Verze 0.1.14 KHtest aneb jak dostat informace z BFU

Diskuze o projektech a úkolech, na kterých se v síti pracuje

Nový příspěvekod King » 08.10.2007 22:25:39

ludvik píše:Periodický rychloměr tam dát nemůžeš. To zase budou řvát, že jim to každou chvilku jde pomalu.

A teď mi řekněte, jak je donutíte si to nainstalovat? Nebo nedejbože (pokud to udělá připojovatel) později po reinstalaci windows?


Podle mě malý přenos dat 100KB cca po 30 minut nikdo nepozná nehledě na to že by to mohlo být volitelné chci to nebo nechci.

Nasazovali by to připojovatelé.

Pokud se to montymu povede tak by to mohl být hlavní základ info systému hlášení problému a stejně to tak chcete bude tedy podmínkou pro nahlášení závady. Sám víš nejlíp kolik strávíš času lozením po wrapech pingáním a hledáním chyby. Nebudem si nalhávat že to budou mít všichni ale ti co to budou mít budou řešeni těm ostatním to bude při problému doporučeno a pak se budou jejich problémy řešit taky.

K tomu QOS - to přeci nemusí být přesné hodnoty. Přeci když změřím download a upload tak máš výsledek a poměrově se počítá QOS tento údaj by podle mě mohl být vyjádřen v procentech jako zatížení internetu a byl by volitelný kdo ho nechce nebude mít a může to být i v návaznosti na měření rychlosti tzn QOS zobrazovat pouze mám zaškrtnuto i měřit rychlost. Stačí třeba když naměřím 4mbps a QOS bude 40 procent tak vim že to bude míň stabilní. Já vesměs ty 4 měřim furt ale kolísá to pokaždý jinak.
Naposledy upravil King dne 08.10.2007 22:32:53, celkově upraveno 1
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Nový příspěvekod ludvik » 08.10.2007 22:30:28

Sto kilo je málo ... bude to zkreslovat. Ale kladl jsem důraz spíš na to druhý ... při automatickém měření fakt nevíš, co dělá uživatel sám v tu samou chvilku. Takže se mu v bublině ukáže poslední měření třeba strašně malý - a bude prudit, že mu to jede pomalu. Je teda fakt, že se mu to může stát i při ručním měření, ale furt je to méně pravděpodobné.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Nový příspěvekod King » 08.10.2007 22:36:56

ludvik píše:Sto kilo je málo ... bude to zkreslovat. Ale kladl jsem důraz spíš na to druhý ... při automatickém měření fakt nevíš, co dělá uživatel sám v tu samou chvilku. Takže se mu v bublině ukáže poslední měření třeba strašně malý - a bude prudit, že mu to jede pomalu. Je teda fakt, že se mu to může stát i při ručním měření, ale furt je to méně pravděpodobné.


Ale tahle funkce může být fakt volitelná a kdo si ji zvolí tak ví co si tam nastaví samozřejmě bych omezil minimální čas měření třeba na 10 minut aby si tam někdo nenastavil 10 s a necyklil to dokola. Já na speedtest už lezu spíš ze setrvačnosti abych měl přehled. V uživatel mojeinfo sice mám vše potřebný ale musim klikat tady to by mohlo být supr měl by to každý v kompu.

A taky be se muselo asi zvolit že pokud nastavim 10 minut tak budu v měření přenášet maximálně 1MB a pokud budu měřit každých 30 minut tak maximálně 5MB aby se neopakovalo to že si to někdo blbě nastaví a pojede mu jeden test za druhým.

Ono i u toho QOS by asi bylo nutné rozdělit někde v menu kvalitu linky. Přeci jinou QOS bude mít wifkař a jinou člen na páteři - asi jako pingy

Nebo by to šlo možná i tak že se přeci již měří aktuální využití linky tak ho automaticky posílat hned po měření do programu. myslím graf co je na khnet.info - využití linky
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Nový příspěvekod Kocour » 08.10.2007 22:54:30

s dostupností Ap mě to taky napadlo, ale nějak netuším jak by to fungovalo. Ale zajímá mě to. To by se nejspíš musela udělat tabulka v podstatě všech IP případě rozsahů (panelnet) a podle toho vyhledat příslušnou IP APčka? Nebo jak? Prostě jsem zvědavej, no.
Nic není tak malé, aby vám to nemohlo přerůst přes hlavu.
Uživatelský avatar
Kocour
nadposkok
 
Příspěvky: 254
Registrován: 22.04.2006 12:34:17

Nový příspěvekod ludvik » 08.10.2007 23:07:30

to kocour: z ip adresy lze poznat, co je to za uživatele. takže je teoreticky možné prohledat jeho záznamy v naší administraci a zjistit adresu jeho apčka. A khnetí apčko je jednoznačné - pro wifináře to je výchozí brána (resp. pro každého je adresa výchozí brány nejbližší khnetí zařízení - kromě těch, co mají doma vlastní router, ale těch moc není). Problém je s těmi, co jsou na jednom (třeba ty) s víc členy - záznam o klientském apčku je pouze u jednoho z vás.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Nový příspěvekod Monty » 08.10.2007 23:12:35

ludvik píše: Problém je s těmi, co jsou na jednom (třeba ty) s víc členy - záznam o klientském apčku je pouze u jednoho z vás.


U takového lze první skok vynechat.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod ludvik » 08.10.2007 23:20:36

Kingu, asi pleteš pojmy s dojmy. Ty myslíš porovnávat změřenou rychlost klienta s definicí třídy na bráně (tj. s teoretickým maximem)?
To je taky k prdu ... nejenom z důvodů, které jsem už nastínil, ale také protože jsou ty čísla moc hýbací - může mít blbej signál on, může být vytížení na apčku (resp. prvním routeru), nebo kdekoliv jinde. To je dané principem naší sítě. Musela by být možnost porovnat to s aktuálním průtokem na tom prvním routeru (alespoň) a to je vlastně nemožné.
A zjištění, v jaké je uživatel třídě a jaké má ta třída hodnoty je dost složité, tj. nereálné to nějak z toho softu zjišťovat.
Grafy co jsou dostupné na webu jsou agregované ... zjistit z nich přesný údaj zpětně se nedá. Kromě toho ty databáze jsou na každém serveru zvlášť a jednoduše se k nim nedá přistoupit na dálku - není to klient/server ale specialita právě pro účely grafů apod.

Takže pokud měřák rychlosti, tak s porovnáním ke třem čtyřem hodnotám: teorie khnet wifi/běžný panel/nejlepší panel, k modemu, mobilu, dslku (nejlacinější, nejdražší).
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Nový příspěvekod Kocour » 08.10.2007 23:24:13

To beru. Ale v případě offline verze by záznamy musely být součástí programu, pokud to dobře chápu. Tak že jsem v podstatě nebyl tak daleko. Pokud bude problém na cestě tak se těžko zjistí z admin záznamů jeho ap a celý program by tím trochu pozbyl funkčnosti. Pokud by však i v offline režimu byl schopen postupně prověřit celou cestu, tak by to ušetřilo spoustu práce s diagnostikou. Takhle jsem to myslel.
Prostě kdyby byl program schopen ukázat třeba poslední dostupný bod, či uzel, nebo jak to správně nazvat..... Udělat to třeba jako test dostupnosti a tam by se ukázalo že je dostupný internet nebo poslední uzel na cestě. Chápu že to už není asi žádná pr.... ale podle mě to není špatná myšlenka.
Ale jak donutit uživatele k instalaci, to fakt nevím. Jedině tak, že by se do stanov uvedl další bod, že uživatel, který nebude využívat toto testovací rozhraní nebude mít takovou podporu v případě nefunkčnosti připojení. Podpora bude prostě čistě dobrovolná a bude záviset na rozmaru admina. Uživatelé používající tento program budou mít "prioritu".
Nic není tak malé, aby vám to nemohlo přerůst přes hlavu.
Uživatelský avatar
Kocour
nadposkok
 
Příspěvky: 254
Registrován: 22.04.2006 12:34:17

Nový příspěvekod Monty » 09.10.2007 00:33:17

Toto nebude sranda, ale asi to také nebude nemožné. Každopádně bude nutné, aby někdy předtím program načetl hodnoty, které má testovat.

K tomu donucení: každopádně i když to někomu půjde pomalu a blbě, tak ho rychleji navedu na stažení utilitky, než ho naučím pingat (a to že už jsem učil pingat několikrát a nezrychluje se to s počtem uživatelů :-))
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod Druss » 09.10.2007 00:46:29

Kocour píše: Jedině tak, že by se do stanov uvedl další bod, že uživatel, který nebude využívat toto testovací rozhraní nebude mít takovou podporu v případě nefunkčnosti připojení. Podpora bude prostě čistě dobrovolná a bude záviset na rozmaru admina. Uživatelé používající tento program budou mít "prioritu".


Přesně něco podobného jsem odpoledne říkal Monťasovi :wink:
Druss
nadposkok
 
Příspěvky: 461
Registrován: 01.07.2003 13:06:39

Nový příspěvekod Brain » 10.10.2007 21:19:51

Takovy napad, mohlo by to umet pocitat pocet konexi? Aby clovek vedel, ze ma treba dobre nastaveny torennt? By se to mohlo ukazat, kdyby clovek najel do te tray listy mysitkem a vyskocila by tam takova bublina (jako je v komiksech, kdyz nekdo neco rika) a tam by se to v ni mohlo napsat :)
<a href="http://www.ping-timeout.de/sig/" target="_BLANK" ALT="Ping-Timeout Forum Signatur
Uživatelský avatar
Brain
podposkok
 
Příspěvky: 417
Registrován: 18.08.2005 23:16:56
Bydliště: Trvalé

Nový příspěvekod Monty » 10.10.2007 21:29:53

Brain píše:Takovy napad, mohlo by to umet pocitat pocet konexi? Aby clovek vedel, ze ma treba dobre nastaveny torennt? By se to mohlo ukazat, kdyby clovek najel do te tray listy mysitkem a vyskocila by tam takova bublina (jako je v komiksech, kdyz nekdo neco rika) a tam by se to v ni mohlo napsat :)


na to je mnohem jednodušší program, tcpview, je popsán i na khnetu.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod Monty » 11.10.2007 20:56:02

gigous píše:Co to je BFU? Není to něco sprostýho?


my tě to nenaučíme, viď: http://cs.wikipedia.org/wiki/BFU

brain píše:dle braina spíš: http://cs.wikipedia.org/wiki/Lamer
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod ludvik » 11.10.2007 23:02:49

Když už tam ukazuješ dole IP adresu počítače, zobrazuj i DNSku. Také bys mohl jeho veřejnou IP, opět včetně FQDN. Netahat z databáze, ale hoď si na net malinkatý scriptík, který ti vrátí ip adresu. Je to jeden řádek v php ...
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Nový příspěvekod ludvik » 11.10.2007 23:07:43

A taky pouvažuj o univerzálnosti ... aby to bylo po malinké úpravě (konfig a vygenerování exáče, nebo tak nějak) použitelné ve většině czfree.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

PředchozíDalší

Zpět na Projekty a úkoly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron