Proč?

Pokec pro o dění v síti, prostě to, co není zase až tak offtopic.

Nový příspěvekod Monty » 26.05.2006 11:08:31

Také když už jsme u těch úkolů, bylo by dobré zase rozjet sekci download na intranetu a namrskat tam důležité soubory týkající se khnetu a update, přehrávání a tak. Případně to nedělat v redakčním systému, ale najít někde na netu nějakou download aplikaci (nejlépe asi na sourceforge.net), aby to vypadalo třeba jako stahuj.cz, studna.cz, gigamania.cz a tak. Prostě utilitky a zajímavé soubory.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod Monty » 26.05.2006 11:12:44

Taky dobré - převzato z Kladna:
Počítačovou síť udržuje v chodu padesátka aktivních
členů jako svého koníčka.

když to vezmu procentuelně, tak je to tak stejné jako u nás. Lidi na na to k.a.k.a.j.í. prostě všude.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod ludvik » 26.05.2006 12:19:33

2seven: když už jsi ta pedagožka (sakra, napsal jsem to vůbec správně?), tak něco sesmol. Evidentně víš, co tam má být i jak to má vypadat ... My to zredigujeme a začneme používat.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Nový příspěvekod King » 26.05.2006 19:34:50

Monty píše:Taky dobré - převzato z Kladna:
Počítačovou síť udržuje v chodu padesátka aktivních
členů jako svého koníčka.

když to vezmu procentuelně, tak je to tak stejné jako u nás. Lidi na na to k.a.k.a.j.í. prostě všude.


Já fakt nevim jestli se chceš s tím smířit. Ta kartička je třeba dobrý nápad určitě a myslim, že pomůže. Co třeba pro vyhraněnou skupinu lidí udělat úkoláček typu tady budeš pomáhat atd.
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Nový příspěvekod Seven » 26.05.2006 22:47:04

Úkoláček je na prd, to zase plodí šprajcy a hádání o prkotiny (proč musím pomáhat dvě hodiny když soused pomáhal jen hodinu a 45 minut). Musí to zůstat na bázi dobrovolnosti, ale pro tu dobrovolnost je nutné připravit pořádnou půdu. Čech není Američan, aby se aktivně sebral a šel se pídit, s čím by mohl pomoct, ale když ho ponoukneš, většinou se sebere a jde a ještě ho to baví :)
Uživatelský avatar
Seven
Ničitel klávesnice
 
Příspěvky: 382
Registrován: 23.02.2004 17:25:02

Nový příspěvekod Kocour » 27.05.2006 12:40:53

Já si myslím, že hlavní příčina je v naší společnosti. Je to vlastně všechno způsobeno životním stylem. Všichni jsou naučeni na čistě konzumní způsob života, (nebo jak to nazvat) kdy se člověk stará jen o své potřeby a pokud zaplatím za služby či zboží, tak mě víc nezajímá. A hlavně většina uživatelů jsem šla jen kvůli vidině levného internetu.
K těm všem návrhům:
souhlasil bych s návrhem, aby byl jabber povinny. Jde přece o všechny, mělo by to být v zájmu všech. Bohužel to asi většina lidí nechápe.
S tou kartičkou, to by asi nestačilo. Obávám se, že by dopadla jako reklamní letáky. Všichni víme kde končí. Možná by pomohlo, kdyby veškeré dokumenty plus tato kartička s doporučeními byla podepsána společně s přihláškou při vstupu do sdružení (vše slepené či sešité sešívačkou). Pak je šance, že neskončí v koši a bude to vše přečteno.

4 DRUSS: to jsem byl ja, vid? Fakt jsem tam byl několikrát, ale sám. Docela smutný.
Nic není tak malé, aby vám to nemohlo přerůst přes hlavu.
Uživatelský avatar
Kocour
nadposkok
 
Příspěvky: 254
Registrován: 22.04.2006 12:34:17

Nový příspěvekod Seven » 27.05.2006 12:47:42

To už taky záleží na těch, kteří půjdou internet zapojit, aby novému členovi jasně a srozumitelně vysvětlili, že se nestává klientem poskytovatele, ale členem sdružení. Ideálně kdyby to několikrát zopakovali :) Nesmíš lidi zase tolik podceňovat. Nemá sice cenu čekat, že se dovtípí sami od sebe, ale když jasně řekneš, co chceš, tak se obvykle dočkáš. My ženy to asi chápeme lépe než vy ;)
Uživatelský avatar
Seven
Ničitel klávesnice
 
Příspěvky: 382
Registrován: 23.02.2004 17:25:02

Nový příspěvekod Kocour » 27.05.2006 13:09:25

Tak se třeba pletu, ale já jsem připojoval kamaráda a několikrát jsem mu vše vysvětloval. Asi to pochopil. Ale nějak zvláštním způsobem se naučil používat či spíš nepoužívat jabber. Pouští ho jen občas, aby zjistil, jestli nebudou hlášeny výpadky. Pokud mi něco chce, tak píše mailem. A používá radši skype. To mě mrzí. Takže to v podstatě nepochopil. Nevím, jestli se bojí, aby ho někdo na jabberu neotravoval nebo co. Ale na druhou stranu aspoň něco. Aspoň občas ho zapne a občas zjistí, že se něco děje. Mohlo to být i horší.
Ale to nic nemění na tom, že ten nezájem, který tu je se asi moc nezlepší. Možná vymyslet něco, jak nalákat více lidí na web khnetu. Třeba ta sekce download, kde by byly nejpoužívanější prográmky včetně nějakých doporučení a návodů by nemusela být špatná.
Nic není tak malé, aby vám to nemohlo přerůst přes hlavu.
Uživatelský avatar
Kocour
nadposkok
 
Příspěvky: 254
Registrován: 22.04.2006 12:34:17

Nový příspěvekod Seven » 27.05.2006 13:53:37

Důležité je, že ho občas zapne aspoň kvůli těm hlášením. Poznamenávám si, připsat do kartičky, aby jabber zapínali aspoň když nejde net, když už ne pořád :)
Na lákání lidí na web by se asi musely dělat nějaké akce. Nebo by tu musela být zajímavá témata. Odkazy na weby nebo fotogalerie členů. Něco pro děti. Online poradna. Praktické informace o KH a okolí. Zkrátka aby si každý našel svoje :) Zájem pochopitelně nikdy nebude 100% a každý projekt může ztroskotat (někdo se nabídne, že bude odpovídat v poradně, a za dva měsíce ho to přestane bavit). Mám pár webů a zatímco na jeden se naučilo chodit hodně lidí a v pohodě tam funguje fórum i pokec, na druhém je i přes intenzivní, teď už v podstatě několikaletou snahu pořád mrtvo. Holt to tak chodí :)
Uživatelský avatar
Seven
Ničitel klávesnice
 
Příspěvky: 382
Registrován: 23.02.2004 17:25:02

Nový příspěvekod dalicros » 27.05.2006 16:05:40

2 seven : s tim vysvetlovanim si dovolim silne nesouhlasit ... z vlastni zkusenosti vim, ze i kdyz clovek 10 zopakuje, aby koukali na intranet a pouzivali jabber a oni mi to 10x odkyvou, jako ze je to prece jasny a i kdyz jim 10x zopakuju, ze se jedna o sdruzeni nikoliv o ISP, coz mi taky odkyvou, tak casto maj jabber vypnutej jeste driv nez od nich dojdu domu a uz je nikdy online nevidim a to i pres to, ze jsem nechal, aby se jajc zapinal po startu, lidi jsou proste spokojeny, ze maj net a o vic se nestaraj, ledaze by internet nesel, to pak jsou aktivni hodne ...
Uživatelský avatar
dalicros
Hodný pán s kloboukem
 
Příspěvky: 622
Registrován: 25.01.2004 14:03:17
Bydliště: Baron von Zhidenitz

Nový příspěvekod Seven » 27.05.2006 16:23:28

To jsou bohužel ty případy, které nechtějí. Nastíněným postupem odchytáme ty, kteří by chtěli, ale potřebujou nakopnout. Zbytek musíme nechat propadnout peklu :)
Uživatelský avatar
Seven
Ničitel klávesnice
 
Příspěvky: 382
Registrován: 23.02.2004 17:25:02

Peklo neni treba,,,

Nový příspěvekod CEC » 27.05.2006 18:40:35

Seven píše:To jsou bohužel ty případy, které nechtějí. Nastíněným postupem odchytáme ty, kteří by chtěli, ale potřebujou nakopnout. Zbytek musíme nechat propadnout peklu :)

Peklo opravdu neni nutne, vetsinou se to dela redirectem, nebyl jsi 14 dni na jedine strance *.khnet.info - nevadi :-) posilame ti ji misto Tveho internetoveho URL, podobne jako neplaticum stranku status.khnet.info, tak stranku www.khnet.info. Mam takovy dojem, ze uz to jedna sit takhle ma a jeste s umistenym objektem, aby to nikdo nemohl sidit, na ktery kdyz kliknes tak si vpodstate odblokujes net. Vtip je v tom, ze ten objekt je pokazde na jinem miste a tak je pro vetsinu rychlejsi si to precist nez selektivne hledat.
Mam radeji zapad slunce nez vychod slunce, protoze slunce zapada rano mnohem pozdeji.
Uživatelský avatar
CEC
Člen rady
 
Příspěvky: 489
Registrován: 18.11.2003 02:53:33
Bydliště: Kutna Hora

Nazor,

Nový příspěvekod CEC » 27.05.2006 18:56:46

Svym predchozim prispevkem nijak nechci shazovat snahu o vytvoreni pratelskych stranek pro nove uzivatele. Pokud by se to dokonce podarilo formou elektronicke prirucky, ktera by byla vytisknutelna tak je to idealni stav. Krasnym prikladem je cesky Pruvodce svetem Jabberu = http://jabber.wz.cz/, ne z pohledu tematu, ale skutecnosti, ze je dostupny v nekolika zdrojovych podobach vcetne PDF a tak si ho muze zajemce teoreticky vytisknout i jako knizku o 170 stranach. Manual noveho uzivatele KHnetu by mel mit maximalne 15 stran a uzivatelsky privetivy jazyk autora.
Mam radeji zapad slunce nez vychod slunce, protoze slunce zapada rano mnohem pozdeji.
Uživatelský avatar
CEC
Člen rady
 
Příspěvky: 489
Registrován: 18.11.2003 02:53:33
Bydliště: Kutna Hora

Dění v síti

Nový příspěvekod dmed » 28.05.2006 19:15:44

Problém je, dle mého v tomto:

KHnet všichni noví uživatelé berou jako možnost připojit se na internet. Nikdo z nich není natolik specializován, aby vnímal rozdíl mez komerční společností a občanským sdružením.

Stanovy, které jim před připojením dávám v tištěné podobě asi ani nikdo nečte. Dokonce si nekteří noví uživatelé posteskli na nedostatečnou mírou profesionality při připojování.

Těmto členům se nemohu ani divit, natož jim mít za zlé, že nepřiloží ruku k dílu. Platí si svých 350 tak co ? ? ? To, že je to o 200 méně než u Telecomu - na to brzo zapomenou.

Zbytek nových členů je "poskvrněných znalostmi počítačů" jen velmi málo a to o čem píšete na tomto chatu VUBEC NEROZUMÍ.

Zbytek možná ví, ale jsou pohodlní ! ! !


Důležité je, aby všichni členové pochopili, že toto sdružení bude fungovat - tedy i připojení na internet, pouze za předpokladu, že každý ze své vůle a možností, či vzdělání přiloží ruku k dílu.

Je jim to třeba STÁLE a STÁLE vysvětlovat a VYSVĚTLOVAT ......
dmed
...
 
Příspěvky: 3
Registrován: 13.04.2006 21:06:45
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod Kocour » 28.05.2006 20:36:27

Jedině snad pořádat jakási "školení" či schůzky, kde by se probíraly nejčastější chyby a omyly, ale tam by stejně nikdo nepřišel. Holt jedině se dál pokoušet šířit osvětu a doufat, že to bude něco platné. Já taky nejsem žádný odborník, ale aspoň se snažím o dění v síti trochu zajímat a případně přiložit ruku k dílu, pokud na to budou mé vědomosti stačit. Nebo alespoň se podělit o svůj názor, ať už souhlasný nebo ne.

Tady jde spíš o to, že by všichni uživatelé měli pochopit, že každý názor má svou váhu a nebude jen tak odložen. Prostě každý může nějak ovlivnit chod sdružení a dění v síti (pokudmožno pozitivně). Když nikdo nemá zájem, tak se pak nelze divit, kdyby se o něčem rozhodlo, co se pak většině nebude líbit (aspoň mi připadá, že lidí kteří se neůčastní diskuzí a komentářů je většina). Tím nechci tvrdit, že takové rozhodnutí bude, ale jen nastínit možnost co se může stát. A o tom to je.
Nic není tak malé, aby vám to nemohlo přerůst přes hlavu.
Uživatelský avatar
Kocour
nadposkok
 
Příspěvky: 254
Registrován: 22.04.2006 12:34:17

PředchozíDalší

Zpět na Dění v síti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron