Použití domény .khnet.info uvnitř sítě

Kecání o tom, co se nikam nevejde, nebo nikam nevede.

Použití domény .khnet.info uvnitř sítě

Nový příspěvekod sik » 07.03.2013 15:31:57

Zdravím,
potřeboval bych jen menší radu. Mám doma menší server na kterém mi běží owncloud a na PC mám klienta, který mi se serverem synchronizuje některá data. Zvenku se připojuji pomocí své domény siksik.khnet.info .. Zvenku KHNetí sítě je to Ok.... Nicméně pokud přijdu domu s notebookem a připojím se, tak na doméně siksik.khnet.info se nedostanu k serveru a musím použít vnitřní IP adresu.

Jako zařízení používám OvisLink WL-5460 s firmwarem 5460APv2_e19_b2_eu v režimu GateWay s přidělenou statickou IP adresou... Ostatním zařízením přiděluje pomocí DHCP IP adresy. "Server" má nastavenou statickou vnitřní IP adresu a je v DMZ. Je nějaká možnost nastavit u mě překlad adres tak, aby se siksik.khnet.info přeložilo jako vnitřní IP adresa toho serveru?

Díky za rady :)
sik
Prvok
 
Příspěvky: 25
Registrován: 01.12.2008 09:00:17

Re: Použití domény .khnet.info uvnitř sítě

Nový příspěvekod ludvik » 12.03.2013 00:08:23

No ... u nás to samozřejmě nejde. Musel bych jen pro tebe dělat extra DNS server, což je nereálné.

Principielně musíš udělat to samé, co dělám já v KHnetu. Mít u sebe vlastní DNS server, co bude všechny dotazy předávat na servery khnetu, kromě toho jednoho, kde ti vrátí 192.168.x.x (nebo prostě to, co tam máš).
V každém případě ti nebude stačit "jednoúčelovka" typu Ovislink. Budeš potřebovat něco sofistikovanějšího - buď čistý linux (ať už na x86, nebo na Alix boardech, případně OpenWRT na některém z běžných routerů - možná i na tom ovislinku), nebo alespoň mikrotik (tam jsem snad jednou podobnou šílenost dělal).
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Re: Použití domény .khnet.info uvnitř sítě

Nový příspěvekod ludvik » 12.03.2013 00:13:32

Ale moment ... máš to dobře nakonfigurované? Dotaz na siksik.khnet.info ti vrátí tvoji 10.106.x.x - a ta je nastavená na tom routeru, takže by se k ní měl zachovat obdobně, jako když to přijde z venku.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10


Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron