Jak to tu vypadá dnes

Kecání o tom, co se nikam nevejde, nebo nikam nevede.

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod gigous » 24.10.2011 21:08:52

Monty píše:
gigous píše:no uplně hodně to taky neni... a kolik maji bokem?


Jestli víš o někom, že bere úplatky, tak je tvoje občanská povinnost to nahlásit a předložit důkazy.

já se ptám kolik, protože to nevím, chápeš to? ty to snad víš, kolik?
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod dalicros » 24.10.2011 23:34:57

Teda Gigouši, ty jsi vážně myslitel. Ale jestli tě to tak hrozně moc tíží a neusneš, dokud to nebudeš vědět, tak jako zastupitel v Kutné Hoře by jsi bral cca 680 Kč měsíčně a to (světe div se) v čistém!

A abych nezapomněl, zrovna včera jsem dostal úplatou tašku jablek a vína. I když to vlastně byl úplatek za opravení domácí wifi, takže se to počítat nedá. A navíc jsem to konzumoval ústy a nikoliv bokem.
Uživatelský avatar
dalicros
Hodný pán s kloboukem
 
Příspěvky: 622
Registrován: 25.01.2004 14:03:17
Bydliště: Baron von Zhidenitz

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod nostromo » 25.10.2011 07:54:19

Poslední dva dny jsem už nasranej i já. Křižovatka je normálně průjezdná, ale značky Zákaz vjezdu se neobtěžujou dát pryč. Je to tak pro ně pohodlnějsí! A abych vozil holku do ZŠ TGM z Dolní ulice okolo Kaudflandu mě fakt nebaví! Naštěstí je to průjezdné, zákaz nezákaz.
:gib:
Nostromo
Uživatelský avatar
nostromo
Hustej masér
 
Příspěvky: 585
Registrován: 21.06.2003 12:41:26

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod Monty » 25.10.2011 12:35:50

nostromo píše:Poslední dva dny jsem už nasranej i já. Křižovatka je normálně průjezdná, ale značky Zákaz vjezdu se neobtěžujou dát pryč. Je to tak pro ně pohodlnějsí! A abych vozil holku do ZŠ TGM z Dolní ulice okolo Kaudflandu mě fakt nebaví! Naštěstí je to průjezdné, zákaz nezákaz.
:gib:


Zajímavé, rozbité silnice každému vadí, opravy taky.
Já jezdím denně, kluci taky, objíždění je otravné. Ale když se to někomu nelíbí, tak ať si pak nestěžuje, když je něco někde rozbité.

Co ty víš, jestli tam není nějaká technologická přestávka?
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod pna » 25.10.2011 19:49:38

Monty píše:Zajímavé, rozbité silnice každému vadí, opravy taky.
Já jezdím denně, kluci taky, objíždění je otravné. Ale když se to někomu nelíbí, tak ať si pak nestěžuje, když je něco někde rozbité.
Co ty víš, jestli tam není nějaká technologická přestávka?
Monty, chtěl bych se zastat Nostorma. Pochopil jsem, že mu nevadí oprava ulice. Tu všichni vítáme. Vadí mu, že dělňasové jsou líní pootočit značku zákaz vjezdu a slepá ulice. Pravda je, že já tamtudy jezdím a tyto značky tak nějak ignoruji, protože prostě, buď je to průjezdné, nebo ne. Ani už je vlastně nevnímám a to na základě zkušenosti, kdy jsem k této křižovatce přijel (u holoubkova pneuservisu) a byly tam tyto zmíněné značky. Už jsem chtěl otočit automobil (i když to vypadalo průjezdně), když jsem si všiml chlapíka, který tam pobíhal s nějakými papíry. Vystoupil jsem, dohnal jsem, zeptal se a frajer reagoval. "Aha, voni ty značky chlapi zapomněli asi votočit". A vypadá to, že je "nevotáčej" asi pravidelně, protože momentálně je od Penny opět zákaz vjezdu a slepá ulice a ze směru od Furky žádný zákaz není a průjezdné to je.
Jak se do lesa volá, tak z lesa hajnej.
Uživatelský avatar
pna
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 265
Registrován: 20.12.2003 11:42:40
Bydliště: Hora Kutná

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod pna » 25.10.2011 20:19:53

dalicros píše:Na dopravní komisi naposledy řešili, jak omezit průjezdnost Benešovou ulicí po rekonstrukci. Konkrétně jak omezit tonáž, jestli vůbec. Jde o to, aby po městem zaplacené nové komunikaci nejezdili těžké kamiony a náklaďáky. Na druhou stranu by bylo třeba odlehčit Masarykově. Nakonec došli ke konstatování, že zde není optimální řešení. Snad kromě dostavby Pražského okruhu (konkrétně stavby 511, Běchovice-D1), dostavby Kolínského obchvatu a zamezení vjezdu do tranzitní kamionové dopravy do KH krajem. Dále dopravní komise prováděla výzkum množství kamionů ve městě. Jediné konkrétní číslo co vím byla kremnická, kde od 0800 do 1800 to bylo 800 kamionů. Vzhledem k nárustu intenzity v nočních hodinách se celkové číslo může klidně dostat k 1500. Doufám, že kompletní studie bude zveřejněna.
K tomu jeden dotaz. Jak je aktuální plán na postavení obchvatu, který měl vést od Sedlic nad sídlištěm, kolem hřbitova a za kasárnami? Křížení se silnicí od pivovaru na Kaňk mělo být u skladu plastů. A měla být kvůli tomu zrušena zahrádkářská kolonie.
Pamatuji si, že tak před 8 lety o tom šli informace a byl na internetu i plánek (bylo to i v plánu na rozvoj sídliště).

dalicros píše:P.S. K tvému příspěvku ohledně jednání úředníků, bez zpětné vazby nikdy nedojde k nápravě. Ideální je dát vědět na kancelář tajemníka, kdo, kdy a o co šlo. Prohlášení ve stylu "jsou arogantní" nejsou moc konkrétní a na jejich základě nelze nic udělat.
Tak nějak nemám náturu běžet si stěžovat za tajemníkem (moje chyba). Taky je to tím, že moje špatné zkušenosti nejsou jen z tohoto jednoho případu. Jen jako perlička. Volal jsem na odbor dopravy ohledně problémů s MHD (po 14 dnech jsem měl dost nespolehlivosti ranního autobusu, kterým jsem jezdil na vlak, bus jezdil pozdě, nebo vůbec) a chtěl upozornit na stav. Měl jsem i data (číslo linky, datumy, časy) a byl ochoten vše doložit. Paní se mnou nechtěla mluvit, že jí to nezajímá a mám volat dopravci. Na mé upozornění, že to město dotuje, tak by jí to mělo zajímat, mi něco nesrozumitelně zabrblala a po mém dotazu na její jméno mi položila telefon. Bohužel jsem volal přes ústřednu a netuším, koho mi spojili. Hovor jsem si také nenahrával, tak jsem neměl důkaz. Tak co bych řekl tajemníkovi?

dalicros píše:P.P.S. Při jednání s byrokratickým šimlem (teď nemyslím MěÚ, ale úředníky obecně) musíš být dostatečně vyzbrojen. V tebou popisovaném případě jsi měl jít na úředníka s plnou mocí, pak by byl namydlený 8)
No já si tak nějak naivně myslel, že jako plná moc bude stačit fyzická přítomnost tchýně a její ústní prohlášení, že mě zmocňuje (posléze jsem se ptal mého známého (právníka) a ten mi řekl, že to mělo stačit).
Jak se do lesa volá, tak z lesa hajnej.
Uživatelský avatar
pna
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 265
Registrován: 20.12.2003 11:42:40
Bydliště: Hora Kutná

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod Monty » 25.10.2011 20:57:29

Vezmu to heslovitě:
Nostromo, PNA: Průjezdnost - Pokud je to tak s tou značkou, tak se omlouvám. Toto řeší doptání a stížnost, ale fakt se to musí udělat, buď přes elektronickou podatelnu nebo na Janála na investičním. Oni mají páky, jak to zajistit. Zrovna s ním se dá vyjít dobře a na podněty celkem reaguje, alespoň na mé.

PNA doprava: Pokud nemůžeš doložit hovor a jméno, tak je to problém. Byť si myslím, že záznam by na ústředně být mohl.

PNA plná moc: Jestli je to tak, jak píšeš, tak opět vyhrálo to, že šiml věděl o neinformovanosti občanů. Bohužel je skoro všechno boj se šimlem a pokud se neprodrápeš výše, nedosáhneš ničeho.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod gigous » 25.10.2011 22:46:51

nostromo píše:Poslední dva dny jsem už nasranej i já. Křižovatka je normálně průjezdná, ale značky Zákaz vjezdu se neobtěžujou dát pryč. Je to tak pro ně pohodlnějsí! A abych vozil holku do ZŠ TGM z Dolní ulice okolo Kaudflandu mě fakt nebaví! Naštěstí je to průjezdné, zákaz nezákaz.
:gib:

já ne. značky tam jsou stejně jenom pro parádu, točí s nima leda tak vítr. ono značky v tomhle městě poslední dobou, to je kapitola sama pro sebe. čím dál tím víc se umistují bez rozmyslu a užitku, že to člověka nutí přemýšlet, jestli ještě vůbec má nějaký smysl je dodržovat, když nechápe jejich význam...
Nechápu, proč musíš/chceš vozil holku do ZŠ TGM z Dolní ulice? Dyk je to kousek?? Ale nejsi jediný, v posledních letech je to u školy jak na autobusáku, tolik zdravých dětí se nechá vozit, že se dělají skoro kolony, hlavně ráno. To za nás nebylo, já chodil do školy přes čtvrt města pěšky. Kam ten svět spěje?
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod Monty » 26.10.2011 13:49:42

gigous píše:
nostromo píše:Poslední dva dny jsem už nasranej i já. Křižovatka je normálně průjezdná, ale značky Zákaz vjezdu se neobtěžujou dát pryč. Je to tak pro ně pohodlnějsí! A abych vozil holku do ZŠ TGM z Dolní ulice okolo Kaudflandu mě fakt nebaví! Naštěstí je to průjezdné, zákaz nezákaz.
:gib:

já ne. značky tam jsou stejně jenom pro parádu, točí s nima leda tak vítr. ono značky v tomhle městě poslední dobou, to je kapitola sama pro sebe. čím dál tím víc se umistují bez rozmyslu a užitku, že to člověka nutí přemýšlet, jestli ještě vůbec má nějaký smysl je dodržovat, když nechápe jejich význam...
Nechápu, proč musíš/chceš vozil holku do ZŠ TGM z Dolní ulice? Dyk je to kousek?? Ale nejsi jediný, v posledních letech je to u školy jak na autobusáku, tolik zdravých dětí se nechá vozit, že se dělají skoro kolony, hlavně ráno. To za nás nebylo, já chodil do školy přes čtvrt města pěšky. Kam ten svět spěje?


Aha, tak tebe z Masaryčky vyhodili :-D.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod gigous » 26.10.2011 14:02:39

Monty píše:Aha, tak tebe z Masaryčky vyhodili :-D.

nevyhodili, odešel jsem sám. :D
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod nostromo » 27.10.2011 16:01:17

Monty píše:Aha, tak tebe z Masaryčky vyhodili :-D.


Podle jeho češtiny bych řekl, že ho vyhodili ze všech škol. :lol:
Nostromo
Uživatelský avatar
nostromo
Hustej masér
 
Příspěvky: 585
Registrován: 21.06.2003 12:41:26

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod pna » 31.10.2011 12:49:50

Tak beru částečně zpět připomínky k rekonstrukci Benešovky. Jak jsem si při včerejším průjezdu na kole povšiml, tak v místě křižovatky u bývalého PVT dochází k zúžení vozovky a uvidíme, jak to bude s profilem silnice v momentálně ještě rozkopané části u Lidky.
Jinak značky vesele matou dál. Zákaz vjezdu sice někdo už otočil, ale slepá ulice tam vesele trčí dál a dokonce jsou tam tyto značky 2 za sebou. Jedna až u Penny, druhá u Holoubka. Z druhé strany značeno jako plně průjezdné.
Je to maličkost. Spíše mám strach, kdy tam v průjezdu přes staveničtě někdo sejme nějakého chodce. On je sice na vstup do rozkopané křižovatky značen značkou Chodcům vstup zakázán, ale většina na ní vesele prdí a promenádují se prostředkem vytyčeného koridoru pro auta. Přičemž se dá o 3 metry vedle projít po již položeném podkladovém asfaltu. Hlavně za tmy je to nebezpečné a to i proto, že tam poskakují i lidé s kočárky.
Jak se do lesa volá, tak z lesa hajnej.
Uživatelský avatar
pna
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 265
Registrován: 20.12.2003 11:42:40
Bydliště: Hora Kutná

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod Monty » 31.10.2011 14:09:33

Půlka asfaltu je už vrchní. Chodce jsem tam v sobotu málem trefil, ještě se rozčiloval.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod pna » 08.11.2011 10:23:02

Monty píše:Půlka asfaltu je už vrchní. Chodce jsem tam v sobotu málem trefil, ještě se rozčiloval.

Myslíš Monty, že by mě někdo nařknul z cynismu, kdybych si na přední dveře u auta pod zrcátko kreslil čárky za sražené chodce? :) Myslím, že na této rozkopané křižovatce bych si nadělal spoustu bodů a to tam jezdím max 20-30km/h.
Jinak k rekonstrukci. Skutečně to nebude jen oprava nové za staré, ale provádějí se dílčí změny profilu. Už zmizel i ten rádoby odbočovací pruh do Sběrné, kde akorát parkovali dodávkáři a bránili ve výhledu do křižovatky. Ty si mě Monty jen tak cvičně strašil, co? Abych pak byl překvapenej výsledkem. :D
Jak se do lesa volá, tak z lesa hajnej.
Uživatelský avatar
pna
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 265
Registrován: 20.12.2003 11:42:40
Bydliště: Hora Kutná

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod Monty » 08.11.2011 12:20:01

pna píše:
Monty píše:Půlka asfaltu je už vrchní. Chodce jsem tam v sobotu málem trefil, ještě se rozčiloval.

Myslíš Monty, že by mě někdo nařknul z cynismu, kdybych si na přední dveře u auta pod zrcátko kreslil čárky za sražené chodce? :) Myslím, že na této rozkopané křižovatce bych si nadělal spoustu bodů a to tam jezdím max 20-30km/h.
Jinak k rekonstrukci. Skutečně to nebude jen oprava nové za staré, ale provádějí se dílčí změny profilu. Už zmizel i ten rádoby odbočovací pruh do Sběrné, kde akorát parkovali dodávkáři a bránili ve výhledu do křižovatky. Ty si mě Monty jen tak cvičně strašil, co? Abych pak byl překvapenej výsledkem. :D


Udělej, schválně kdo více.
Ne nestrašil, jen se o tuto problematiku nezajímám a nepátral jsem. Původní info, na začátku jsem měl, že jen silnice (zajímal jsem se z důvodu khnetu, jestli i chodníky - optika) a tedy jsem potom dále nepátral. Ale jak jsem již psal. Stačilo by napsat na investiční.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

PředchozíDalší

Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron