Jak to tu vypadá dnes

Kecání o tom, co se nikam nevejde, nebo nikam nevede.

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod pna » 20.10.2011 12:40:50

dalicros píše:Mno nerad to říkám, ale nemáš zdaleka pravdu. Seznam zastupitelů je na webu města, včetně jejich e-mailových adres (vyjma pan Krčíka, který vzhledem ke svému věku e-mail zřejmě nepoužívá :) ). Seznam je zde http://www.mu.kutnahora.cz/index.php?sec=146. Pokud by sis tam nevybral, můžeš se obrátit přímo na mne. Pro KHnet budu klidně jejich "zastupitelem".
Ano, plný souhlas. O tomto seznamu vím. Ale nikdy jsem z něho nepoznal, kdo je "můj" zastupitel. Podle adresy? Možná na mě má vliv výchova a věk. Přece jenom mě rok 1989 zastihnul až na vejšce a taková ta obezřetnost k funkcionářům (opravdu to nemyslím pejorativně) ve mě zůstala. Takže, když vím, že tenhle člověk je ten pravý, tak "jdu po něm". Ale obecně někoho nahánět mi nesedí.

dalicros píše:Add Benešova : tam se hrálo o čas, pro rekonstrukci nebylo připraveno vůbec nic ( záměr, projekt, nula). Proto na nic nebyl čas. Přesto jde po procesní stránce o nejlépe připravený projekt za poslední léta. Je předpoklad, že okolo přechodu před školkou by měla častěji měřit městská policie (obecně se mi měření městskou policií nelíbí pro její zneužívání, ale tady jsem jednoznačně pro).
Dokážu pochopit časový press. Ale je třeba klást si otázku, proč k němu došlo. A stejně v člověku zůstane ta hořká příchuť nevyužité šance něco udělat pořádně. Je mi jasné, že teď na Benešovku dlouhá léta opět nikdo nesáhne. Ulice je příliš široká. Potvrdil mi to i jeden vysloužilý policista z dopravky. Snažili se prý už před lety město přimět ke změně profilu. Protože vždy, když došlo k opravě povrchu, tak začali řidiči po ulici "létat". A dalo by se vymýšlet. Např. pruh zeleně mezi silnicí a chodníkem na straně u Lidky, nebo rozšířit chodník o pruh pro cyklisty, ...

dalicros píše:Web města by měl do budoucna doznat změn tak, aby z něj byl plnohodnotný informační portál, včetně kalendáře akcí atp. Bohužel vše má jeden velký ukazatel, peníze. A jen taková perlička, díky změně zákona o rozpočtovém určení daní přijde město Kutná Hora příští rok o cca 26 mil. Což je více než třetina disponibilních prostředků.
I to dokážu pochopit. Dělám v IT sice jenom 20 let, ale už jsem snad něco pochytil. :) Hlavně si dokážu představit, co to "žere". Spíš je smutné, jak tato problematika byla do této doby žalostně opomíjena.

dalicros píše:Pokud máš pocit, že některým oblastem rozumíš, mohl bych se poptat dopravní komise, jestli by neuvítali tvoji pomoc..
Ne že bych se vyhýbal práci, ale netuším, co tato komise vytváří a jakou požaduje odbornost. Mě spíš občas postihují laické nápady a člověk si i všímá, kde jaké řešení v jiném městě viděl. Ale opravdu nejsem stavař, ani dopravní inženýr a naprosto se neorientuji v příslušných normách a legislativě. Já opravdu spíše jen aplikuji "selský" rozum.

dalicros píše:P.S. Také jezdím denně do Prahy a vracím se až v 6.
Gratuluji. Jaký typ dopravy preferuješ? Já příští rok završím 15 let dojíždění vlakem a před tím 3 roky busem. Ráno v 5 pryč, večer v 5 zpět.
Jak se do lesa volá, tak z lesa hajnej.
Uživatelský avatar
pna
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 265
Registrován: 20.12.2003 11:42:40
Bydliště: Hora Kutná

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod Hondaq » 21.10.2011 10:56:17

Tak vlakově dojíždějících do Práglu je nás tu více koukám já se obyčejně vracím v šest. Můj názor je že i ten selský rozum může být v komisi přínosem kor od člověka, který v dané oblasti žije a zná zdejší problémy. Možná by si se také dozvěděl proč některé věci nejdou tak jak by sis představoval. Nemluvím ted konkrétně k Benešovce ale obecně a mluvím z vlasní zkušenosti z IT Komise. Kde máme vždy spousty nápadů ale realizaci třeba zkomplikují finance či jiné neočekávané problémy. Musí se pak hledat kompromis, který se pro nezasvěceného může jevit jako nesmyslné řešení. Každopádně si myslím že snaha se v tomto ohledu vždy cení. :wink:
S čím s tebou určitě souhlasím je špatná informovanost obyvatel KH toto doufám vyřeší upgrade webu ale také to nebude hned...
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla...
Uživatelský avatar
Hondaq
nadposkok
 
Příspěvky: 165
Registrován: 06.04.2006 22:26:00
Bydliště: Zajíc

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod dalicros » 23.10.2011 11:18:07

"Svého zastupitele" bych hledal asi podle bydliště, nebo podle známosti :-) . Rozhodně by tě zastupitel neměl s problémem odmítnout. Od nás by tě neodmítl nikdo a z ostatních si myslím také ne. Jednou je člověk zvolený, tak musí přijmout to, že ho lidi prostě budou "otravovat" (to nemyslím nijak zle :-)) s problémy.

Co se týče letajících řidičů v Benešovce, tady doufám, že MP plně využije svého práva měřit rychlost. Když budou měřit u přechodu před školkou, nemůže nikdo na jejich práci říct ani "popel".

Problematika IT ve městě byla zanedbávána od 90. let, kdy se toho moc ku předu nepohlo. Bohužel, jak už to tak bývá, žádná změna není jednoduchá, tak ani změna od součásného stavu nepůjde vůbec snadno :-( ale to je spíše na dělší debatu, do jiného prostředí :-).

Jak psal Hondaq, mnohdy je selský rozum to nejlepší. Na "odborné provedení" tu je městský úřad, který by měl mít kompetence. Bohužel úřední šiml není ze své podstaty proaktivní, takže jim musíš udávat směr co mají dělat. Na dopravní komisi naposledy řešili, jak omezit průjezdnost Benešovou ulicí po rekonstrukci. Konkrétně jak omezit tonáž, jestli vůbec. Jde o to, aby po městem zaplacené nové komunikaci nejezdili těžké kamiony a náklaďáky. Na druhou stranu by bylo třeba odlehčit Masarykově. Nakonec došli ke konstatování, že zde není optimální řešení. Snad kromě dostavby Pražského okruhu (konkrétně stavby 511, Běchovice-D1), dostavby Kolínského obchvatu a zamezení vjezdu do tranzitní kamionové dopravy do KH krajem. Dále dopravní komise prováděla výzkum množství kamionů ve městě. Jediné konkrétní číslo co vím byla kremnická, kde od 0800 do 1800 to bylo 800 kamionů. Vzhledem k nárustu intenzity v nočních hodinách se celkové číslo může klidně dostat k 1500. Doufám, že kompletní studie bude zveřejněna.

Do Prahy jezdím vlakem, nebo autem. Služby ČD jsou sice také ve 20. století, ale zase se člověk může ráno trošku dospat. Autem mne to nevyjde o tolik dráž a je to pro změnu rychlejší.

P.S. K tvému příspěvku ohledně jednání úředníků, bez zpětné vazby nikdy nedojde k nápravě. Ideální je dát vědět na kancelář tajemníka, kdo, kdy a o co šlo. Prohlášení ve stylu "jsou arogantní" nejsou moc konkrétní a na jejich základě nelze nic udělat.

P.P.S. Při jednání s byrokratickým šimlem (teď nemyslím MěÚ, ale úředníky obecně) musíš být dostatečně vyzbrojen. V tebou popisovaném případě jsi měl jít na úředníka s plnou mocí, pak by byl namydlený 8)
Uživatelský avatar
dalicros
Hodný pán s kloboukem
 
Příspěvky: 622
Registrován: 25.01.2004 14:03:17
Bydliště: Baron von Zhidenitz

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod gigous » 23.10.2011 17:52:26

co se týče dopravní komise, tak ta je na už dlouho zralá na odvolání. Nejen ta při ministerstvu dopravy, ale koukám, že i ta naše.
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod Monty » 23.10.2011 18:21:39

gigous píše:co se týče dopravní komise, tak ta je na už dlouho zralá na odvolání. Nejen ta při ministerstvu dopravy, ale koukám, že i ta naše.


Nabídnout pomoc můžeš, nikdo ti nebrání.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod gigous » 23.10.2011 18:29:17

Monty píše:
gigous píše:co se týče dopravní komise, tak ta je na už dlouho zralá na odvolání. Nejen ta při ministerstvu dopravy, ale koukám, že i ta naše.


Nabídnout pomoc můžeš, nikdo ti nebrání.

myslíš, že bych je měl veřejně vyzvat k rezignaci? tím bych městu pomohl, máš pravdu. tak hoši, šupajdá..
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod Monty » 24.10.2011 07:54:54

gigous píše:myslíš, že bych je měl veřejně vyzvat k rezignaci? tím bych městu pomohl, máš pravdu. tak hoši, šupajdá..


Víš Gigouši, všichni tu víme, že jsi jen výstavní kus rypáka. Ale kdyby jsi se měl někde zapojit, něco udělat, s něčím pomoci, tak to ne. Jen zalezeš za PC, kde jsi silný.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod gigous » 24.10.2011 11:38:21

tyjo, já fakt budu muset asi kandidovat, protože beze mě jsou úředníci naprosto bezradný. jestli jsem jediný kdo to to tu může zachránit, tak to je povinnost. jaký je plat?
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod Monty » 24.10.2011 12:37:32

gigous píše:tyjo, já fakt budu muset asi kandidovat, protože beze mě jsou úředníci naprosto bezradný. jestli jsem jediný kdo to to tu může zachránit, tak to je povinnost. jaký je plat?


Plat zastupitele si zjisti, je to dané vyhláškou, bude velice překvapen.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod karbo » 24.10.2011 16:16:28

Uživatelský avatar
karbo
Začátečník
 
Příspěvky: 141
Registrován: 03.04.2004 14:46:21
Bydliště: Masarykova 582

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod ludvik » 24.10.2011 16:51:34

No já ti nevím ... především je to z Prahy, ta bude určitě jinak. Ale jestli koukám dobře, obyčejný takový zastupitel má 16 +8 stovek měsíčně. A to jen ve velkých městech.

karbo píše:http://www.mpsv.cz/files/ip/nv37_03_priloha1.pdf
no uplne malo to taky neni...
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod ludvik » 24.10.2011 16:53:47

Neptej se, co může vlast udělat pro tebe, ale co ty můžeš udělat pro ní. Kecání na nepolitickém fóru to ale určitě není.
gigous píše:jaký je plat?
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod Monty » 24.10.2011 17:11:20

ludvik píše:No já ti nevím ... především je to z Prahy, ta bude určitě jinak. Ale jestli koukám dobře, obyčejný takový zastupitel má 16 +8 stovek měsíčně. A to jen ve velkých městech.

karbo píše:http://www.mpsv.cz/files/ip/nv37_03_priloha1.pdf
no uplne malo to taky neni...


Tady ještě uber
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod gigous » 24.10.2011 20:30:54

no uplně hodně to taky neni... a kolik maji bokem?
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod Monty » 24.10.2011 20:43:14

gigous píše:no uplně hodně to taky neni... a kolik maji bokem?


Jestli víš o někom, že bere úplatky, tak je tvoje občanská povinnost to nahlásit a předložit důkazy.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

PředchozíDalší

Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron