Nestabilní internetové připojení

Mám problémy a nevím co s nimy (myslí se tím samozřejmě síť)

Moderátoři: ludvik, Monty

Nestabilní internetové připojení

Nový příspěvekod Wara » 15.01.2013 18:41:41

A jsem zde opět zpět, dlouho už jsem něco nepsal na fórko, tak jsem si řekl, že si najdu důvod 8) .

V poslední době se mi totiž zdá, že internetové připojení (2033 (wara), [INS] Masarykova 583, 28401 Kutná Hora, server plechac, node ap4.plechac) je hodně nestabilní a občas i hodně zpomalené, sekají se mi třebas i krátká videa na youtube.com, což se mi dříve rozhodně nestávalo... Používám doma pořád stejný počet počítačů (tedy desktop a občas k němu notebook, router D-LINK DIR-615), neměnil jsem žádné další zařízení a přesto se to objektivně zhoršilo...

Zkusil jsem dneska nějaký ping-test, výsledky jsou kdyžtak zde:
http://img703.imageshack.us/img703/8574/pingtesto.jpg

Nevíte, v čem by mohl být problém? Nebo je to prostě jenom tím, že na vysílač přibyli nějací uživatelé a síť u nás už není tak "průchozí"?

Podle výsledků na rychlost.cz to jinak vypadá celkem v pohodě, ta stabilita je ale fakt divoká...
http://img51.imageshack.us/img51/9884/rychlost.jpg

Díky za jakoukoliv pomoc či radu...
Wara
Prvok

Re: Nestabilní internetové připojení

Nový příspěvekod karbo » 15.01.2013 22:18:11

Cus sousede, blyska se na lepsi casy, dnes jsme na domovni rade schvalili panelnet a u baraku ceka na protuknuti optika, takze bude lip.
Ale ohledne radia mam obdobny problem jako ty (jsme na stejnym radiu...), ale jen v odpolednich a vecernich hodinach, coz pripisuju zatezi na pristupovym bode, kterej asi dost trpi...
Urcite se nam k tomu vyjadri nekdo z adminu...
karbo
Začátečník

Nový příspěvekod Wara » 17.02.2013 18:27:33

No tak vyjádření adminů tu zatím není žádné a zdá se mi, že situace je čím-dál-tím horší...
KhNet- to je opravdu ten přístupový bod tak plnej, nebo je problém snad někde u mě?
Poslední dobou se to už vůbec nedá navečer používat, nepotřebuju nějaký extra rychlý net, ale potřebuju to mít stabilní, takhle se nedá hrát už ani ten SWTOR, když mi tam skáčou lagy přes 30sec...
To samé video- nedá se používat v podstatě nic streamovanýho (youtube apod.), protože to načte deset sekund a pak dvacet sekund nic...

BTW: rychlost.cz aktuálně:
Výsledek posledního testu
IP (host): 109.73.216.149 (wara.kh-net.cz)
Datum a čas: 17.02.2013 17:28
Výsledek testu (rychlost, kvalita)
Download: 93,22 kbit/s (11,65 kB/s)
Upload: 37,73 kbit/s (4,72 kB/s)
Web odezva: 26ms, 354.6ms, 1957ms
Informace o průběhu testu
Server: Praha - Sitel (1Gbps) - CZ
Download: velikost: 286kB, čas:24.55s
Upload: velikost: 100kB, čas:21.20s
Wara
Prvok

Nový příspěvekod ludvik » 20.02.2013 19:40:10

Adminové sem moc nechodí, protože se zde většinou nic neděje ... a sledovat 7 různých komunikačních kanálů (forum, web, facebook, jabber, icq, email a telefon) nejde každou čtvrthodinu.

Teď momentálně to vytížený není.

Ale snad brzy tam spustíme panelnet, pak to bude celé OK. Odpověď od Karba jsem považoval za dostatečnou.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
ludvik
Místopředseda, Site admin

Nový příspěvekod Wara » 21.02.2013 18:43:44

Oki díky za reakci. Mně šlo hlavně o to, jestli není třebas nějaký problém u mě, který jste schopni detekovat vy na základě toho co teče skrz přístupový bod :). Pokud je to opravdu jen tím vytížením, tak doufám, že ten panelnet bude co nejdřív, protože tohle se fakticky moc používat nedá :).
Wara
Prvok

Nový příspěvekod CEC » 23.02.2013 19:06:23

jen doplňující info
první fáze realizace panelnetu skončila uspěšnou přejímkou,
v následující fázi dojde k připojení náhradního radiového spojení a realizace nových aktivních prvků, pak už se jen bude čekat na nejvýznamnější okamžik a to je následné přepojení na novou optiku
Bohužel si tyto kroky nedovolím časově odhadnout, abych nešíříl zbytečné fámy.
Wara píše:Oki díky za reakci. Mně šlo hlavně o to, jestli není třebas nějaký problém u mě, který jste schopni detekovat vy na základě toho co teče skrz přístupový bod :). Pokud je to opravdu jen tím vytížením, tak doufám, že ten panelnet bude co nejdřív, protože tohle se fakticky moc používat nedá :).
Mam radeji zapad slunce nez vychod slunce, protoze slunce zapada rano mnohem pozdeji.
CEC
Člen rady

Nový příspěvekod Wara » 19.03.2013 22:46:43

Prosím spěchejte, tohle se opravdu za funkční internetové připojení moc považovat nedá:

Připojení dneska o půl deváté večer (ping na seznam.cz):
http://imageshack.us/a/img96/8317/pripojeni.png

a o půl desáté večer (ping na mojí bránu):
http://imageshack.us/a/img41/1528/pripojeni2.png

BTW: Co to tedy vlastně způsobuje? Slyšel jsem zvěsti o konkurenčním poskytovateli, který ze stejného vysílacího místa celkem masivně zarušil celý 5GHz kmitočet?
Wara
Prvok

Nový příspěvekod ludvik » 23.03.2013 00:02:46

Já ti nevím ... pokud to nechytíme v ten moment, tak se to nezjistí. Protože kdykoliv to zkusím, tak to vypadá asi takhle:

Kód: Vybrat vše
Statistika ping pro 10.106.62.6:
Pakety: Odeslané = 104, Přijaté = 104, Ztracené = 0 (ztráta 0%),
Přibližná doba do přijetí odezvy v milisekundách:
    Minimum = 1ms, Maximum = 33ms, Průměr = 2ms

Konkurence nevysílá na stejném bodě. Ale není daleko ... A co je horší, jsou dvě, v podstatě nové poslední cca rok. Sám nechápu, proč se sem, do současného stavu éteru vůbec cpou. Já (a to v podstatě amatér, na rozdíl od toho co tvrdí oni) bych to nikdy neudělal. Proto se necpeme do Kolína, ani třeba do Čáslavi.

Nemáš nijak zázračný signál, může to být tím. Ale na základě toho, že to nedokážu chytit - nemáš náhodou spíš problém doma? Mezi počítačem a routerem? Jak vypadá ping na něj a na nějaký jiný počítač?

Bohužel jsme se teď spoustu měsíců naprosto nezastavili. I proto si necháváme základy rozvodů po panelákách dělat od externí firmy, protože bychom to vůbec nestihli a nezvládli. Je to nejenom problém s "panelákem" v Uhelné ulici který se bude bourat a do konce března ho musíme opustit, ale i práce s optikou a přestavbou ústředny bez které to nejde. A to vše je prostě spousta práce a peněz.
Uhelná je čára přes rozpočet, protože jsme měli slíbeno, že to budeme vědět rok dopředu. Jenže nakonec se to napřesno vědělo až když přišla výpověď. A kvůli jednomu baráku musíme vybudovat tři přístupové body. Což se sice dá leckdy stihnout rychle, ale hledání a dohadování trvá prostě strašně dlouho. Plus na tom visí spousta lidí, kteří se musí také předělat. A to nemluvím o pár dalších závislých přístupových bodů, které se také musí předělat, protože jedou přes Uhelnou ...

Tvůj barák chceme alespoň dočasným rádiem pustit v dubnu.
ludvik

Nový příspěvekod ludvik » 23.03.2013 00:05:46

Nainstaluj si jabber. Pak můžeš zkusit psát i večer ... třeba se někdy s někým u počítače sejdeš. Což je vcelku pravděpodobné.
ludvik

Nový příspěvekod ludvik » 23.03.2013 00:07:08

tohle je ping uživatele Karbo - tvůj soused: http://plechac.khnet.info/hotsanic/ping ... 62.17.html
Sice leze trochu vysoko občas, ale výpadky nevidím.
ludvik

Nový příspěvekod Wara » 24.03.2013 22:59:49

No já lidi z KHnetu na Jabberu mám, akorát ho moc nepouštím :). ZKusím to poladit víc a kdyžtak se tam hned ozvu.

U mě je právě zvláštní ta nestabilita- příspěvek jsem psal v úterý, a ve středu a čtvrtek to běželo suprově, dělal jsem si zase dělal ping na bránu a dostal jsem se na průměr 12ms, výpadky žádné. Ve středu se to na chvíli zhoršilo okolo půl desáté večer (u kompa obvykle sedím cca mezi sedmou a desátou večerní), ale pak zase ok.
Tím se myslím dá téměř vyloučit chyba routeru či počítače u mě, v takovém případě by to bylo špatné pořád, navíc pingy a komuníkace v rámci vnitřní sítě jedou úplně v pohodě.
Když to naposledy zlobilo, tak jsem zoušel i vypnout svou wifi, ale to nemělo vůbec žádný vliv...

Divný je, že jsem se o tomhle v pátek bavil s Karbem a naopak on si stěžoval na to, že mu to ty dva dny, kdy já byl ok, běželo dost špatně.

Je to holt někdy věda :)...
Wara
Prvok

Nový příspěvekod Monty » 25.03.2013 20:17:15

Jak jsem psal na jabu. Příští týden zkusíme rozjet panel a bude snad podstatně lépe....
Když musíš, tak musíš...
Monty
Předseda, site admin

Zpět na Problémy se spojením