Nastavení protokolu sítě internet (TCP/IP)

Mám problémy a nevím co s nimy (myslí se tím samozřejmě síť)

Moderátoři: ludvik, Monty

Nový příspěvekod Neolker » 21.12.2007 23:46:11

ludvik píše:Já ti nevím ... průmyslovka, prakticky všechny obory se motají okolo počítačů a tohle jsou naprostý základy, který by vám nějakým stylem objasnit měli. Toť můj názor ...

Ovšem informace, že jakékoliv rádio nad 15 GHz nemůže fungovat mě dostala do kolen ... už jenom proto, že ceragony používají 38. Mimochodem - jak to dopadlo, měl jsi mu to "objasnit" ...

Problém je, že se učí podle osnov a ty vždy pokulhávají za dobou... Ale zpět k tématu. Já se náhodou ptal proč Ceragony používají 38GHz 8) A přitom zjistil, že pan učitel je členem KHnetu :? Tak doufám, že neprohlíží forum :lol: Mno a odpověď byla, že sice nás učí že to lze jen do 15GHz, ale že bychom v tom už měli bordel, že nám nemůže říkat všechno nebo něco na ten způsob odpověděl :lol: ... Radši to tady nebudu rozpitvávat...
Neolker
Site PoloAdmin

Nový příspěvekod Neolker » 21.12.2007 23:47:18

Valsidal píše:
sera píše:OK, to nebude problém :wink: . A díky za vysvětlení... Zase jsem o trochu chytřejší a opravdu přicházím na to, že nás ve škole stejně nic nenaučili :lol: Holt kdo umí umí a kdo neumí učí... :idea:

Jestli to nebude tím, že nejsme počítačovej obor ty mudrci 8)

Tak to se schválně zeptám někoho, kdo chodí na počítačovej obor :lol:
Neolker
Site PoloAdmin

Nový příspěvekod dalicros » 22.12.2007 00:13:50

no ja uz si o kutnohorsky prumyslovce iluze nedelam :)

jinak jak uz jsem jednou navrhoval, udelat seminar na tema zaklady PC siti a zamerit se na architekturu TCP/IP, pro novy pripojovatele a pro stary taky, preci jen jim (nam) to neuskodi :) aby pripojovatele meli zakladni prehled o tom, co jsou kolizni a broadcast domeny, a jak funguje adresace na IP vrstve a jak na vrstve fyzickeho rozhrani a jaky z toho plynou veci ...
dalicros
Hodný pán s kloboukem

Nový příspěvekod Neolker » 22.12.2007 00:23:20

dalicros píše:no ja uz si o kutnohorsky prumyslovce iluze nedelam :)

jinak jak uz jsem jednou navrhoval, udelat seminar na tema zaklady PC siti a zamerit se na architekturu TCP/IP, pro novy pripojovatele a pro stary taky, preci jen jim (nam) to neuskodi :) aby pripojovatele meli zakladni prehled o tom, co jsou kolizni a broadcast domeny, a jak funguje adresace na IP vrstve a jak na vrstve fyzickeho rozhrani a jaky z toho plynou veci ...

OK, já bych byl pro :wink:
Neolker
Site PoloAdmin

Nový příspěvekod Valsidal » 22.12.2007 00:25:18

sera píše:Problém je, že se učí podle osnov a ty vždy pokulhávají za dobou... Ale zpět k tématu. Já se náhodou ptal proč Ceragony používají 38GHz 8) A přitom zjistil, že pan učitel je členem KHnetu :? Tak doufám, že neprohlíží forum :lol: Mno a odpověď byla, že sice nás učí že to lze jen do 15GHz, ale že bychom v tom už měli bordel, že nám nemůže říkat všechno nebo něco na ten způsob odpověděl :lol: ... Radši to tady nebudu rozpitvávat...

Franta Květák je vůbec veselá postava 8)

Ludva: My se kolem počítačů skutečně pouze motáme. Vlastně ohledně nich to jsou u nás automatizářů pouze základy ve VB a pak specializovanější software pro automaty. Nic víc, občas míň.

Jinak o síťích jsme se nedověděli prakticky nic... čemuž se divíš již nejméně podruhé pokud si dobře pamatuji :P
Valsidal
podposkok

re: sera

Nový příspěvekod King » 22.12.2007 07:56:21

Sera ty si se tady dušoval jak to máš nastaveno správně a koukám že o tak asi nebylo.

Průmyslovka se nám zase předvedla v celé své kráse. Nezapomeň že za svoje znalosti vděčíš pouze sobě. Učitel tě má navést a pak už je to na tobě. Takže kdo umí - umí a kdo neumí je hlupák.
King
nadposkok

Re: re: sera

Nový příspěvekod Neolker » 22.12.2007 14:43:03

King píše:Sera ty si se tady dušoval jak to máš nastaveno správně a koukám že o tak asi nebylo.

Průmyslovka se nám zase předvedla v celé své kráse. Nezapomeň že za svoje znalosti vděčíš pouze sobě. Učitel tě má navést a pak už je to na tobě. Takže kdo umí - umí a kdo neumí je hlupák.

Haha, pokud si dobře pamatuji, tak jsem tu hledal radu a ne urážky od někoho, koho neznám a on mě také ne. Takže DÍKY a hezké svátky :!:
Neolker
Site PoloAdmin

Nový příspěvekod ludvik » 22.12.2007 16:14:38

king: tenhle způsob je vysoká škola. průmyslovka bohužel ještě musí většinu opravdu naučit.

valsidal: a divit se budu stále. a ještě víc od té doby, co jsem dělal s automatama allen bradley (nebo tak nějak). Už v 99 roce se hodně prodávaly moduly pro ethernet, takže i pro automatizaci v dnešní době POTŘEBUJEŠ tcp/ip. A možná v daleko složitějším provedení, než pro khnet ... To mě na průmce vadilo už kdysi - všechno nakousnou, ale nic nedodělají.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
ludvik
Místopředseda, Site admin

Nový příspěvekod Valsidal » 22.12.2007 16:24:09

ludvik píše:king: tenhle způsob je vysoká škola. průmyslovka bohužel ještě musí většinu opravdu naučit.

valsidal: a divit se budu stále. a ještě víc od té doby, co jsem dělal s automatama allen bradley (nebo tak nějak). Už v 99 roce se hodně prodávaly moduly pro ethernet, takže i pro automatizaci v dnešní době POTŘEBUJEŠ tcp/ip. A možná v daleko složitějším provedení, než pro khnet ... To mě na průmce vadilo už kdysi - všechno nakousnou, ale nic nedodělají.

Na "Bredlýkách" ethernet nemáme, ten máme na tecomatech... a ohledně toho nám nebylo řečeno nic kromě toho, že se to tím připojuje :wink:
Valsidal
podposkok

Re: re: sera

Nový příspěvekod King » 22.12.2007 18:29:42

sera píše:Haha, pokud si dobře pamatuji, tak jsem tu hledal radu a ne urážky od někoho, koho neznám a on mě také ne. Takže DÍKY a hezké svátky :!:

Prosimtě co tě uráží? Pokud se neztotožňuješ s názorem nikdo ti ho nenutí. Upozorňuju na to že mnoho lidí v životě dělá uplně jiné věci než to co je jejich oborem - nebo jak to mám nazvat. Příklad máš třeba v Montym atd.

to Ludvik samostudium je na vysoký jasný ale takhle to myšleno doslova nebylo. Jako na každou školu tak i na průmku chodí žáci kteří jsou tam v podstatě do počtu. Ze třídy jsou většinou použitelní tak 3 které problematika oboru nebo zaměření zajímá natolik že se stane cílem. Proto si myslim, že průmyslovka už není vodit dětičky za ručičku jako na základce. Studenti mají mít předpoklad zájmu o studium a ne při neúspěchu svádět SVÉ neúspěchy na učitele. Je to strašně jednoduchý napsat nebo říct učitel je vůl nic nás nenaučil. Jde o to co si s informací vezmeš.

V životě dělám taky něco jiného než to co bych měl ale to neznamená, že bych se strojařinou neuživil.

Hezký svátky Všem i těm VZTAHOVAČNÝM :-)
King
nadposkok

Předchozí

Zpět na Problémy se spojením