ČTÚ vymýšlí hovadiny

Pokec pro o dění v síti, prostě to, co není zase až tak offtopic.

ČTÚ vymýšlí hovadiny

Nový příspěvekod nostromo » 25.11.2011 13:43:22

Na ČTÚ asi nemají co dělat, tak vymýšlí novou náplň práce:
http://pandatron.cz/?2961&ctu_hodla_monitorovat_wifi_a_dalsi_spoje
Nostromo
Uživatelský avatar
nostromo
Hustej masér
 
Příspěvky: 585
Registrován: 21.06.2003 12:41:26

Re: ČTÚ vymýšlí hovadiny

Nový příspěvekod ludvik » 25.11.2011 14:16:06

Asi dostali příkaz ... obrat poskytovatele (a že jich u nás je) a udělat databázi pro telecom.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Re: ČTÚ vymýšlí hovadiny

Nový příspěvekod nostromo » 25.11.2011 15:23:35

Někde jsem četl názor, že je to kvůli sporům o pásmo. Že když si dva poskytovatelé ruší pásmo, a nechtějí se dohodnout. Tak aby měl ČTÚ nějakou databázi, kdo tam byl dřív, a podle toho aby mohli rozhodnout. Ale stejně je to podle mě celé kravina. Pásmo 2,4GHz je už k ničemu, to je dobré tak nadoma, a v paneláku je i s tím problém, že se 2 sousedi ruší. Naopak tam není problém jet na sousedovo připojení. A na delší spoje je to nepoužitelné.
Nostromo
Uživatelský avatar
nostromo
Hustej masér
 
Příspěvky: 585
Registrován: 21.06.2003 12:41:26

Re: ČTÚ vymýšlí hovadiny

Nový příspěvekod gigous » 25.11.2011 15:37:39

to se dalo od modráků čekat. WiFi jim začíná přerůstat přes hlavu. uvedené důvody jsou jen zástupné, hlavní důvod je monitoring "soukromých" komunikačních sítí a převzetí kontroly nad nimi (např. možnost vypnout nebo blokovat sítě v případě vypuknutí revoluce proti režimu, budoucí zdanění a pod.)
Jak se k tomu postaví naše sdružení? Já jsem proti, jsem proti jakýmkoli snahám státu regulovat, monitorovat, kontrolovat soukromé komunikační kanály včetně internetu.
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

Re: ČTÚ vymýšlí hovadiny

Nový příspěvekod ludvik » 25.11.2011 21:25:24

Soukromých osob se to týkat nemá ... takže když tebe jako organizaci s registrovaným spojem někdo zaruší z domácích uživatelů, tak máš smůlu. Musíš přeladit, tedy to nahlásit. A vzhledem k tomu, že je v pásmu plno, tak nemáš kam ... Kromě toho nikdo neví, jak se rozhodne, kdo tam byl první. Ty kanály jsou rozebrané už X let.
nostromo píše:Někde jsem četl názor, že je to kvůli sporům o pásmo. Že když si dva poskytovatelé ruší pásmo, a nechtějí se dohodnout. Tak aby měl ČTÚ nějakou databázi, kdo tam byl dřív, a podle toho aby mohli rozhodnout. Ale stejně je to podle mě celé kravina. Pásmo 2,4GHz je už k ničemu, to je dobré tak nadoma, a v paneláku je i s tím problém, že se 2 sousedi ruší. Naopak tam není problém jet na sousedovo připojení. A na delší spoje je to nepoužitelné.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Re: ČTÚ vymýšlí hovadiny

Nový příspěvekod ludvik » 25.11.2011 21:29:49

Asi dostaneš doživotní zákaz psaní k nám na fórum! Co do toho zase pleteš proboha modráky?

Postav se sám. Sepiš petici, sežeň podpisy.

Obecně je potřeba rádiové pásmo regulovat. Je to totiž jedna z věcí, která se sama neuřídí. Otázkou je, jestli má nějaký smysl regulovat tímto stylem pásmo prakticky plně obsazené už X let. Zvlášť když ceny těch zařízení jsou dostupné snad i dlouhodobě nezaměstnaným ... Takže sice budou regulovat, ale jen polovinu.

Mimochodem spousta věcí tohoto typu se týká jen "podnikatelů", či vlastníků veřejné telekomunikační licence. A to občanské sdružení není a licenci nemá ...

gigous píše:to se dalo od modráků čekat. WiFi jim začíná přerůstat přes hlavu. uvedené důvody jsou jen zástupné, hlavní důvod je monitoring "soukromých" komunikačních sítí a převzetí kontroly nad nimi (např. možnost vypnout nebo blokovat sítě v případě vypuknutí revoluce proti režimu, budoucí zdanění a pod.)
Jak se k tomu postaví naše sdružení? Já jsem proti, jsem proti jakýmkoli snahám státu regulovat, monitorovat, kontrolovat soukromé komunikační kanály včetně internetu.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Re: ČTÚ vymýšlí hovadiny

Nový příspěvekod gigous » 26.11.2011 13:45:05

ludvik píše:Soukromých osob se to týkat nemá ...

ó jak jsi naivní... cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly. snad si nemyslíš, že tenhle návrh je konečný návrh? samozřejmě, že časem někdo řekne, že systém se osvědčil a že je ho třeba rozšířit i na velké soukromé provozovatele. nejsem slepý, abych neviděl, jak modráci utahují šrouby co to jde.
měl jsem na mysli zejména WiFi sítě, jejich frekvence byli uvolněny jako veřejné, neevidované a nepodléhající povolení a tak by měli zůstat. z toho titulu si nikdo nemůže stěžovat na rušení, to je řešeno tím, že zařízení mají omezený výkon. na dálkový přenos jsou proto nevhodné. komu se to nelíbí, at si zaplatí licencované pásmo, od toho tu jsou.
je zajímavé, že omezování a kontrolu pásem CB a PMR nikdo nenavrhuje, proč asi?? protože vysílačky jsou u nás minoritním komunikačním kanálem s omezeným dosahem a že rušení je tam také dost, ale WiFi? jo to je jiná káva, přes WiFi/internet to už se dají organizovat i revoluce! a tomu je třeba přeci zabránit, že!
to jsi si nevšiml hlasů na evropské úrovni co volají po centrální kontrole či cenzuře internetu???????????????????????????
Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH


Zpět na Dění v síti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron