BaStaNET

Naše fórum je bohužel mrtvé. Je zde tak malá návštěvnost, že nikdo nemůže čekat odpověď leckdy ani do měsíce. Použijte jiné kanály, e-mail, jabber, telefon.

Nový příspěvekod dalicros » 13.02.2007 17:00:25

Asi nejsem obdarec tak nadprumernou inteligenci, ale uplne mi uniklo na co jsi se to vlastne ptal ...

Rikal jsi ze mas par dotazu, i na necleny rady, proto tikam napis sem :
1) Zajima mne to a to?
2) Jak konkretne je reseno to a to?

atd. 8)
Uživatelský avatar
dalicros
Hodný pán s kloboukem
 
Příspěvky: 622
Registrován: 25.01.2004 14:03:17
Bydliště: Baron von Zhidenitz

Nový příspěvekod gigous2 » 14.02.2007 11:25:35

Přiznám se, že vůbec netuším o čem tahle diskuze je. :shock:
gigous2
 

dotaz?

Nový příspěvekod Charlie Santi » 14.02.2007 20:19:10

No chápu, že se může zdát, že to je z mé strany debata, nebo dotaz o ničem, ale vycházím ze základních provozních záležitostí KHNETu - řádů a pravidel. Pokud si je důkladně přečtu, narazím na věci, které prostě pro mě a některé členy naší sítě nejsou zcela přijatelné. Naše síť je va stádiu nějakého stupně vývoje, který je sice v současné době technologicky na nižší úrovni než KHNET, ale to je zcela normální vývoj a je úměrný počtu členů. Nemyslím si, že by síť fungovala na bázi bordelu, jak to tu někteří nazvali. Řád a vývoj tu je a technické možnosti rostou dost rychle. Přeci pokud chcete srovnávat sítě v rozdílných fázích vývoje, tak musíte vzít v úvahu, že i vy jste někdy byli v této situaci. Abych byl zcela konkrétní. 1) Sdružení není jediným možným modelem, jak zajistit a udržet provoz a "řád" v síti. Provoz zařízení na bázi WIFi je možný na základě GL, administrace je věc druhá... 2) Sousedská síť a síť v okresním městě mají navzájem přeci jenom jinou strukturu jak co se týká technologických možností, tak i vztahů mezi členy. 3) Snažil jsem se - možná nesrozumitelně tento rozdíl dát na vědomí. Řád a provozní pravidla KHNETu jsou šitá na trošku jinou situaci. A my jsme získali pocit, že by někteří uživatelé sice něco získali rychleji, ale jiní by naopak byli omezeni. A v tom je jádro pudla. Pokud se nalezne kompromisní řešení, není problém sítě spojit a proč to neudělat?? 4) A proč jsme se vlastně o to začali zajímat?? No proto, že jeden kolega z KHNETu prohlásil (alespoň jsem to tak pochopil) , že chce KHNET jít i do Starého Kolína! A na základě této informace jsme se o to začali zajímat dál, neb máme samozřejmě obavy o ochranu našich investic. Nikdo z BaStaNETu neoslovil KHNET , ale bylo to naopak! 5) Spojení sítí postavených na podobných principech se nikdo z nás asi zásadně "bránit" nebude, ale nesmí to být stylem diktátu silnějšího, vůči slabšímu - ale je třeba vzít v úvahu i místní poměry...
Charlie Santi
Prvok
 
Příspěvky: 11
Registrován: 13.02.2007 00:01:55

Nový příspěvekod Spirit » 14.02.2007 21:19:52

gigous2 píše:Přiznám se, že vůbec netuším o čem tahle diskuze je. :shock:

Zcela výjimečně s tebou souhlasím, já taky marně hledám, čeho bych se chytil. :roll:
Uživatelský avatar
Spirit
Lama
 
Příspěvky: 84
Registrován: 25.05.2006 22:12:02

Re: dotaz?

Nový příspěvekod King » 14.02.2007 21:47:43

Charlie Santi píše:No chápu, že se může zdát, že to je z mé strany debata, nebo dotaz o ničem, ale vycházím ze základních provozních záležitostí KHNETu - řádů a pravidel. Pokud si je důkladně přečtu, narazím na věci, které prostě pro mě a některé členy naší sítě nejsou zcela přijatelné. Naše síť je va stádiu nějakého stupně vývoje, který je sice v současné době technologicky na nižší úrovni než KHNET, ale to je zcela normální vývoj a je úměrný počtu členů. Nemyslím si, že by síť fungovala na bázi bordelu, jak to tu někteří nazvali. Řád a vývoj tu je a technické možnosti rostou dost rychle. Přeci pokud chcete srovnávat sítě v rozdílných fázích vývoje, tak musíte vzít v úvahu, že i vy jste někdy byli v této situaci. Abych byl zcela konkrétní. 1) Sdružení není jediným možným modelem, jak zajistit a udržet provoz a "řád" v síti. Provoz zařízení na bázi WIFi je možný na základě GL, administrace je věc druhá... 2) Sousedská síť a síť v okresním městě mají navzájem přeci jenom jinou strukturu jak co se týká technologických možností, tak i vztahů mezi členy. 3) Snažil jsem se - možná nesrozumitelně tento rozdíl dát na vědomí. Řád a provozní pravidla KHNETu jsou šitá na trošku jinou situaci. A my jsme získali pocit, že by někteří uživatelé sice něco získali rychleji, ale jiní by naopak byli omezeni. A v tom je jádro pudla. Pokud se nalezne kompromisní řešení, není problém sítě spojit a proč to neudělat?? 4) A proč jsme se vlastně o to začali zajímat?? No proto, že jeden kolega z KHNETu prohlásil (alespoň jsem to tak pochopil) , že chce KHNET jít i do Starého Kolína! A na základě této informace jsme se o to začali zajímat dál, neb máme samozřejmě obavy o ochranu našich investic. Nikdo z BaStaNETu neoslovil KHNET , ale bylo to naopak! 5) Spojení sítí postavených na podobných principech se nikdo z nás asi zásadně "bránit" nebude, ale nesmí to být stylem diktátu silnějšího, vůči slabšímu - ale je třeba vzít v úvahu i místní poměry...


Nevm možná je to subjektivní pocit ale:
1 Nejednu stranu začneš hned zpočátku napadat někoho že tě oslovil a vyzní to ve výsledku jako co si to vůbec dovoluje jednat za KHnet. Nadruhou děkuješ za komentáře.

Konkrétně si pořád nenapsal o co ti jde. Bojíš se že přijdete o prachy? Psal si že jste komunita a všichni se znáte tak proč by někdo přecházel do KHnetu? Si tam klidně operujte dál.

Nemám právo mluvit za radu - jsem normální řadový člen. Tady ti asi rada nenapíše konkrétně co si myslí, je to lepší řešit asi osobněji.

Komunita jsme a to bez debat i když se mezi sebou všichni tolik neznáme. S mnoha členy sem se já seznámil na montážích a podle komentářů bych si s nimi kolikrát ani nerozuměl ale ani oni se mnou. Nakonec zůstávám mnohdy překvapen a najdem i několik společných témat a vidim že to jsou supr lidi. Na tobě se mi nelíbí nekonkrétnost myšlenek a přesto můžeš být dobrej. Nech to času a osobnímu jednání a uvidíme jak to dopadne.

Na druhou stranu vidim v nabídce KHnetu velkorysost. Představ si že bycho tam udělali technologie a Vás by se nikdo na nic neptal. Rada se tak klidně mohla zachovat.

Mějte se tam ok a než něco zase napíšeš tak si to promysli dik a čus
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Nový příspěvekod Kocour » 14.02.2007 23:02:57

Charlie: Zřejmě si nepochopil smysl mého názoru. Buď jsem se špatně vyjádřil, nebo jsi hrozně vztahovačný, ale nikde jsem nenapsal, že vaše síť je bordel či že funguje na principu bordelu. Pouze jsem vztáhl myšlenku vaší (tvé) svobodné sítě na síť rozměrů KHnetu. A to uznej, že by bordel byl.
Chtěl jsi názor uživatelů, tady ho máš.
Nejsem ani admin, ani člen rady. Jak jsem psal, jsem obyčejní dělník. A práce adminů a rady v síti si velice vážím, stejně jako veškerých pravidel a ustanovení. Bez nich by KHnet nefungoval. To, co jsi zde uvedl, že pokud si 10 uživatelů pořídí ap, tak ať si ho hltí jak chtějí mi připadá dost sobecký přístup. Prostě tobě to jede, tak je ti to ukradený. Ale co kdyby jsi ty byl jedním z těch deseti? Co s tím uděláš, když ti nepůjde nic? A nebudeš admin?
Pokud si tedy myslíš, že pravidla KHnetu jsou omezující, tak je mi tě líto. Tyto pravidla velkou měrou zajišťují větší spolehlivost sítě. Free je dostupný všem. Ne jen těm na páteřním spoji.
Jinak ke tvému dotazu: pokud tady vyzveš k diskuzi a k odpovědím na tvé dotazy, mohl bys alespoň jeden konkrétní dotaz položit. Nejlépe na začátku diskuze. Nějak jsem tam nic podobného nenašel. Asi jsem hledal špatně.
Nic není tak malé, aby vám to nemohlo přerůst přes hlavu.
Uživatelský avatar
Kocour
nadposkok
 
Příspěvky: 254
Registrován: 22.04.2006 12:34:17

Re: dotaz?

Nový příspěvekod Monty » 15.02.2007 00:19:59

Charlie Santi píše:No proto, že jeden kolega z KHNETu prohlásil (alespoň jsem to tak pochopil) , že chce KHNET jít i do Starého Kolína! A na základě této informace jsme se o to začali zajímat dál, neb máme samozřejmě obavy o ochranu našich investic. Nikdo z BaStaNETu neoslovil KHNET , ale bylo to naopak! 5) Spojení sítí postavených na podobných principech se nikdo z nás asi zásadně "bránit" nebude, ale nesmí to být stylem diktátu silnějšího, vůči slabšímu - ale je třeba vzít v úvahu i místní poměry...


Neprohlásil, že chce jít, ale že může jít a Mech hledal jestli tam podobná síť není, protože hledá net pro svého zákazníka.

O diktátu tu nikdo nemluvil a od začátku jsem se chtěl dohodnout na kompromisech.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod ludvik » 15.02.2007 08:51:46

A když už jsi zmínil GL (nyní VO) - nikde není napsáno "právo první noci" - tj. pokud tam někdo je (geograficky vzato), tak tam nesmí jít nikdo jiný. VO určuje povolené frekvence, vysílací výkony (a jeho výpočet). A také to, že si tam každý může pustit jinak co chce ... vzájemné rušení se řeší dohodou obou stran, ČTÚ na to žádný vliv nemá, ani mít nemůže.

A podle VO nelze provozovat sousedskou síť. To je jako bys řekl, že na základě trestního zákoníku budeš provozovat soukromý soud. VO je technický dokument, síť je již věc organizační.

Občanské sdružení není jediný způsob řízení takovéto sítě. To máš pravdu. Ale je to nejlepší kompromis mezi absolutní volností (viz CZfree), a tvrdou komercí. A rozhodně je to blíž CZfree, než telecomu.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Předchozí

Zpět na Chtěl(a) bych se připojit

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron