkou podpisů nedokázala zvrátit stavbu Tesca, jiná petice se 110 podpisy dokázala přimět zastupitele, aby se zabývali rekonstrukcí ulic v Městkých sadech. Tak si kladu otázku, jestli petice v tomhle městě mají nějaký smysl nebo jestli naopak tady budeme všechno řešit peticema?

Co takhle petice za vyměnění kutnohorských voličů?
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod ludvik » 25.02.2011 00:35:06

Myslíš, že má váhu nějaký canc papíru, který podepíše půl procenta obyvatel?
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod ludvik » 25.02.2011 00:35:43

A ten zamknutý thread je kvůli tobě. Kdybys tam nepsal hovadiny mimo mísu, zůstalo to odemknuté.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod Monty » 27.02.2011 16:31:45

gigous píše:Rád bych navázal na nesmyslně zamčenou diskuzi viewtopic.php?f=11&t=2543
Ačkoli petice s více než stovkou podpisů nedokázala zvrátit stavbu Tesca, jiná petice se 110 podpisy dokázala přimět zastupitele, aby se zabývali rekonstrukcí ulic v Městkých sadech. Tak si kladu otázku, jestli petice v tomhle městě mají nějaký smysl nebo jestli naopak tady budeme všechno řešit peticema?

Co takhle petice za vyměnění kutnohorských voličů?


Až na to, že oprava ulic v městských sadech se týká té dané čtvrti (osobně mě taky s.re, že si tam likviduji tlumiče při průjezdu), tím pádem 110 obyvatel může být výrazné procento. Ale 100 podpisů na celé město je nic.
Například aby mohlo občanské sdružení kandidovat ve volbách, bylo potřeba cca 1500 podpisů.
A vůbec, proč se neangažuješ?
Co ti brání v tom, dát si stolek na nádraží, na náměstí, obejít hospody a mluvit s lidmi a ty podpisy nasbírat?
Já jsem raději za tesco než za současný stav. Kdyby byl pozeme města, je to věc jiná a může se rozhodnout, co tam udělá, takto nikoliv.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod Robert » 05.03.2011 10:57:25

gigous píše: Tak si kladu otázku, jestli petice v tomhle městě mají nějaký smysl nebo jestli naopak tady budeme všechno řešit peticema?


Vedle v diskusi byla otázka jestli Kutná Hora potřebuje Tesco. Možná je tu otázku potřeba obrátit - Potřebuje Tesco Kutnou Horu? Jestli ano a vypadá to tak, tak jsou petice zbytečné :)
Uživatelský avatar
Robert
Prvok
 
Příspěvky: 24
Registrován: 30.03.2005 13:36:16
Bydliště: Kutná Hora

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod pna » 22.03.2011 20:38:08

Tak jsem v Kutnohorském deníku zaznamenal informaci, že by se měl konečně pánbůh, nebo naše radnice smilovat a opravit Benešovu ulici. Jen tam byla poznámka o pravděpodobnosti nějakých 90%, že to klapne. Tak doufám, že nenastane těch 10%. Občas si říkám, že by se místo osobáku šiknul traktor. Jen nechápu momentální snahu technických služeb zasypávat ty díry jakýmsi štěrkem (už to podnikli několikrát). Vždyť je to během hodiny z děr pryč a akorát se zvyšuje prašnost v ovzduší. A taky ta zbytečnost určitě něco stojí.
Jak se do lesa volá, tak z lesa hajnej.
Uživatelský avatar
pna
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 265
Registrován: 20.12.2003 11:42:40
Bydliště: Hora Kutná

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod Monty » 23.03.2011 00:25:30

pna píše:Tak jsem v Kutnohorském deníku zaznamenal informaci, že by se měl konečně pánbůh, nebo naše radnice smilovat a opravit Benešovu ulici. Jen tam byla poznámka o pravděpodobnosti nějakých 90%, že to klapne. Tak doufám, že nenastane těch 10%. Občas si říkám, že by se místo osobáku šiknul traktor. Jen nechápu momentální snahu technických služeb zasypávat ty díry jakýmsi štěrkem (už to podnikli několikrát). Vždyť je to během hodiny z děr pryč a akorát se zvyšuje prašnost v ovzduší. A taky ta zbytečnost určitě něco stojí.


Dle mých informací by se mělo začít určitě letos.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod pna » 23.03.2011 13:29:00

Monty píše:Dle mých informací by se mělo začít určitě letos.

Ti věřím, ale i když jsem optimista stále je tam to "by se mělo" a dokud to nezačne, tak to nikdy není jisté. Stále to bude stavba jen za peníze a může se stát cokoliv.
Zajímalo by mne, jestli se plánuje rekonstrukce ve stávajícím stavu, nebo jestli proběhnou i nějaké změny. Jako např. zúžení vozovky, pruh zeleně mezi chodníkem a vozovkou, nahrazení křižovatky Na špici kruhovým objezdem, ... Dají se sehnat nějaké informace?
Jak se do lesa volá, tak z lesa hajnej.
Uživatelský avatar
pna
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 265
Registrován: 20.12.2003 11:42:40
Bydliště: Hora Kutná

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod Monty » 23.03.2011 13:32:17

pna píše:
Monty píše:Dle mých informací by se mělo začít určitě letos.

Ti věřím, ale i když jsem optimista stále je tam to "by se mělo" a dokud to nezačne, tak to nikdy není jisté. Stále to bude stavba jen za peníze a může se stát cokoliv.
Zajímalo by mne, jestli se plánuje rekonstrukce ve stávajícím stavu, nebo jestli proběhnou i nějaké změny. Jako např. zúžení vozovky, pruh zeleně mezi chodníkem a vozovkou, nahrazení křižovatky Na špici kruhovým objezdem, ... Dají se sehnat nějaké informace?


Kruhák na špici financuje investor, co by měl dělat tesco a ten se už projektuje.
Ostatní nevím.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod pna » 23.03.2011 13:36:31

Monty píše:Kruhák na špici financuje investor, co by měl dělat tesco a ten se už projektuje.
Ostatní nevím.

OK. Dík za info. Já jen, že jsem zkoušel prolejzat kdejaké stránky a nic jsem nenašel. Všude papouškují stejné prohlášení radnice.
Jak se do lesa volá, tak z lesa hajnej.
Uživatelský avatar
pna
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 265
Registrován: 20.12.2003 11:42:40
Bydliště: Hora Kutná

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod gigous » 23.03.2011 14:11:09

s opravou benešovky se otálí tak dlouho, protože jsou tam pod asfaltem dlažebky na které si někdo dělá zálusk. až se vymyslí jak je nejlépe zpeněžit, tak pak dostane oprava zelenou. tak to vidím já. nepochybuji, že oprava bude předražená, budou tam zbytečné vícepráce a že bude provedena nekvalitně. výběrové řízení jako náhodou opět vyhraje tatáž firma co v roce 2003 zbastlila masaričku, která byla po pěti letech (na konci záruky, kterou ale nikdo neuplatnil) v tak dezolátním stavu, že se musela po dalších dvou letech záplatování kompletně znovu vyfrézovat a udělat znova.
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod Monty » 23.03.2011 14:20:06

gigous píše:s opravou benešovky se otálí tak dlouho, protože jsou tam pod asfaltem dlažebky na které si někdo dělá zálusk. až se vymyslí jak je nejlépe zpeněžit, tak pak dostane oprava zelenou. tak to vidím já. nepochybuji, že oprava bude předražená, budou tam zbytečné vícepráce a že bude provedena nekvalitně. výběrové řízení jako náhodou opět vyhraje tatáž firma co v roce 2003 zbastlila masaričku, která byla po pěti letech (na konci záruky, kterou ale nikdo neuplatnil) v tak dezolátním stavu, že se musela po dalších dvou letech záplatování kompletně znovu vyfrézovat a udělat znova.


Plácáš tu zase hovadiny.
Masaryčku dělá kraj, je to silnice první třídy
Benešovku dělá město, ta je jeho.

Takže na každou silnici vypisuje výběrko někdo jiný.
Také to musí zkoordinovat s výstavbou kruháku. Ale ty by jsi to udělal určitě rychleji a lépe.
Mimochodem, kdyby jsi se zeptal svých zastupitelů, tak se dozvíš to samé, co já.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod pna » 23.03.2011 21:20:16

gigous píše:firma co v roce 2003 zbastlila masaričku, která byla po pěti letech (na konci záruky, kterou ale nikdo neuplatnil) v tak dezolátním stavu, že se musela po dalších dvou letech záplatování kompletně znovu vyfrézovat a udělat znova.

problém s Masaryčkou je ten, že má špatné podloží, jsou tam betonové desky, které se hýbou a tím se rozrušuje vozovka (něco jako na železničním přejezdu). Taky je problém, že je to silnice 1. třídy a nelze tam omezit vjezd vozidel nad 12 tun a ty právě nejvíc s tím podložím hýbají, takže se dá očekávat, že za pár let Masaryčka bude zase rozlámaná. Aby bylo úplně po problémech, tak to by jí museli skutečně vybagrovat do hloubky a založit úplně novou silnici. Takže když je prováděná pouze oprava vozovky, tak by ta firma musela zaměstnávat kouzelníka, aby to do budoucna vydrželo. A město to asi moc neovlivní, protože to neplatí.
Jak se do lesa volá, tak z lesa hajnej.
Uživatelský avatar
pna
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 265
Registrován: 20.12.2003 11:42:40
Bydliště: Hora Kutná

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod pna » 30.03.2011 08:35:18

Tak jsem si "vydělal". V Benešovce mezi špicí a odbočkou k Penny jsem se dostal do zajímavé dopravní situace. Sešla se mi tam paní s kočárkem a se psem, vtipně zaparkovaný auto a náklaďák v protisměru. Prostě jsem místo děr musel sledovat provoz a i když jsem se řítil rychlostí asi tak 20 km/h, tak nějak jsem si přitom na tý vytuněný silnici o hranu díry roztrhnul pneu na boku a porajtoval hliníkovej disk. Prostě paráda. Když se daří, tak se daří.
Jak se do lesa volá, tak z lesa hajnej.
Uživatelský avatar
pna
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 265
Registrován: 20.12.2003 11:42:40
Bydliště: Hora Kutná

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod pna » 30.03.2011 19:36:59

Tak jen poznámka. Jaro je tu. Kvetou kytičky, zelená se travička, ptáci řvou a v Benešovce zazáplatovali silnici asfaltem. Jaký to krásný vzhled na ten boží svět. :-"
Jak se do lesa volá, tak z lesa hajnej.
Uživatelský avatar
pna
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 265
Registrován: 20.12.2003 11:42:40
Bydliště: Hora Kutná

Další

Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron