Jak to tu vypadá dnes

Kecání o tom, co se nikam nevejde, nebo nikam nevede.

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod ludvik » 29.07.2011 10:25:25

Připomnělo mi to "zpomalovače" v Říčanech (resp. ohraničovaly odpočívadlo pro chodce uprostřed silnice). Vydržely tam myslím necelý měsíc, protože skoro každý den se musely posouvat do původních pozic. Každou chvilku je někdo trefil.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod dalicros » 29.07.2011 21:19:42

Tak dneska jsem se po tom kruháku poprvé okroužil ...
Uživatelský avatar
dalicros
Hodný pán s kloboukem
 
Příspěvky: 622
Registrován: 25.01.2004 14:03:17
Bydliště: Baron von Zhidenitz

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod Monty » 29.07.2011 22:13:59

gigous píše:
karbo píše:
gigous píše:no tady byly krajské volby, ne? a kdyby šli editovat příspěvky, tak bych ten překlep opravil. :^o


Nechci být hnidopich, ale "kdyby šli"?


no, zase překlep. co mám dělat, když nejdou editovat vlastní příspěvky? :^o


Kdyby tu šly editovat příspěvky, tak zpětně převrátíš, co jsi před pár lety řekl.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod pna » 30.07.2011 23:16:15

dalicros píše:Abych to trochu ujasnil. Kruhák je malý, to ano. Bohužel touto metodou větší udělat nešel, protože by pak muselo dojít k úpravě silnic (větší vnitřní ovál by nesplňoval normy pro šířku silnice). V takovém případě by cena byla takřka o řád vyšší.
Otázka zní, jestli metoda, že se postaví aspoň něco, je přínosem, nebo spíš plýtvání penězi.

dalicros píše:Jenže on si člověk nevybere. Spousta chytrých hlav tady rozumuje jak to udělat líp, ačkoliv nemají ani deseti potřebných vstupních informací a ani po nich mnohdy netouží.
Oni třeba touží, ale jen nemají čas běhat na úřad. A v době informačních technologií je smutné, jak málo informací je možné online z městského úřadu získat. Dejte lidem informace, bez toho, aby si museli hrát na Sherlocky. A snad nemusím připomínat, že v tomhle státě se chodí k volbám, aby si lidi zvolili ty "chytré" a "rozumné", co za ně budou jednat.

dalicros píše:Na příkladu Benešovky si dovedu představit ty stížnosti na hlučnost stavebních strojů ze strany obyvatel ulice. Samozřejmě si opět přisadí tradiční diskutéři (gigous) o tom, jak by to dělali lépe. Ono se nikdy nejde zavděčit všem. Jsou jen špatná řešení a pak ta ještě horší.
No a zrovna tenhle přístup mě fascinuje. Špatná řešení a ještě horší, to po nich nemůžete chtít, to by nefungovalo, to nejde, .... Několikrát v životě jsem zažil, že to jde a byl jsem překvapen.
Jak se do lesa volá, tak z lesa hajnej.
Uživatelský avatar
pna
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 265
Registrován: 20.12.2003 11:42:40
Bydliště: Hora Kutná

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod Monty » 31.07.2011 01:04:03

dalicros píše:Jenže on si člověk nevybere. Spousta chytrých hlav tady rozumuje jak to udělat líp, ačkoliv nemají ani deseti potřebných vstupních informací a ani po nich mnohdy netouží.
Oni třeba touží, ale jen nemají čas běhat na úřad. A v době informačních technologií je smutné, jak málo informací je možné online z městského úřadu získat. Dejte lidem informace, bez toho, aby si museli hrát na Sherlocky. A snad nemusím připomínat, že v tomhle státě se chodí k volbám, aby si lidi zvolili ty "chytré" a "rozumné", co za ně budou jednat.

Toto jako IT komise připravujeme. Bohužel městský web je v takovém stavu, že jakékoli lepení a "hašení požáru" je plýtváním prostředky. Připravuje se koncepce úplně nového webu, který bude propojen kompletně na IS města. Bude to chvíli trvat, nebude to stát málo, ale bude to. Do stávajícího stavu se fakt nevyplatí sypat peníze.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod dalicros » 31.07.2011 01:23:30

pna píše:Otázka zní, jestli metoda, že se postaví aspoň něco, je přínosem, nebo spíš plýtvání penězi.


Doporučuji se na daný kruhá jít podívat. Malý vnitřní kruh, kolem něj vyvýšený obrubník, který musí motorka či auto objet, ale náklaďák ho může opatrnou jízdou přejet. Napřímo ho osobák či motorka neprojede a musí kroužit. Pokud dobře počítám trvala uzavírka ani ne 14 dní, tedy termín, který tady i jinde diskutéři označovali jako čas, za který by to stihli.

Prosím o vysvětlení to s těmi řešeními. Já tím chtěl vyjádřit jen to, že žádné rozhodnutí nebud kladně přijato 100% lidí(dobré řešení). Takže je třeba vybrat takové, které přijme kladně více lidí (špatné) než jiné (ještě horší).

Co mne ale skutečně štve je, že u nás (a tím myslím celkově ČR) funguje spíše negativní myšlění. Je vidět všude i v novinách. Například o negativních věcech se informuje hned, ale o těch pozitivních takřka nikdy. Krásný příklad jsou bikeři na kaňku. Všechny místní média informovala o záměru zrušit dráhu s překážkami na Kaňku (mimochodem nelegálně vybudovaných). O tom, že část bikerů přišla na radnici, chtěla problém řešit a taky vyřešit (což se podařilo) nepsal (krom krátké zmínky na svoboda.info) nikdo. O tom, že se podařilo snížit o 5% provozní náklady MěÚ (bez zásahu do mzdových prostředků), také neinformoval nikdo, ačkoliv informace měli všichni místní novináři.

Co se týče informovanosti, tak není jen online. Web MěÚ nestojí za nic. Však je také cca 6 let starý a nároky na informační portál jsou dnes zcela jiné. Je to věc, kterou aktuálně řešíme. Bohužel to není jen o tom spustit nový web jak si asi někdo představuje. A cenově se také nebavíme o desetitisících, pokud nemá ji o řešení, které za dva roky bude tam co to současné. A když si k tomu připočteš značnou nekompetentnost IT oddělení MěÚ, které by toto mělo zajišťovat (toto by mělo fungovat automaticky a neměl by to řešit žádný volený zástupce) tak je problém na světě. Příští rok by se snad věci mohli pohnout.

Jak zpíval Karel Kryl, my češi prostě "brbláme spolu u píva", i když dnes spíše u klávesicne, hledáme jen to negativní a to pozitivní ignorujeme, místo abychom ho rozvíjeli. Osobně bych byl rád, kdyby lidi konečně pochopili, že prostředí a město si utváříme my všichni, ne jen "oni" na radnici.
Uživatelský avatar
dalicros
Hodný pán s kloboukem
 
Příspěvky: 622
Registrován: 25.01.2004 14:03:17
Bydliště: Baron von Zhidenitz

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod Hondaq » 31.07.2011 13:37:34

Na celém novám kruháku snad můžu pochválit jen rychlost stavby která byla opravdu ok (oproti té slibované) jinak skutečně nevidím žádný přínos stavby provizorního kruháku. A když vidím jak se tam kroutí autobus tak je to v podstatě to samý jako je ten malej na šalátkově náměstí. Křižovatka tam byla podle mě přehledná. A neznám nic horšího než přechody za výjezdem z kruháku. Chápu že to u kruháku jinak nejde ale když tam kruhák nebyl tak to bylo podle mě pro chodce bezpečnější. Toť můj názor.
Co se týče negativního myšlení tak to máš pravdu jen si nemyslím že se to je problém jen čechů on bulvár obecně založen na skandálech různých kauzách na věcech, které se někomu nepovedli. To co se povede nikoho v podstatě nezajímá. Noviny časem zjistili že bulvár je více prodávaný a tak na něj postupně všechny přešly a bulvár k nám přišel určitě ze zahraničí :wink:
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla...
Uživatelský avatar
Hondaq
nadposkok
 
Příspěvky: 165
Registrován: 06.04.2006 22:26:00
Bydliště: Zajíc

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod pna » 05.09.2011 16:54:10

Tak by se měla začít rekonstruovat Benešovka. Nevíte někdo, jak to má dlouho trvat? Podařilo se mi jen zjistit, že mají začít 12.9. (info ze Svoboda.info) Na městských stránkách není nic. Docela mě pobavila diskuze k otázce, zda odstoupení českolipské firmy z realizace této zakázky a tím její faktické předání Holíkovi za větší peníz, byl či nebyl domluvený podvod? Taky jsem někde četl vyjádření šéfa vodohospodářů, že to chtějí využít k rekonstrukci svých vedení. Akorát ani přibližná odhadovaná délka realizace nikde není.
Jak se do lesa volá, tak z lesa hajnej.
Uživatelský avatar
pna
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 265
Registrován: 20.12.2003 11:42:40
Bydliště: Hora Kutná

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod dalicros » 07.09.2011 13:17:39

pna píše:Tak by se měla začít rekonstruovat Benešovka. Nevíte někdo, jak to má dlouho trvat? Podařilo se mi jen zjistit, že mají začít 12.9. (info ze Svoboda.info) Na městských stránkách není nic. Docela mě pobavila diskuze k otázce, zda odstoupení českolipské firmy z realizace této zakázky a tím její faktické předání Holíkovi za větší peníz, byl či nebyl domluvený podvod? Taky jsem někde četl vyjádření šéfa vodohospodářů, že to chtějí využít k rekonstrukci svých vedení. Akorát ani přibližná odhadovaná délka realizace nikde není.



Délka uzavírky by měla být 50 dní. Bylo to snad i v podmínkách výběrového řízení. Toto číslo se mi zdá hodně optimistické. Realističtěji bych viděl, že se po novém projedeme 1.1.2012, což byl také limit radnice. Tyto informace byly vyhlášeny na radniční tiskové konferenci po ukončení výběrového řízení. Dokonce to bylo i na svoboda.info ve starších článcích.

Ad změna dodavatele : původní vítěz SaM z České Lípy poslal dopis, ve kterém odstupouje z důvodů přílišného počtu zakázek u nich v regionu. Pokud si ovšem kdokoliv projde obchodní rejstřík, zjistí, že SaM jsou personálně a majetkově napojeni na cca 6 dalších stavebních firem po republice včetně Metrostavu. Nemyslím si, že by měli problém s kapacitou.

Pro zajímavost, druhá firma v pořadí Chládek a Tintěra se automaticky vyřadila nesplněním podmínek výběrového řízení (nebyli ochotni akceptovat záruku 10 let).

Nemusíme si nic nalhávat, dá se předpokládat, že když dohody stavbařů fungují u miliardových a stamilionových zakázek, nebudou malé zakázky vyjjímkou. Město mohlo zkusit vypsat nové výběrové řízení, ale to by oddálilo realizaci a zřejmě i k dalšímu zvýšení ceny (daňové změny, předpokládaná realizace v zimních měsících).
Uživatelský avatar
dalicros
Hodný pán s kloboukem
 
Příspěvky: 622
Registrován: 25.01.2004 14:03:17
Bydliště: Baron von Zhidenitz

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod pna » 07.09.2011 17:56:46

Dík za info.
Tak nějak jsem předpokládal, že jestliže by měla být rekonstrukce provedena skutečně "od podlahy", tak to bude hotové až po vánocích a to ještě musí být přívětivá zima. Pokud možno málo sněhu (v Kutné Hoře zase až tak nereálné není) a hlavně příznivé teploty.

Co se týká hrátek se zakázkami, otázka zní, jestli vůbec lze nějak účinně tomuto zabránit. Nové výběrové řízení by vysoce pravděpodobně nedopadlo o moc jinak a hlavně se dost špatně dokazuje firmám úmysl.

Dovolím si mít ještě tři zvědavé otázky:
1. Bude na špici vybudován kruhák v rámci rekonstrukce Benešovky?
2. Proběhne rekostrukce celé Benešovky, tedy od špice až k úřadu práce?
3. Bude ulice rozkopána celá najednou, nebo jsou naplánovány nějaké úseky v jednotlivých etapách?
Jak se do lesa volá, tak z lesa hajnej.
Uživatelský avatar
pna
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 265
Registrován: 20.12.2003 11:42:40
Bydliště: Hora Kutná

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod nostromo » 08.09.2011 08:06:07

Co jsem slyšel, tak ze Stroupežnického do Sběrné to má být většinu času průjezdné.
Nostromo
Uživatelský avatar
nostromo
Hustej masér
 
Příspěvky: 585
Registrován: 21.06.2003 12:41:26

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod dalicros » 09.09.2011 11:00:17

nostromo píše:Co jsem slyšel, tak ze Stroupežnického do Sběrné to má být většinu času průjezdné.


Do schránek občanů by měl již být doručen dopis následujícího znění:
Vážený pane –paní


Jak bylo v místním tisku několikráte zmíněno zahajujeme v příštím týdnu rekonstrukci povrchu ulice Benešovy. Objížďka je vedena ulicí Masarykovou a Štefánikovou
Dne 12.9. ráno bude ulice uzavřena a zahájeno odstraňování živičného povrchu v celé délce vozovky od úřadu práce až po vyústění do ulice Masarykovy. Poté bude sejmuta dlažba a provedeny výměny inženýrských sítí –vodovodu a plynu.Následně bude po zahutnění zásypů ve všech výkopech navezen podklad pro novou živičnou vozovku.
Rekonstruovat se bude pouze vozovka.Chodníky zůstanou původní beze změny.
V průběhu stavby bude ulice v podélném směru zcela neprůjezdná.
Průjezdná zůstane zachována křižovatka s ulicí Stroupežnického směrem k Penny Marketu a do sídliště a to obousměrně ulicí Řehákovou až na ulici Masarykovu.Tato křižovatka bude uzavřena vždy jen na nezbytný čas pro provedení prací přímo pod křižovatkou.
Dále bude zaveden obousměrný provoz ulicí u Sportovců a Havířská stezka až k Lorci
Obousměrný provoz bude i podél nové zástavby v ulici Benešově od č.p. 647-638.
Městská autobusová doprava bude vedena z autobusového nádraží po trase :
ul. Waldauserova – sil. č.III/03321 Lorecká – sil. č.I/2 Štefánikova – sil. č.I/2 Masarykova – sil. č.III/03322 – ul. Ortenova – ul. Opletalova – ul. Jana Zajíce a dále po trase spoje. Ve směru od Sedlce bodou spoje vedeny po stejné trase. Uzavírkou bude zrušena zastávka Kutná Hora, Sběrná. Náhradní zastávka je stanovena v ul. Masarykova s názvem zastávky Kutná Hora, Avia.

Harmonogram prací je zpracován tak ,aby stavba byla dokončena do 30.11.2011.
V naléhavých případech je možno se domluvit se stavbyvedoucí pí Kabátkovou --- --- --- nebo prac.MÚ panem Trávníčkem --- --- ---.
Prosíme Vás, aby jste informovali své sousedy ,rodinné příslušníky a ostatní ,kteří mají nebo budou mít, v čase určeném pro stavbu plánovanou cestu do těchto míst.


Jsou v něm zodpovězeny všechny přápadné dotazy ...

Ad kruhák na špici : ten je součástí projektu obchodního domu v bývalé avii. Nikoliv rekonstrukce ulice Benešova.
Uživatelský avatar
dalicros
Hodný pán s kloboukem
 
Příspěvky: 622
Registrován: 25.01.2004 14:03:17
Bydliště: Baron von Zhidenitz

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod gigous » 09.09.2011 23:09:13

no, co jsem říkal? dlažebky se ztratěj , takže silnice se začne po čase propadat a asfalt díky dilataci praskat a v zimě tam vymrznou díry a bude se záplatovat a záplatovat.... a za 10 let se bude opravovat znovu. a co na to daňový poplatník?
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod ludvik » 10.09.2011 12:26:01

Teď nepraská? Nepropadá se? Jsi blb ...

A jestli se ztratí a budeš mít podezření na trestný čin, je tvojí povinností to oznámit oprávněným orgánům.

gigous píše:no, co jsem říkal? dlažebky se ztratěj , takže silnice se začne po čase propadat a asfalt díky dilataci praskat a v zimě tam vymrznou díry a bude se záplatovat a záplatovat.... a za 10 let se bude opravovat znovu. a co na to daňový poplatník?
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod pna » 11.09.2011 20:46:05

gigous píše:no, co jsem říkal? dlažebky se ztratěj , takže silnice se začne po čase propadat a asfalt díky dilataci praskat a v zimě tam vymrznou díry a bude se záplatovat a záplatovat.... a za 10 let se bude opravovat znovu. a co na to daňový poplatník?

Dlažebky se neztratěj. Nevím přesně kde jsem to četl, ale bylo tam uvedeno, že dlažební kostky z Benešovky se použijí na opravu Městských sadů.


dalicros píše:Rekonstruovat se bude pouze vozovka.Chodníky zůstanou původní beze změny.

Tak to je škoda. Celkem v celé ulici jsou chodníky OK, ale mezi parkovištěm u Lidky a prodejnou elektro Melecha je to víceméně tankodrom. Za mokra je tam bláto a v zimě to hrozí vyvrknutím kotníku. Je to nejspíš tím, že kvůli plánované výstavbě domů ten chodník několikrát totálně rozkopali a pak jen tak halabala zbastlili. Domy nebudou, tak jsem doufal, že aspoň chodník bude.
Jak se do lesa volá, tak z lesa hajnej.
Uživatelský avatar
pna
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 265
Registrován: 20.12.2003 11:42:40
Bydliště: Hora Kutná

PředchozíDalší

Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron