Problém s jednou IP

Mám problémy a nevím co s nimy (myslí se tím samozřejmě síť)

Moderátoři: ludvik, Monty

Problém s jednou IP

Nový příspěvekod dust » 11.11.2007 13:28:14

Ahoj, nechci otravovat přes hotline, jen bych se chtěl zeptat na jednu anomálii, jestli někdo neměl podobný problém. Mám doma dva PC a jsem připojen přes wifi na plecháč. Jeden adresu mám chráněnou centrálním firewalem u druhý mám volný přístup z int. Na PC s volným přístupem jsem stahoval soubory přes torrent klienty. Asi před měsícem mě začalo připojení zlobit, ale jen u jednoho PC, tam kde byl nainstalovaný torrent klient. Nenačitaly se stránky, t. klient jel bídně, i když hlásil, že je vše OK. U duhýho PC byla rychlost kolem 900,00 kbit/s, připojení v pořádku. Po odinstalování torrent klienta na té jedné IP adrese připojení nejde několik hodin. Pak se zase záhadně nahodí. Ale musí být t. klient z PC pryč. Zpočátku jsem to řešil formátem, ale později jsem zjistil, že je záhada u t.klienta. Vím, že by se to nemělo, za to se omlouvám, šlo jen o testování, ale když vyměním IP adresy u obou PC, tak na PC, kde int. nešel najednou jde a obráceně. Kde šel najednou nejde. Zřejmě tedy t. klient nějak blokuje jen jednu IP adresu, druhou ale ne, ta jede normálně jak má. Takže počítačem to není, AP zřejmě taky ne. Kdybyste někdo měl podobnou zkušenost s řešením problému, tak budu vděčný za rady.
dust
Prvok

Nový příspěvekod ludvik » 11.11.2007 20:38:54

a) dávej i nějakou svoji identifikaci ... málokdo se může na fóru podívat, odkud píšeš. A ve tvém případě nám tvoje přezdívka nic neříká.

b) tvoje dedukce je správná. může za to torrent. máš ho blbě nastavený a přílišným počtem spojení naráz zahltí apčko. Proto tam máme toto omezení (většinou je to 30 spojení v jeden okamžik - oběma směry, k tobě i od tebe).
A když tak koukám na nastavení plecháče ... jsi jeden z hříšníků, zahlcoval jsi to také protokolem UDP. Tj. buď jsi měl torrenta nastaveného extrémně blbě, nebo jsi měl dokonce vira či červa.

Nastav si torrent tak, aby používal pouze protokol TCP a řekněme maximálně pět odchozích a pět příchozích spojení. Pak to bude všechno OK.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
ludvik
Místopředseda, Site admin

Nový příspěvekod dust » 11.11.2007 21:19:26

Já si myslel, že bude chyba u mě, dík za odpověď. Pudu se v tom pošťourat.
dust
Prvok

Nový příspěvekod dust » 12.11.2007 23:49:48

tak jsem ten nejneschopnější, celý den jsem se s tím pral a nakonec jsem zjistil, že je všechno pořád stejný, připojení se zahltí. Teď píšu z druhý IP, protože ta první nejede. Je mi jasný, že je chyba na mojí straně, ale už netuším, co bych kde nastavil, jak si psal, tak jsem dal celkem 10 připojení, stejně se to zahltilo. UDP jsem zakázal, ale stejně v tcpview hned dvě připojení UDP bitcomet hlásilo. Používám, používal jsem, bitcomet 0.94. Jen uvádím své poznatky, nechci dál otravovat, je mi jasný, že při tomhle počtu členů nemůžeš reagovat na každýho lolka jako jsem já, ale kdyby ses náhodou kouknul, tak pro identifikaci jsem 10.106.18.59.
dust
Prvok

Nový příspěvekod Monty » 13.11.2007 08:11:10

dust píše:tak jsem ten nejneschopnější, celý den jsem se s tím pral a nakonec jsem zjistil, že je všechno pořád stejný, připojení se zahltí. Teď píšu z druhý IP, protože ta první nejede. Je mi jasný, že je chyba na mojí straně, ale už netuším, co bych kde nastavil, jak si psal, tak jsem dal celkem 10 připojení, stejně se to zahltilo. UDP jsem zakázal, ale stejně v tcpview hned dvě připojení UDP bitcomet hlásilo. Používám, používal jsem, bitcomet 0.94. Jen uvádím své poznatky, nechci dál otravovat, je mi jasný, že při tomhle počtu členů nemůžeš reagovat na každýho lolka jako jsem já, ale kdyby ses náhodou kouknul, tak pro identifikaci jsem 10.106.18.59.

zkus si dát utorrent a hlavně nastav celková spojení a ne spojení na jeden torrent
Když musíš, tak musíš...
Monty
Předseda, site admin

Zpět na Problémy se spojením