Nabídka II

Diskuze o projektech a úkolech, na kterých se v síti pracuje

Nabídka II

Nový příspěvekod chrupavka » 28.09.2007 23:09:33

Nazdarek,

tak jsem si cetl nabidku pomoci od Roberta... :D :D :D ...nevim sice, proc by jste meli brat trabanta (me), kdyz jste odmitli Ferrari, ale psali jste, ze kazda ruka dobra.
zkusenosti s:
- administrace Linuxu (Fedora)
- MySQL (projekt mensiho IS na bazi Fedora - MySQL - OpenOffice - Apache)
- mikroprocesorova technika (ATmega16)
- zaklady siti

Pomoci muzu jak s manulani praci (rad bych) tak i s tim Linuxem nebo s cim budete potrebovat
chrupavka
Bakterie
 
Příspěvky: 8
Registrován: 07.04.2007 16:13:27

Re: Nabídka II

Nový příspěvekod King » 29.09.2007 07:10:13

chrupavka píše:- mikroprocesorova technika (ATmega16)


Hezký, nemáš u něj problémy s malou RAM?
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Nový příspěvekod Monty » 29.09.2007 09:00:29

Hurá konečně někdo
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod chrupavka » 30.09.2007 09:24:36

S malou RAM? :D Ani ne...delal jsme s tim jen takovou malou meteostanici (teplomer, atmosfericky tlak a vlhkomer) a delal jsme to prave pres tu Fedoru - na dlouhe zimni vecery idealni.Tak kdyby jste chteli s necim pomoct (treba s vystasvbou site - rad bych se priucil)
chrupavka
Bakterie
 
Příspěvky: 8
Registrován: 07.04.2007 16:13:27

fedora-ram....

Nový příspěvekod sysel » 01.10.2007 15:39:41

fedora + gnome -> idealnich 1,5G a vejš.... vlastní zkušenost
ovšem na jinym pc z ubuntu je to asi tak totéž
Uživatelský avatar
sysel
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 255
Registrován: 13.07.2003 13:06:12
Bydliště: na studnich 71 kutna hora

Nový příspěvekod ludvik » 01.10.2007 17:38:51

King myslel RAM v tom jednočipu ...

O tu meteostaničku by zájem byl. Dej nějakej popis, obrázky. Minimálně na tři místa bychom to chtěli nasadit.

Ohledně ostatního, až budeme mít schůzi, tak ti řekneme a pokecáme. Akorát mi vrtá hlavou, kdo jsi ... podle IP ani meilu mi to není moc jasný. Podle přezdívky jenom trochu.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Nový příspěvekod sysel » 01.10.2007 17:40:07

jjj blbe ctu...........
Uživatelský avatar
sysel
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 255
Registrován: 13.07.2003 13:06:12
Bydliště: na studnich 71 kutna hora

Nový příspěvekod chrupavka » 02.10.2007 17:28:27

ludvik píše:King myslel RAM v tom jednočipu ...

O tu meteostaničku by zájem byl. Dej nějakej popis, obrázky. Minimálně na tři místa bychom to chtěli nasadit.

Ohledně ostatního, až budeme mít schůzi, tak ti řekneme a pokecáme. Akorát mi vrtá hlavou, kdo jsi ... podle IP ani meilu mi to není moc jasný. Podle přezdívky jenom trochu.


jj...taky jsem myslel tu RAMku v jednocipu. Nedelal jsem na tom zadny slozity aplikace...jen jsme pomoci casovacu meril teplotu a s A/D prevodnikem odecital napeti z cidla tlaku a vlhkosti hodnoty. mel jsem dve stanicky a ty odesilali data pres RS485 do centralniho PC. Jeste jsem mel u toho sedmisegmentovej displej - jeste jsem to chtel prekopat na LCD displej, ale nejka neni cas (cekam, az zacne byt venku hnusne :wink: )
Tu neteostanici mam na kontaktnim nepajivem poli, ale nebyl by problem to predelat na desku. Akorat bych jeste musel vyresit nejakou upravu pro venkovni pouziti.

Kdo jsem?Nebydlim tu dlouho a u KHnetu jsem asi pul roku.
chrupavka
Bakterie
 
Příspěvky: 8
Registrován: 07.04.2007 16:13:27

Re: fedora-ram....

Nový příspěvekod chrupavka » 02.10.2007 17:44:24

sysel píše:fedora + gnome -> idealnich 1,5G a vejš.... vlastní zkušenost
ovšem na jinym pc z ubuntu je to asi tak totéž


zkousim ten system zavest v praci - zbytecne moc tam jsou orienstavani na MS. minimalni pozadavky jsou 400MHz, ale na tom je to opravdu bida. Zatim je to v zacatcich, ale snad se mi to podari prosadit...prece jenom statni sfera je ponekud zkostnatela... :roll:
chrupavka
Bakterie
 
Příspěvky: 8
Registrován: 07.04.2007 16:13:27

Nový příspěvekod sysel » 02.10.2007 21:11:53

v praci..... podej reference... co pouzivate za soft cim ho nahrazujete na linuchu a td.... ja osobne sem na tom v praci tak, ze jsem sem si na svem pracovnim pc linuch prosadil...... ovsem neni to upne ruzova cesta, stejne tam mam ve vmware widle kvuli cadu, vetsi cast firmy uziva nejakej soft ve foxpru.....
obcane problemy s prevodem nekrejch debinich dokumentu z doc do openoffice... a td, ale jinak sama pozitiva, co se tyce serveru tam s linuchem asi problem neni ale.....
Uživatelský avatar
sysel
Přispěvovatel
 
Příspěvky: 255
Registrován: 13.07.2003 13:06:12
Bydliště: na studnich 71 kutna hora

Nový příspěvekod chrupavka » 04.10.2007 18:04:47

sysel píše:v praci..... podej reference... co pouzivate za soft cim ho nahrazujete na linuchu a td.... ja osobne sem na tom v praci tak, ze jsem sem si na svem pracovnim pc linuch prosadil...... ovsem neni to upne ruzova cesta, stejne tam mam ve vmware widle kvuli cadu, vetsi cast firmy uziva nejakej soft ve foxpru.....
obcane problemy s prevodem nekrejch debinich dokumentu z doc do openoffice... a td, ale jinak sama pozitiva, co se tyce serveru tam s linuchem asi problem neni ale.....

No, u nas se pouzivaji zvlast pocitace na praci a zvlast na internet. Rozhodli jsme se, ze je blbost, aby jsem plytvali licencema na surfovani po netu, kdyz to muzeme mit zadarmo. Proto jsem testovali nekolik distribuci linuxu a nakonec vybrali Fedora Core 6. Tesne po te, co jsem napsal strucny instalacni a uzivatelsky navod na FC6 se objevila Fedora 7. Je to hodne podobne s par vylepsenimi,tak jsem to uz neprepisoval. Do F7 jsme doinstalovali pouze prehravace videa VLC player (obsahuje i kodeky pro MP3, ktere ve fedore standardne nejsou - snad kvuli licenci), XMMS (podobny winampu), flash a nejaky dalsi serepeticky:) - proste aby si uzivatel mohl surfovat na netu, prehrat video a poslechnout hudbu. OpenOffice byl jiz v zakladu a na psani a par tabulek bohate staci. Zatim to ma nainstalovany jen par lidi. Ze zacatku nadavali, ale ted si myslim, ze jsou vcelku spokojeni. Problem byl akorat s TV kartou v jednom PC a s tiskarnami Canon, pro kterou jsme nemohl sehnat ovladace. Problem je trochu s uzivateli. Jak slysi linux, tak si mysli, ze ted budou po netu surfovat jen pres prikazovou radku. Chce to presvedcit par lidi, aby to zacali pouzivat a ostatni se pridaji. ALe nedy je s uzivateli opravdu dost prace...sak to znate sami...:)))
chrupavka
Bakterie
 
Příspěvky: 8
Registrován: 07.04.2007 16:13:27

Nový příspěvekod King » 04.10.2007 18:31:07

chrupavka píše:
sysel píše:v praci..... podej reference... co pouzivate za soft cim ho nahrazujete na linuchu a td.... ja osobne sem na tom v praci tak, ze jsem sem si na svem pracovnim pc linuch prosadil...... ovsem neni to upne ruzova cesta, stejne tam mam ve vmware widle kvuli cadu, vetsi cast firmy uziva nejakej soft ve foxpru.....
obcane problemy s prevodem nekrejch debinich dokumentu z doc do openoffice... a td, ale jinak sama pozitiva, co se tyce serveru tam s linuchem asi problem neni ale.....

No, u nas se pouzivaji zvlast pocitace na praci a zvlast na internet. Rozhodli jsme se, ze je blbost, aby jsem plytvali licencema na surfovani po netu, kdyz to muzeme mit zadarmo. Proto jsem testovali nekolik distribuci linuxu a nakonec vybrali Fedora Core 6. Tesne po te, co jsem napsal strucny instalacni a uzivatelsky navod na FC6 se objevila Fedora 7. Je to hodne podobne s par vylepsenimi,tak jsem to uz neprepisoval. Do F7 jsme doinstalovali pouze prehravace videa VLC player (obsahuje i kodeky pro MP3, ktere ve fedore standardne nejsou - snad kvuli licenci), XMMS (podobny winampu), flash a nejaky dalsi serepeticky:) - proste aby si uzivatel mohl surfovat na netu, prehrat video a poslechnout hudbu. OpenOffice byl jiz v zakladu a na psani a par tabulek bohate staci. Zatim to ma nainstalovany jen par lidi. Ze zacatku nadavali, ale ted si myslim, ze jsou vcelku spokojeni. Problem byl akorat s TV kartou v jednom PC a s tiskarnami Canon, pro kterou jsme nemohl sehnat ovladace. Problem je trochu s uzivateli. Jak slysi linux, tak si mysli, ze ted budou po netu surfovat jen pres prikazovou radku. Chce to presvedcit par lidi, aby to zacali pouzivat a ostatni se pridaji. ALe nedy je s uzivateli opravdu dost prace...sak to znate sami...:)))


Mě osobně je jedno jestli se Linux prosadí i do multimediálních PC ve kterých zatím tolik rošířen není. Jako začátečník však shledávám mírné problémy. Na notebooku se mi osvědčilo Kubuntu ale i tak má své mouchy. Je pravda že do windows taky instaluješ programy a ovladače - to je pro oba systémy stejné. Já mám problémy s vypínáním - občas nejde a musim natvrdo, pak spouštění - to se mi objevují různé čáry. změně IP adresy mi vypadne WEP klíč. Při pohledu začátečníka je o mnoho složitější hledat chyby a opravovat je. Pro profíky je to samozřejmě hračka. Našel jsem ale i pozitiva - funkce které jsou logické ale windows je prostě neumí. Až čas ukáže jestli se Linux veřejnosti přiblíží.
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Linux

Nový příspěvekod nostromo » 04.10.2007 20:07:52

Já jsem používal asi 1/2 roku Fedoru (5,6). Potom jsem přešel na Mandrivu 2006. Připadá mi lepší, a hlavně rychlejší na pomalém PC (Celeron 600MHz). Zkoušel jsem také Ubuntu, ale po 2 dnech jsem to smazal, a nainstaloval zpátky Mandrivu. Nedalo se tam rozchodit spousta věcí, a ten Debian se mi nějak nelíbil.

Přesuňte tohle téma někam jinam, ať můžeme pokračovat.
Nostromo
Uživatelský avatar
nostromo
Hustej masér
 
Příspěvky: 585
Registrován: 21.06.2003 12:41:26

Nový příspěvekod Monty » 15.12.2007 11:14:18

Nechceš si vzít na starost projekt Zlatých stránek?
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod Monty » 04.01.2008 01:14:32

Měl bych pro tebe dobrej projektík, co pomůže s problémy u lidí.
Ozvi se mi pls na jaba
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Další

Zpět na Projekty a úkoly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron