17. listopadu 106

Naše fórum je bohužel mrtvé. Je zde tak malá návštěvnost, že nikdo nemůže čekat odpověď leckdy ani do měsíce. Použijte jiné kanály, e-mail, jabber, telefon.

Nový příspěvekod ludvik » 17.01.2008 15:03:55

Zase až tak neprofesionální už nejsme ... ale na spoustě míst to tak je - můžeš se na to podívat až když "majitel" přijde domů. Chápej - platit všude nájem, na to nemáme.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Pro ludvika a montyho

Nový příspěvekod malis » 21.01.2008 12:25:50

Jen malé vysvětlení, abyste mne špatně nepochopili:

http://www.malenek.cz/clanky/webdesign/ ... k-lama#c11

Chyba je na mém příjmači, ne na vašich vysílačích ;)
malis
Prvok
 
Příspěvky: 15
Registrován: 14.01.2008 19:24:50

Nový příspěvekod ludvik » 21.01.2008 13:07:39

Jo, v pohodě, alespoň jsi komunikativní :-)
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Ani to moc nebolelo a jsem tu

Nový příspěvekod malis » 14.03.2008 00:32:10

Tedy zatím ještě sedím v hospodě naproti domu a žhavím net přes mobilní telefon, nicméně jsem již v procesu stěhování (doma nemáme ještě ani židli a pracovat na koberci na zemi se dá poněkud blbě :)) a upřímně jsem celkem zvědav, co mne čeká - žena byla internet již objednat, takže to snad do pár dní bude fungovat v akci.

Měl bych nicméně ještě jeden dotaz (abych tu jen nejuchal nad tím, že se konečně stěhujem): co bych měl zakoupit, pokud chci po bytě kvůli notebooku zařídit wifinu a jak to propojit s kabely, které po předchozích majitelích zůstaly v bytě? (Pochopitelně z pocitu solidarity zakoupím v Montyho obchůdku, pokud tedy cena nebude dvojnásobná oproti jiným nabídkám :))
malis
Prvok
 
Příspěvky: 15
Registrován: 14.01.2008 19:24:50

Nový příspěvekod ludvik » 14.03.2008 01:12:38

v montylandu ti to i nastaví, pokud chceš ...

Bohatě stačí ovislink 5460 v ceně cca 11 stovek.

Důležitý je před nastavením do módu access point proscanovat pásmo (v módu client), abys někomu nevlezl do kanálu. A vybrat takový, který je co nejdál od použitých. Na sídlišti v 99% případů kanál číslo 11. Zapnout také normu B (Gčko nepřinese moc navíc a více zasviní éter) a nezapomenout na zabezpečení ... WPA2-PSK. Jiné způsoby šifrování pouze v případě, že toto notebook neumí (a pokud neumí, podívat se po nových ovladačích, třeba to umět bude).

IP adresu tomu ovislinkovi musíme přidělit my, nemůžeš tam nechat výchozí. A po konečném nastavení také zaheslovat přístup na nastavení, aby ti to někdo zlomyslný nepřenastavil.

Potom to spojíš s tím drátem, co ti vede odedveří. Pokud tam je zásuvka, tak změřit metry do místa kde AP bude a nechat si udělat kabel na míru.

Dobré umístění toho apčka ti nikdo neporadí, je to spíš záležitost testování, než zkušeností. Pokud budeš s notebookem většinou v jedné místnosti, tak do ní, pokud po celém bytu, tak holt někam doprostřed, pokud možno dál od železobetonu.

Mimochodem - při té rekonstrukci, nechal sis natahat kabely po celém bytu? Odmítnout průměrných 13Mbit by byla škoda ... wifinou to vcelku zabiješ (to už jsme probírali).
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Re: rekonstrukce

Nový příspěvekod malis » 14.03.2008 01:22:43

Ha, chodíte vy někdy spát? ;)

No, rekonstrukce se odkládá, protože máme poněkud problém vydobít zálohu (čtvrt mega) ze společnosti, u které jsme měli kupovat původně byt/domeček. To je ale na delší povídání, plánuju na to téma napsat sáhodlouhou stať do svého bloku, ale až se to finálně dořeší...

Momentálně jsou nicméně zdi uvnitř bytu z papundeklu, takže se moc nebojím, že by se 67 metrový byt nedal v pohodě pokrýt wifinou celý - v Praze jsem chytal wifinu v cihlovém domě v hospodě o 3 patra níž. Být tady ty zdi ještě o žďobíček tenčí, tak by stačil i IR paprsek ;)

Každopádně ten odklad rekonstrukce znamená to, že momentálně máme kabely rozvedené po bytě a najde se tam i pár "vývodů", které nebudu potřebovat, takže do toho prdnu tu wifinu. Asi to budu řešit příští týden, až se finálně nastěhujem, takže se podělím s tím, jak to jde.
malis
Prvok
 
Příspěvky: 15
Registrován: 14.01.2008 19:24:50

Nový příspěvekod ludvik » 14.03.2008 13:19:26

Někdy mi přijde, že nespíme ... to máš recht.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Předchozí

Zpět na Chtěl(a) bych se připojit

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron