připojení Chotusice, Druhanice, Dolní Bučice

Naše fórum je bohužel mrtvé. Je zde tak malá návštěvnost, že nikdo nemůže čekat odpověď leckdy ani do měsíce. Použijte jiné kanály, e-mail, jabber, telefon.

připojení Chotusice, Druhanice, Dolní Bučice

Nový příspěvekod Pavlek » 19.05.2009 19:34:32

hoj,
bydlím v Dolních Bučicích a rád bych se připojil do sítě (původně jsem z Hradce Králové- aktivní člen HKfree). Nejbližší možnost napojení je až v Žehušicích a proto bych se chtěl pokusit vybudovat nejdříve AP poblíž a postupně dotáhnout síť až k nám.
Rád bych se proto optal, zda by byla ochota mi s tímto pomoci a zda případně nevíte o někom kdo by měl o připojení, ve výše uvedených obcích, zájem.
Jen bych ještě dodal, že podle současného prozkoumání situace nemám přímý výhled na AP do Žehušic.

díky a budu se těšit na případné ohlasy
Pavlek
s pozdravem
--------------------------------------------------------------
Pavel Chmelař - P@vlek
Uživatelský avatar
Pavlek
Prvok
 
Příspěvky: 14
Registrován: 16.05.2009 13:28:25
Bydliště: Dolní Bučice

Re: připojení Chotusice, Druhanice, Dolní Bučice

Nový příspěvekod Monty » 19.05.2009 20:15:18

Pavlek píše:hoj,
bydlím v Dolních Bučicích a rád bych se připojil do sítě (původně jsem z Hradce Králové- aktivní člen HKfree). Nejbližší možnost napojení je až v Žehušicích a proto bych se chtěl pokusit vybudovat nejdříve AP poblíž a postupně dotáhnout síť až k nám.
Rád bych se proto optal, zda by byla ochota mi s tímto pomoci a zda případně nevíte o někom kdo by měl o připojení, ve výše uvedených obcích, zájem.
Jen bych ještě dodal, že podle současného prozkoumání situace nemám přímý výhled na AP do Žehušic.

díky a budu se těšit na případné ohlasy

Pavlek


Ahoj,

vím že jsme si psali po jabberu, ale nevím jak v Hradci, ale tady na foru by jsi čekal na odezvu asi moc dlouho. Aktivní lidi už dlouho nepřibývají.
Jinak pokud budou lidi a bude tam jak dostřelit, tak asi problém nebude.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod ludvik » 19.05.2009 21:22:10

Podle izgarda by to teoreticky jít mohlo. I když by to byla fousovka, Dolní Bučice mi přijdou, že jsou v ďolíku.

Vidíš na silo? http://mapa.czfree.net/#lat=49.93155513 ... actnode=1&

Náš node Obila. Ale je to dobrých 14km, což je dost ... A někudy přeskákat je dost problém. Tento směr není u nás zrovna preferovaný, Žehušice jsou vlastně naše nejvýchodnější výspa.

Je to škoda, aktivisti by se hodili.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Nový příspěvekod Pavlek » 19.05.2009 21:35:13

obávám se, že na to silo asi neuvidím ... jsme tady opravdu trochu utopeni za kopcem
na takhle velké vzdálenosti nemám zkušenosti s proměřováním, proto si nechám případně poradit, ale zkoušel jsem projít viditelnost na ty Žehušice a mám obavy z Žehušické obory ... bohužel je toto asi jedinný směr odkud by se šlo napojit :( druhá alternativa je směr Drobovice, kam vidím také docela solidně ... případně můžu poslat fotky s výhledem
s pozdravem
--------------------------------------------------------------
Pavel Chmelař - P@vlek
Uživatelský avatar
Pavlek
Prvok
 
Příspěvky: 14
Registrován: 16.05.2009 13:28:25
Bydliště: Dolní Bučice

Nový příspěvekod ludvik » 19.05.2009 21:58:22

To my taky ne ... nejdelší spoj (na 5G) je okolo 10km. A to zrovna ty Žehušice. Mrkni k nám na mapu ... je udržovaná.

Přes Drobovice by byla teoretická šance Souňov. Tam povede 80Mbit ... alespoň by se to využilo. Jenže tam není možnost moc velké antény, je to okolo 7km. Ale dle izgarda bys potřeboval dobře dvacetimetrový stožár.

Fakt jsem skeptický, je mi líto ...

Dál se zkoumáním bych pokračoval těmi Žehušicemi. Sice mi tam vychází pármetrový teréní hrb (asi kilometr před Žehušicemi viz http://masarka.khnet.info/bucice-zehusice.png). Ale to by možná šlo řešit. Akorát to nebere v úvahu porost ... je to jenom teréní mapa. Bohužel si myslím, že by to ale muselo být u tebe. Na domečku v žehušicích moc možností nemáme.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Nový příspěvekod Hondaq » 20.05.2009 06:35:13

V Drobovicích znám jednoho člověka má tam net asi 1Mbit a bral by víc jenže není moc aktivní a spíš říká že tam nikdo kdo by khnet chtěl není... ale nevim jak moc tomu věřit když ty baráky fyzicky neobešel.
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla...
Uživatelský avatar
Hondaq
nadposkok
 
Příspěvky: 165
Registrován: 06.04.2006 22:26:00
Bydliště: Zajíc

Nový příspěvekod ludvik » 20.05.2009 11:24:15

A tak je to vždycky ... pak nechápu, kde jsme sebrali přes 2100 členů ...

Hondaq píše:V Drobovicích znám jednoho člověka má tam net asi 1Mbit a bral by víc jenže není moc aktivní a spíš říká že tam nikdo kdo by khnet chtěl není... ale nevim jak moc tomu věřit když ty baráky fyzicky neobešel.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Nový příspěvekod Hondaq » 20.05.2009 11:45:18

Prave taky tohle slysim pokazdy a nakonec se lidi najdou. Druha vec je jestli je nekam z drobovic videt u nej jsem parkrat byl a mel vsude stromy a navic v doliku ale co je na dohled jsem v te dobe nesledoval..
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla...
Uživatelský avatar
Hondaq
nadposkok
 
Příspěvky: 165
Registrován: 06.04.2006 22:26:00
Bydliště: Zajíc

Nový příspěvekod Pavlek » 24.05.2009 10:13:42

včera jsem se trochu zaměřil na hlednání možností a mám několik poznatků:
1) Drobovice- je zde hodně porostu, abych viděl na konkrétní dům, tak by musel mít anténu ve větší výšce ... vidím 100% bez problémů na obec Filipov
2) Žehušice- zde mám obavu jen z obory před Žehušicemi, dál by porost vadit nemusel
3) obila.khnet.info- toto mám celé schované za kopcem nad Horními Bučicemi a také za porostem u letiště

napadla mě, ale další možnost, případně mě prosím opravte, protože zatím nevím jak v tomto sdružení fungují některé věci.
u nás v obci máme několik vyšších bodů, na které by neměl být problém, signál dovézt a případně odtud namířit antény i dále, ale chtěl jsem se optat zda funguje možnost podobná čestnému členství (žádný poplatek a přístup do sítě), případně pokud bych zajistil kontakt, zda by mohl někdo z VV kontaktovat danou osobu a zjistit případné podmínky ´´pronájmu´´ místa (pokud bych získal svolení vv, postaral bych se o to i já)

:)
s pozdravem
--------------------------------------------------------------
Pavel Chmelař - P@vlek
Uživatelský avatar
Pavlek
Prvok
 
Příspěvky: 14
Registrován: 16.05.2009 13:28:25
Bydliště: Dolní Bučice

Re: připojení Chotusice, Druhanice, Dolní Bučice

Nový příspěvekod Pavlek » 07.04.2010 18:27:14

hoj,

chtěl jsem se optat, zda neproběhla nějaká změna mým směrem? :)
asi jsem optimista, ale nevzdávám se.
co se týká vysokého bodu, zkusím ještě navrhnout tento (http://koda.kominari.cz/?action=karta&cislo=4500).
nějaké návrhy, postřehy, poznatky?


děkuji :)
s pozdravem
--------------------------------------------------------------
Pavel Chmelař - P@vlek
Uživatelský avatar
Pavlek
Prvok
 
Příspěvky: 14
Registrován: 16.05.2009 13:28:25
Bydliště: Dolní Bučice

Re: připojení Chotusice, Druhanice, Dolní Bučice

Nový příspěvekod King » 07.04.2010 20:35:42

Pavlek píše:hoj,

chtěl jsem se optat, zda neproběhla nějaká změna mým směrem? :)
asi jsem optimista, ale nevzdávám se.
co se týká vysokého bodu, zkusím ještě navrhnout tento (http://koda.kominari.cz/?action=karta&cislo=4500).
nějaké návrhy, postřehy, poznatky?


děkuji :)


Čapka znám ale problém vidim v tom že - je to daleko, nejsou aktivní členové co by se o to starali a další věc je kudy a peníze. Pokud nám spoj pujde přes letiště v Chotusicích tak to bude nahouby samo o sobě. Vzduchem na obilu je to cca 12Km. Jaký spoj? 5G Tam bude po cestě rušení že to fungovat asi nebude - 10GHz? Kdo to zaplatí Další věc je cena za pronájem komína, investice do budování přístupových bodů. Různá povolení, projekt, smlouvy....... Kolik tam je lidí na připojení? 1 , 10? 50 ? Kolik znich se bude aktivně zapojovat, pomáhat atd?

Je to prostě běh na hodně dlouhou trať. Tento měsíc konečně dorýsováváme připojení cca 3 vesnic které jsme plánovali, dohadovali cca 2 roky.
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Re: připojení Chotusice, Druhanice, Dolní Bučice

Nový příspěvekod dalicros » 08.04.2010 08:52:29

King píše:
Čapka znám ale problém vidim v tom že - je to daleko, nejsou aktivní členové co by se o to starali a další věc je kudy a peníze. Pokud nám spoj pujde přes letiště v Chotusicích tak to bude nahouby samo o sobě. Vzduchem na obilu je to cca 12Km. Jaký spoj? 5G Tam bude po cestě rušení že to fungovat asi nebude - 10GHz? Kdo to zaplatí Další věc je cena za pronájem komína, investice do budování přístupových bodů. Různá povolení, projekt, smlouvy....... Kolik tam je lidí na připojení? 1 , 10? 50 ? Kolik znich se bude aktivně zapojovat, pomáhat atd?

Je to prostě běh na hodně dlouhou trať. Tento měsíc konečně dorýsováváme připojení cca 3 vesnic které jsme plánovali, dohadovali cca 2 roky.



na radiový spoj přes letiště (vojenský prostor) rovnou zapomeň ...
Uživatelský avatar
dalicros
Hodný pán s kloboukem
 
Příspěvky: 622
Registrován: 25.01.2004 14:03:17
Bydliště: Baron von Zhidenitz

Re: připojení Chotusice, Druhanice, Dolní Bučice

Nový příspěvekod ludvik » 08.04.2010 09:42:37

no ... licenc ti tam možná nepovolí, ale jak ti někdo zakáže 10G? Nebo jak to poznají?

dalicros píše:na radiový spoj přes letiště (vojenský prostor) rovnou zapomeň ...
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Re: připojení Chotusice, Druhanice, Dolní Bučice

Nový příspěvekod dalicros » 08.04.2010 16:39:14

ludvik píše:no ... licenc ti tam možná nepovolí, ale jak ti někdo zakáže 10G? Nebo jak to poznají?



celkem snadno, používají spoustu frekvencí obzvláště na letištích ... navíc provádí měření podobná těm ČTU ...

a co si nejsem 100% jist, jestli mají v chotusicích, ale obecně armáda používá na 10GHz nějakou vlastní techniku, bohužel je všechno tradičně utajeno ...
Uživatelský avatar
dalicros
Hodný pán s kloboukem
 
Příspěvky: 622
Registrován: 25.01.2004 14:03:17
Bydliště: Baron von Zhidenitz

Re: připojení Chotusice, Druhanice, Dolní Bučice

Nový příspěvekod Monty » 08.04.2010 17:38:35

No, ale v VO není nic o letištích, ne?
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Další

Zpět na Chtěl(a) bych se připojit

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron