Prapodivný internet

Mám problémy a nevím co s nimy (myslí se tím samozřejmě síť)

Moderátoři: ludvik, Monty

Prapodivný internet

Nový příspěvekod DotNot » 20.10.2012 10:51:00

Dobrý den,
předem podotýkám, že nevím, kam napsat (jaké podfórum), tak píši sem.
Chci se vás dotázat, jsem jediný, kdo si poslední dobou všímá sem tam pomalého internetu?
První věc, na ktéré mi až zas tak nesejde je speed test:
Test dnes ráno: http://www.speedtest.net/result/2253521328.png
Test 24.4.2012: http://speedtest.net/result/1912403250.png
Ale to je vedlejší, to by ještě bylo v pohodě. Věc který mě štve, je, že původně jednou za 2 měsíce, potom 1 do měsíce a teď mi přijde že rozhodně více jak 5x do měsíce se mi totálně podělá internet. Jak to vypadá?
Na již zmíněném speedtest se mi Upload furt connectuje a pak to hodí error, kvůli tomu podělanému uploadu, mi i dokonce trvá pěkně dlouho odeslat požadavek k webserveru. A YouTube? Ani za nic. I teď, kdy mám relativně rychlý internet, tak na video v pouhých 720p mohu zapomenout a to že jsem si ještě před půl rokem pouštěl FullHD na pohodu... Vždy to trvá tak 1 den, ale je to dost deptající.Je sice fakt, že poslední dobou uploaduju videa na YouTube, ale v součtu to je 4x 1GB týdně. Chtěl bych se tedy zeptat, jestli má někdo podobný problém, popř. to pořešit, protože jinak mi přijde, že starý dobrý KHnet, se super rychlým a levným internetem, se ubírá někam, kam by to nechtěl nikdo z nás :)
PS: tímto topicem nechci nikoho obviňovat, ani nic takového, jen bych chtěl vyjádření někoho vyššího + třeba i reakci dalších členů. Díky! :)
DotNot

Re: Prapodivný internet

Nový příspěvekod ludvik » 20.10.2012 22:30:12

Uvědomuješ si, že sedíš na optickém panelnetu? A ten je z principu symetrický? A že do českého internetu (přes NIX) dokonce ani nic neomezujeme? A že na uploadu je obecně mizivé procento celkového provozu khnetu?
Jo, kdybys byl na bezdrátu, tak neřeknu, někde problém asi bude. Ten je zase z principu nesymetrický.

Switch v tomto vchodě plánujeme vyměnit. Ale není to z důvodu, že by tam bylo něco špatně. Jen nám už nevyhovuje celkovými možnostmi.

A že tedy spíš než kde jinde budeš mít problém doma? Co tam máš zapojené? Začátkem května jsi vyměnil zařízení ...

Mimochodem by se příště hodilo, kdyby jsi se nějak pořádně podepsal. Jak mám vědět kde mám co ověřovat? KHnet není jen tvůj panelák ... je to celý okres.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
ludvik
Místopředseda, Site admin

Re: Prapodivný internet

Nový příspěvekod gigous » 27.10.2012 21:23:51

Ometl jsem sníh z antény a šlape mi to jako holinky. Tímto bych chtěl v tomto předvánočním čase poděkovat všem za starost, kterou věnují naší síti a zajišťují tím tak její téměř bezchybný provoz.
gigous
Hustej masér

Zpět na Problémy se spojením