OpenTTD KHnet dedicated server

Fórum pro hráče, zde jsi vylévejte své hráčské problémy.

Moderátoři: Baracuda, Czernobyl, dwori

OpenTTD KHnet dedicated server

Nový příspěvekod dalicros » 04.01.2011 21:03:27

Spustil jsem OpentTTD ( http://www.openttd.org ). Pro takovéto domácí stavění.
Běží čtyři prostředí.
Temper - 10.106.10.10:3979
Tropic - 10.106.10.10:3980
Arctic - 10.106.10.10:3981
Silly - 10.106.10.10:3982

Herní čas je nastaven od 1950 do 2050. Autoclean je vypnut. Hra se pauzuje, pokud nejsou aktivní hráči.
Velikost map je 1024x512. Server prozatím není propagován, ale může být. 8)
dalicros
Hodný pán s kloboukem

Re: OpenTTD KHnet dedicated server

Nový příspěvekod ludvik » 05.01.2011 00:40:24

nejhorší na tom je, že ipv6 routa na openttd.org je nefunkční ... fakt dobře se mi na ten web kouká. A co je ještě horší, není sama ... nic.cz taky a pak dalších asi 200.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
ludvik
Místopředseda, Site admin

Nový příspěvekod bifi » 05.01.2011 09:41:25

skvely nekdy v noci zkusim \:D/
Tuning,gel a techno,milujem to všechno,izolepou auto zpras,hurá na Mimoňský sraz.
bifi
hujer

Nový příspěvekod Toxy » 05.01.2011 11:48:28

Tak já přidám i ten svůj servřik :)
10.106.114.5:3980
Ten můj je propagován, takže ho najdete v listu veřejnejch serverů (a dá se tedy hrát i mimo khnet) jako [CZ]Toxyserver1 ... při prvnim "běhu" tam mám už 6 společností 8)
Prostředí Temper, 1024x1024, Autoclean jen na společnosti bez vozidel, start 1950, někdy po 2100 manual restart. Hra se pauzuje když není nikdo připojen.
Zatím bez přidanejch grafik, ale asi tam při příštím restartu nacpu aspoň tramvaje.
Toxy
Prvok

Nový příspěvekod dalicros » 05.01.2011 11:50:18

Toxy píše:Tak já přidám i ten svůj servřik :)
10.106.114.5:3980
Ten můj je propagován, takže ho najdete v listu veřejnejch serverů (a dá se tedy hrát i mimo khnet) jako [CZ]Toxyserver1 ... při prvnim "běhu" tam mám už 6 společností 8)
Prostředí Temper, 1024x1024, Autoclean jen na společnosti bez vozidel, start 1950, někdy po 2100 manual restart. Hra se pauzuje když není nikdo připojen.
Zatím bez přidanejch grafik, ale asi tam při příštím restartu nacpu aspoň tramvaje.

Mno ve veřejných vidět je, ale nejsem si zrovna jistej, že pro lidi z KHnetu bude možné se tam přes veřejný list připojit 8)
dalicros
Hodný pán s kloboukem

Nový příspěvekod Toxy » 05.01.2011 12:45:54

dalicros píše:Mno ve veřejných vidět je, ale nejsem si zrovna jistej, že pro lidi z KHnetu bude možné se tam přes veřejný list připojit 8)

Mno proto taky píšu tu vnitřní adresu, že 8)
Toxy
Prvok

Nový příspěvekod ludvik » 05.01.2011 13:46:18

Od jisté doby se lze přes veřejnou připojit zevnitř dovnitř :-) Si to někdy zkuste ... ping tomas.tvrdik.cz.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
ludvik
Místopředseda, Site admin

Nový příspěvekod dalicros » 16.01.2011 22:47:46

Vzhledem k tomu, že někteří mají stále problémy s tvorbou návěstidel, je tu malý tutoriál.

P.S. pro ludvu : ano je to hodně obrázků a vím o tom, jak bude chvilka času upravím je :)

Návěstidla se používají především k tvorbě vícekolejných tratí. Každá kolej je pak jednosměrná a umožňuje pohyb několika vlaků za sebou v jednom směru. Vytváří tedy jednosměry. Ty lze následně křížit, odbočovat, slučovat atd.

Nejprve si vyberem co chceme kam vozit. V našem případě to bude voda do vodojemu. U vodojemu postavíme nádraží. Dostatečně dlouhé, aby se na něj vešel nejdelší vlak, který do něj bude jezdit a s dostatečným počtem kolejí, aby stihlo odbavovat větší počet vlaků. Pro nás bude stačit délka nástupiště 6 a 4 koleje. Před a za každé nástupiště postavíme jednu rovnou kolej, kam budeme umisťovat návěstidla.

Obrázek

Stejně jako tratě, bude i nádraží jednosměrné (průjezdné). Na příjezdovou kolej postavíme klasické jednoduché semafory (na obrázku označeny červeně). Pokud je postavíme na kolej, jsou nejprve obousměrné (označeno oranžově). Abychom z nich udělali jednosměrné, je třeba klikat na návěstidla opakovaně. Budou se měnit na jednosměrné, opačný směr a opět obousměrné. Zvolíme variantu jednosměrných směrem do stanice (označeno modře).

Obrázek

Na výjezdovou kolej umístíme tzv. inteligentní návěstidla. Ta by měla být před každým křížením kolejí. Pro nás zvolíme variantu jednosměrnou (nelze je projet v protisměru), na obrázku označeno červeně. Tato návěstidla jsou jen jednosměrná. Směr lze opět určit opakovaným klikáním. Pro výjezd z nádraží zvolíme variantu dle obrázku.

Obrázek

Nyní je třeba dodělat příjezdovou křižovatku. Spojíme všechny vjezdy do jedné příjezdové koleje. Na ní umístíme opět inteligentní návěstidlo (těsně před křížení kolejí). Viz obrázek. Toto uspořádání způsobí, že na křížení kolejí nevjede vlak, pokud nebude mít volnou cestu z křižovatky. V tomto konkrétním případě na křížení nevjede vlak, pokud nebude volné nástupiště ve stanice.

Obrázek

Obdobně spojíme také odjezdové koleje do jedné. Na ní těsně umístímě jednoduché jednosměrné návěstidlo. Viz obrázek. Jednosměrné návěstidlo uděláme opakovaným klikáním. Tato konfigurace návěstidel způsobí, že vlak, který nebude mít volnou odjezdovou cestu, nevyjede ze stanice. V tomto konkrétním jednoduchém případě to není třeba. Pokud by však odjezd ze stanice byl do více směrů, mohl by pak jeden vlak, který vjede na křížení a zastaví zablokovat ostatní, kteří by volnou cestu měli.

Obrázek

Podbným způsobem postavíme také nákladové nádraží. Tentokrát nám budou stačit jen 2 nástupiště, délka je opět 6.

Obrázek

Na odjezdové koleje umístíme inteligentní návěstidla ve správném směru. Viz obrázek.

Obrázek

Na příjedzové koleje umístíme jednoduchá jednosměrná návěstidla. Viz obrázek.

Obrázek

Přijezdovou kolej rozvětvíme na jednotlivá nástupiště a před větvení umístíme inteligentní návěstidlo.

Obrázek

Poté spojíme odjezdovou kolej nákladového nádraží s příjedzovou kolejí vykládacího a naopak a tím uzavřeme okruh. Viz obrázek.

Obrázek

Na okruhu je poté třeba umístit jednosměrná návěstidla (jednoduchá, označeno červeně). Budovat lze velmi snadno. Postavíme první návěstidlo. Na to pak klikneme (a držíme tlačítko) a táhneme směrem po kolejích. Když tlačítku pustíme, po celé trase se nám postaví návěstidla. Rozestupy mezi návěstidly určuje modře označená hodnota.

Obrázek

Obdobně umístíme návěstidla také v protisměru.

Obrázek

Nyní můžeme na okruh pustit několik vlaků současně a návěstidla se nám postarají o to, že se nesrazí.

Obrázek

Příště bych popsal základní křížení několika tratí.
dalicros
Hodný pán s kloboukem

Nový příspěvekod Toxy » 23.01.2011 12:34:19

Pár doplňků k dalikovu návodu :wink:
První je ke vjezdovým návěstidlům. Před stanicí postavte JEN inteligentní návěstidlo před rozdělení kolejí, takto:
Obrázek
Vysvětlení je v tom, že Inteligentní návěstidla (PBS) hledají a rezervují vlaku cestu až k dalšímu návěstidlu (jakémukoliv). Vlak tedy v dalikově případu projede až k návěstidlu před staniční kolejí a čeká, až se kolej uvolní. A blokuje tak celé kolejiště. I když se mezitím uvolní jiná kolej, vlak stále čeká na uvolnění té své (a stále blokuje). Pokud ovšem návěstidla na jednotlivých kolejích vynecháte, vlak v případě obsazenosti celého nádraží čeká už před PBS návěstidel a bude pokračovat až na první kolej, která se uvolní. Názorně to sand bude jasné z příkladu :)
Obrázek

Druhá věc se týká roztahování návěstidel po trati: Zkuste si při tom ještě přidržet Ctrl - Návěstidla se neroztáhnou jen v místě "tažení", ale po celé trati směrem tohoto tažení (a tedy i za zatáčky) až prvnímu křížení trati nebo dalšímu už postavenému návěstidlu v cestě 8)
Toxy
Prvok

Nový příspěvekod kajencik » 12.02.2011 14:41:28

ahoj, líbí se mi nastavení vaše serveru, docela bych na něm i vyrtval a hrál opakovaně, chtěl jsem se zeptat jestli by bylo možné zvětšit limit velikost stanice vlaku a také posunout restart tak na rok 2200? ;-)
kajencik

Nový příspěvekod dalicros » 13.02.2011 20:21:30

kajencik píše:ahoj, líbí se mi nastavení vaše serveru, docela bych na něm i vyrtval a hrál opakovaně, chtěl jsem se zeptat jestli by bylo možné zvětšit limit velikost stanice vlaku a také posunout restart tak na rok 2200? ;-)

Hoj, limit stanice můžu pokusně zvětšit, ale bude záležet na zatížní serveru (neběží na něm jen OpenTTD). Čas po dohodě s klukama natáhnu, prozatím do roku 2100.
dalicros
Hodný pán s kloboukem

Nový příspěvekod Toxy » 06.04.2011 09:54:27

Vyšla verze 1.1.0, co takhle update na serveru? :wink:
Toxy
Prvok

Nový příspěvekod Cebi » 27.07.2011 18:22:05

Uááá už jsem v tom zase. Ještě že u mně se to dá nazvat pracovním nástrojem :-D. Akorát si z práce nezahraju s váma :/
Dial-up je má temná minulost...
Cebi
Prvok

Nový příspěvekod dalicros » 28.07.2011 21:51:14

Cebi píše:Uááá už jsem v tom zase. Ještě že u mně se to dá nazvat pracovním nástrojem :-D. Akorát si z práce nezahraju s váma :/

ale zahraješ ... místo IP zadej openttd.khnet.info :-)
dalicros
Hodný pán s kloboukem

Nový příspěvekod bifi » 28.07.2011 21:59:56

chtel sem se pridat ale pise mi to ze mi nesouhlasi verze mam posledni z openttd :(
Tuning,gel a techno,milujem to všechno,izolepou auto zpras,hurá na Mimoňský sraz.
bifi
hujer

Další

Zpět na Gamers