Jak to tu vypadá dnes

Kecání o tom, co se nikam nevejde, nebo nikam nevede.

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod nostromo » 12.09.2011 08:29:02

Tak jsem tam teď ráno jel. Nejen že jsem ŽÁDNÝ dopis ve schránce neměl, ale ani neodpovídá to, co v něm mělo být. Abych se dostal z Dolní k Masarykově škole, tak jsem musel projet zákazem vjezdu :( Doufejme, že to dopravní značení ještě upraví.
Ale zase jsem jel po celé Benešovce sám :lol:
Nostromo
Uživatelský avatar
nostromo
Hustej masér
 
Příspěvky: 585
Registrován: 21.06.2003 12:41:26

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod pna » 16.09.2011 18:26:18

Nezoufej Nostormo, taky jsem žádný dopis ve schránce neměl. Aspoň ušetřili za papír.
Dopravní značení už upravili. Vetšinou se zatím dá od Penny k Furkovi a zpět přes Benešovku přejet.
A vše funguje spokojeně po kutnohorsku. Všude technika s logem Silnice Čáslav (neodstopit ti českolipáci, tak snad budu nesvůj, že se tu potuluje cizí firma a né ta "naše"), autobusy MHD si jezdí jak chtějí (poté co první den ranní autobus směle nezastavil, druhý den ho prakticky zastavili cestující vlastními těly a dočkali se rozlobené reakce, že u Avie zastávku nemá - takže ten nápis na zastávce Sběrná, že náhradní zastávka je Avie, je nejspíš práce jakéhosi recesisty) a předpokládám, že po vydolovaných kostkách se brzy projdu na nějaké zrekonstruované kutnohorské ulici.
Jak se do lesa volá, tak z lesa hajnej.
Uživatelský avatar
pna
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 265
Registrován: 20.12.2003 11:42:40
Bydliště: Hora Kutná

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod dalicros » 16.09.2011 18:38:04

Mno zásadní problém v nedoručení dopisu je ten, že dle městského úřadu se postižená oblast = benešova ulice. Spádové okolní oblasti tak nějak nebrali v potaz.

Co se týče značení a dalších problémů, ihned se s nimi obracejte na MěÚ odbor investic, konkrétně pan Trávníček. Je tu od toho, aby takové problémy řešil. Pokud úředník nedostane zpětnou vazbu, myslí si, že dělá vše dokonale a nesnaží se zlepšovat.

Ad kostky : máš pravdu, budou použity k opravě ulice. Nebude ovšem městu fakturován materiál. Dohled nad tím má Jirka Franc a nebojím se, že by to bylo jinak. Jediné, čeho se bojím je, že se část kostek "ztratí".
Uživatelský avatar
dalicros
Hodný pán s kloboukem
 
Příspěvky: 622
Registrován: 25.01.2004 14:03:17
Bydliště: Baron von Zhidenitz

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod pna » 16.10.2011 23:14:28

Tak rekonstrukce zatím probíhá dle lajckého oka celkem plynule. Musím konstatovat, že se mi ta uzávěra Benešovky líbí čím dál více. Je tu takovej nádhernej klid. Minimum provozu.
Dá se někde zjistit, jaká bude výsledná podoba ulice po rekonstrukci? Jestli dojde aspoň nějakým změnám? Protože jestli ne a ulice zůstane tak stejně nesmyslně široká (hlavně v oblasti mezi Holoubkem a Melechou) tak z toho tady bude závodiště v Le Mans. Taky by mě zajímal osud jakoby odbočovacího pruhu do Sběrné ulice. Dost často tam v tom rozšíření parkují dodávky a díky tomu není vidět pořádně z křižovatky na přijíždějící vozidla.
A ještě poznámka k chodníkům. Sice tu padla informace, že chodníky se nerekonstruují, ale při rozebírání ulice se zpod asfaltu chodníků vysypala zemina a když to tak nechají, tak se chodníky brzy rozpadnou.
Jak se do lesa volá, tak z lesa hajnej.
Uživatelský avatar
pna
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 265
Registrován: 20.12.2003 11:42:40
Bydliště: Hora Kutná

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod gigous » 17.10.2011 13:25:12

pna píše:Tak rekonstrukce zatím probíhá ..... a když to tak nechají, tak se chodníky brzy rozpadnou.


Hm, minimum provozu. zato u nás je to hukot. výsledná podoba ulice po rekonstrukci je tajná, připomínky občanů nebyli akceptovány, referendum neproběhlo. Rozšíření křižovatky Ostašova x Benešova a zdůraznění zákazu stání v křižovatce žlutou čarou a alespoň nějakou prací Policie, kvůli bránění výhledu do křižovatky se nekoná. Rozšíření křižovatky Sběrná x Benešova z důvodu lepšího průjezdu autobusů v návaznosti na neoznačenou zastávku Sběrná a přidání alespoň symbolického odbočovacího pruhu vlevo ze Sběrné ke Špici se také nekoná. O tom, že by na Benešově ul. přibyli parkovací místa pro dodávky či náklaďáky si můžeme nechat jenom zdát.
Komu se nelíbí chodník před jeho domem, nesmí (!) vyvalit obrubníky do silnice a tak přimět firmu i k opravě tohoto.
Obrázek
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod Monty » 17.10.2011 13:41:29

gigous píše:
pna píše:Tak rekonstrukce zatím probíhá ..... a když to tak nechají, tak se chodníky brzy rozpadnou.


Hm, minimum provozu. zato u nás je to hukot. výsledná podoba ulice po rekonstrukci je tajná, připomínky občanů nebyli akceptovány, referendum neproběhlo. Rozšíření křižovatky Ostašova x Benešova a zdůraznění zákazu stání v křižovatce žlutou čarou a alespoň nějakou prací Policie, kvůli bránění výhledu do křižovatky se nekoná. Rozšíření křižovatky Sběrná x Benešova z důvodu lepšího průjezdu autobusů v návaznosti na neoznačenou zastávku Sběrná a přidání alespoň symbolického odbočovacího pruhu vlevo ze Sběrné ke Špici se také nekoná. O tom, že by na Benešově ul. přibyli parkovací místa pro dodávky či náklaďáky si můžeme nechat jenom zdát.
Komu se nelíbí chodník před jeho domem, nesmí (!) vyvalit obrubníky do silnice a tak přimět firmu i k opravě tohoto.
Obrázek


Komu jsi psal, že víš, že to je tajné a že připomínky nebyly akceptovány?
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod gigous » 17.10.2011 19:11:34

Monty píše:
gigous píše:
pna píše:Tak rekonstrukce zatím probíhá ..... a když to tak nechají, tak se chodníky brzy rozpadnou.


Hm, minimum provozu. zato u nás je to hukot. výsledná podoba ulice po rekonstrukci je tajná, připomínky občanů nebyli akceptovány, referendum neproběhlo. Rozšíření křižovatky Ostašova x Benešova a zdůraznění zákazu stání v křižovatce žlutou čarou a alespoň nějakou prací Policie, kvůli bránění výhledu do křižovatky se nekoná. Rozšíření křižovatky Sběrná x Benešova z důvodu lepšího průjezdu autobusů v návaznosti na neoznačenou zastávku Sběrná a přidání alespoň symbolického odbočovacího pruhu vlevo ze Sběrné ke Špici se také nekoná. O tom, že by na Benešově ul. přibyli parkovací místa pro dodávky či náklaďáky si můžeme nechat jenom zdát.
Komu se nelíbí chodník před jeho domem, nesmí (!) vyvalit obrubníky do silnice a tak přimět firmu i k opravě tohoto.
Obrázek


Komu jsi psal, že víš, že to je tajné a že připomínky nebyly akceptovány?


Ježíškovi.
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod Monty » 17.10.2011 19:46:26

Tak tu neplácej hámotiny.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod pna » 17.10.2011 22:03:34

Monty píše:Tak tu neplácej hámotiny.

Gigouš možná plácá hámotiny, hlavně si tu už vybudoval takovou reputaci, ale má pravdu v tom, že informovanost občanů ze strany města opravdu stojí za hovno.
Já nemám šanci chodit na veřejná zasedání, ani nestihnu pracovní dobu na městském úřadě. Dělám v Praze a denně přijíždím na hlavní vlakové nádraží v 17:00 (když to jede na čas), nebo i později a ty víš Monty, že nekecám. Takže mě pro komunikaci s městem zbývá jen internet.
A to je ten problém. V dnešní době je v tomto směru Kutná Hora hodně pozadu. Info na městském webu je vesměs neaktuální a nedostaneš se k žádným podstatným informacím. A to nemluvím o nějakých anketách, nebo podnětech jak s čím ve městě. O Benešově ulici jsem nenašel v podstatě nikde nic. Jen 5.9. se tam objevila pouze strohá informace, že rekonstrukce proběhne (víceméně to byl ten zde citovaný dopis občanům).
A to by bylo na této ulici sakra co zlepšovat. A kdy to udělat než při rekonstrukci? Když se to neudělá nyní tak kdy? Vždyť to bude dílo v záruce, takže se nějaký ten rok žádná změna už nebude konat. Tak se nezlob, ale opět to vypadá, že je to město o občanech bez občanů. Chápu, že co člověk to názor. Ale obvykle se vyhlásí možnost k zasílání podnětů. Ty se pak vyhodnotí a uveřejní vypořádání, proč to či ono šlo, či nešlo zapracovat do projektu. No je to práce.
Jak se do lesa volá, tak z lesa hajnej.
Uživatelský avatar
pna
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 265
Registrován: 20.12.2003 11:42:40
Bydliště: Hora Kutná

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod Monty » 17.10.2011 22:15:15

Ano, web je problém a ví se o tom.
Předělání se nyní řeší, ale samozřejmě to stojí peníze a ty jak víte, díky takovým malým kostlivcům jaksi nejsou, takže to jde bohužel pomalu.

Ale myslím, že kdo chce, tak by info dostal. Stačí si napsat na investiční oddělení. Nebo "svému" zastupiteli, který by měl informaci zjistit a předat. Web by se měl změnit a navázat na IS města.

Když to Dalík Gigoušovi nabízel, tak ten se na to vyprdnul. Ono to chce kouknout občas na zápisy ze zastupitelstva, z Rady města, kouknout na záznam ze zastupitelstva apod. Také tu máme Komisi pro sídliště Šipší http://www.mu.kutnahora.cz/index.php?sec=300
Ti také odpoví, pokud se jich zeptáte, třeba p. Hlavatý je dost často vidět na sídlišti, potkávám a ho a když chci něco vědět, tak se zeptám a nestalo se mi, aby mi neodpověděl. A upozorňuji, že sídlištní komise není politická frakce kohokoli (takže pro Gigouše, nejsou tam jen modří a oranžoví, ale všichni jsou barevní).

Například zádlažba: Lidi jsou naštvaný, že se neudělala komplet rekonstrukce. Elektřina, plyn, voda, komunikace apod. Ale to, že na koordinační schůzku se dostavil pouze KHnet a Vodohospodáři ví asi málo kdo, pozváni byli všichni správci sítí.
A co myslíte, že se udělá dnes? Praskne plyn - je to závada, stejně se musí kopat, to samé s Elektřinou. Prostě ví, že když se na to vykašlou, tak to pak stejně rozvrtají a co s tím naděláte, vůbec nic.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod pna » 17.10.2011 22:50:37

Souhlas, že je problém donutit všechny co mají silnici něco schováno, aby si to opravili najednou. Hlavně ty, co to pak můžou uhrát na havárii. O tom žádná. To jsem zažil na vlastní kůži.
Jak mám ale oslovit "svého" zastupitele, když nevím kdo to je a hlavně když nevím, že se něco bude dít. Proč mám otravovat investiční, když nevím, že se něco bude dít? Jaké info mi poskytnou? Budou vůbec reagovat na mé podněty, když nejsem účastník řízení? Odpovím. Budou na mě kašlat. Byl jsem jednou před rokem na investičním osobně. Vzal jsem si na to volno v práci. Šel jsem tam s tchyní, od které město chtělo pozemky na nějaký projekt. Drahé úřednice se ke mě chovali hodně arogantně a snažili se mě vykázat z místnosti, že se budou bavit jen s tchyní a já nejsem účastník řízení, i když jim bylo jasně řečeno, že jednám jejím jménem. Tak jak by se ke mě chovali, kdybych chtěl info o nějakém projektu jen tak a dokonce si dovolil k tomu něco říci? Arogance moci, stále a pořád.
Není lepší viditelně vyhlásit "hej lidi, bude se dělat to a to, je to i vaše město, tak co vy na to?". Protože jinak je to alibismus říci, kdybyste pátrali, tak to zjistíte. Ale já nechci pátrat. Proto chodím k volbám a snažím se volit ty co budou dělat pro město věci transparentně a s ostatními občany je jasně probírat. Prostě služba voličům. To mi pořád dost chybí. Je únavné furt dělat detektiva a hledat informace mezi řádky.
A komise pro revitalizaci sídliště? Ha, ha. Ti si řeší jakési sídliště, ale zjevně tam nepatří paneláky na Benešovce a v Dolní.
Jak se do lesa volá, tak z lesa hajnej.
Uživatelský avatar
pna
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 265
Registrován: 20.12.2003 11:42:40
Bydliště: Hora Kutná

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod gigous » 17.10.2011 23:55:47

Monty píše: Praskne plyn - je to závada, stejně se musí kopat, to samé s Elektřinou. Prostě ví, že když se na to vykašlou, tak to pak stejně rozvrtají a co s tím naděláte, vůbec nic.


pna má pravdu, předsedo. já myslím že je chyba v systému. asi je nic nemotivuje k prevenci. když to praskne tak mají právo to rozvrtat. měli by mít povinnost nejen zazáplatovat výkop, ale vyfrézovat celou šíři vozovky a znovu natáhnout asfalt, samozřejmě s patřičnou zárukou na opravu. to by vzhledem k ceně mohlo být motivační, např. k tomu, že si svoje sítě uloží do chodníků, zelených pásů, kolektorů... ovšem to by tady musela být nějaká regulace trhu, jinak neviditelná ruka trhu zařídí, že pak kvůli lepším silnicím zdraží např. voda.
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod dalicros » 19.10.2011 08:49:42

pna píše:Souhlas, že je problém donutit všechny co mají silnici něco schováno, aby si to opravili najednou. Hlavně ty, co to pak můžou uhrát na havárii. O tom žádná. To jsem zažil na vlastní kůži.
Jak mám ale oslovit "svého" zastupitele, když nevím kdo to je a hlavně když nevím, že se něco bude dít. Proč mám otravovat investiční, když nevím, že se něco bude dít? Jaké info mi poskytnou? Budou vůbec reagovat na mé podněty, když nejsem účastník řízení? Odpovím. Budou na mě kašlat. Byl jsem jednou před rokem na investičním osobně. Vzal jsem si na to volno v práci. Šel jsem tam s tchyní, od které město chtělo pozemky na nějaký projekt. Drahé úřednice se ke mě chovali hodně arogantně a snažili se mě vykázat z místnosti, že se budou bavit jen s tchyní a já nejsem účastník řízení, i když jim bylo jasně řečeno, že jednám jejím jménem. Tak jak by se ke mě chovali, kdybych chtěl info o nějakém projektu jen tak a dokonce si dovolil k tomu něco říci? Arogance moci, stále a pořád.
Není lepší viditelně vyhlásit "hej lidi, bude se dělat to a to, je to i vaše město, tak co vy na to?". Protože jinak je to alibismus říci, kdybyste pátrali, tak to zjistíte. Ale já nechci pátrat. Proto chodím k volbám a snažím se volit ty co budou dělat pro město věci transparentně a s ostatními občany je jasně probírat. Prostě služba voličům. To mi pořád dost chybí. Je únavné furt dělat detektiva a hledat informace mezi řádky.
A komise pro revitalizaci sídliště? Ha, ha. Ti si řeší jakési sídliště, ale zjevně tam nepatří paneláky na Benešovce a v Dolní.


Mno nerad to říkám, ale nemáš zdaleka pravdu. Seznam zastupitelů je na webu města, včetně jejich e-mailových adres (vyjma pan Krčíka, který vzhledem ke svému věku e-mail zřejmě nepoužívá :) ). Seznam je zde http://www.mu.kutnahora.cz/index.php?sec=146. Pokud by sis tam nevybral, můžeš se obrátit přímo na mne. Pro KHnet budu klidně jejich "zastupitelem".

Add Benešova : tam se hrálo o čas, pro rekonstrukci nebylo připraveno vůbec nic ( záměr, projekt, nula). Proto na nic nebyl čas. Přesto jde po procesní stránce o nejlépe připravený projekt za poslední léta. Je předpoklad, že okolo přechodu před školkou by měla častěji měřit městská policie (obecně se mi měření městskou policií nelíbí pro její zneužívání, ale tady jsem jednoznačně pro).

Web města by měl do budoucna doznat změn tak, aby z něj byl plnohodnotný informační portál, včetně kalendáře akcí atp. Bohužel vše má jeden velký ukazatel, peníze. A jen taková perlička, díky změně zákona o rozpočtovém určení daní přijde město Kutná Hora příští rok o cca 26 mil. Což je více než třetina disponibilních prostředků.

Pokud máš pocit, že některým oblastem rozumíš, mohl bych se poptat dopravní komise, jestli by neuvítali tvoji pomoc.

P.S. Také jezdím denně do Prahy a vracím se až v 6.
Uživatelský avatar
dalicros
Hodný pán s kloboukem
 
Příspěvky: 622
Registrován: 25.01.2004 14:03:17
Bydliště: Baron von Zhidenitz

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod Monty » 19.10.2011 09:10:24

Ono tak je to podle mě i s tou sídlištní komisí. Bohužel tam nikdo z Vaší oblasti není a nemá za ni kdo bojovat. :-(
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Re: Jak to tu vypadá dnes

Nový příspěvekod pna » 20.10.2011 11:14:52

Monty píše:Ono tak je to podle mě i s tou sídlištní komisí. Bohužel tam nikdo z Vaší oblasti není a nemá za ni kdo bojovat. :-(
No asi není a nemá. Já se o té komisi dozvěděl díky nástěnce u Kauflandu, tak aspoň vím, co máš na mysli. Ještě, že mě ta manželka občas vyžene na nákup. :-D
Jak se do lesa volá, tak z lesa hajnej.
Uživatelský avatar
pna
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 265
Registrován: 20.12.2003 11:42:40
Bydliště: Hora Kutná

PředchozíDalší

Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron