Rozšíření KHnetu do dalších obcí

Naše fórum je bohužel mrtvé. Je zde tak malá návštěvnost, že nikdo nemůže čekat odpověď leckdy ani do měsíce. Použijte jiné kanály, e-mail, jabber, telefon.

Rozšíření KHnetu do dalších obcí

Nový příspěvekod PaulJoyce » 02.08.2012 21:09:02

Plánujete rozšíření? Konkrétně by mě zajímaly Zbraslavice. Pokud ano, v jakém časovém výhledu?

Děkuji za odpověď.
PaulJoyce
 
Příspěvky: 1
Registrován: 02.08.2012 21:04:57

Re: Rozšíření KHnetu do dalších obcí

Nový příspěvekod ludvik » 07.08.2012 16:24:00

Zbraslavice mají pro nás spoustu problémů, nejenom technického rázu ... V plánu je nemáme zatím ani výhledově. A jestli se někdy rozhodneme, tak to nebude dříve, než příští léto. Bohužel.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Re: Rozšíření KHnetu do dalších obcí

Nový příspěvekod bifi » 12.01.2013 13:07:14

Khnet je mrtvej , bejvaly dobry ale....

ja se snima dohadoval 3roky a to sem si chtel spoj zaplatit , kecu okolo 3 prdele a skutek utek

nakonec sem zkusil jony zatim spokojenost na vesnici a frcim 20Mb stabilne akorad upload okolo 5-7
Tuning,gel a techno,milujem to všechno,izolepou auto zpras,hurá na Mimoňský sraz.
Uživatelský avatar
bifi
hujer
 
Příspěvky: 432
Registrován: 29.09.2005 22:51:23
Bydliště: KH,JL,CH

Re: Rozšíření KHnetu do dalších obcí

Nový příspěvekod King » 19.01.2013 14:12:33

bifi píše:Khnet je mrtvej , bejvaly dobry ale....

ja se snima dohadoval 3roky a to sem si chtel spoj zaplatit , kecu okolo 3 prdele a skutek utek

nakonec sem zkusil jony zatim spokojenost na vesnici a frcim 20Mb stabilne akorad upload okolo 5-7


KHnet není mrtvej. KHnet se předělává po takovejch umělcích jako si byl ty , a podobní. Když vezmu nejlevnější variantu k tobě tak jen stožár cca 2000 plus práce, pak kabely, patchpanel rack, 2x NB a nějaký AP je cca 30-50 000Kč v jakém časovém horizontu by si to zaplatil?

rack 3000
stožár 2000
routerboard 1000 a výš
spoj 4000
kabely 2000
apéčka 5000/ks
upska 3000 - 7500
patchpanel - 1000
zdroj profi 2000
multipoe 1000

práce 5 dní 2 lidi

Kolik že máš těch lidí? protože po 350Kč by si to platil asi do smrti.
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Re: Rozšíření KHnetu do dalších obcí

Nový příspěvekod Monty » 19.01.2013 14:19:17

Dodávám,
přímo od bifiho připojitelnejch asi 10 baráků
K nám viditelnost z místa, kam se musí složitě lézt, hasičský nebo hodně dlouhý žebřík.

Byl i plánovaný další bod ve vidicích, tam se měli ozvat, jak bude předělaná střecha, dodnes se neozval.

Ano, dohadovali jsme se dlouho, vina i na naši straně. JON má spoj na komín, který vidět je bez problémů.

A když my děláme vesnice, tak rychlost bývá k lidem kolem 30 down / 13 up. Bez tarifů.
Porovnáváš tu hrušky s jabkama. Jsi na páteři, tam u nás bývá kolem 40-50 mbit.

Zajímavý je, že mobil za levno ti vyhovuje...
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Re: Rozšíření KHnetu do dalších obcí

Nový příspěvekod bifi » 19.01.2013 17:44:37

King píše:
bifi píše:Khnet je mrtvej , bejvaly dobry ale....

ja se snima dohadoval 3roky a to sem si chtel spoj zaplatit , kecu okolo 3 prdele a skutek utek

nakonec sem zkusil jony zatim spokojenost na vesnici a frcim 20Mb stabilne akorad upload okolo 5-7


KHnet není mrtvej. KHnet se předělává po takovejch umělcích jako si byl ty , a podobní. Když vezmu nejlevnější variantu k tobě tak jen stožár cca 2000 plus práce, pak kabely, patchpanel rack, 2x NB a nějaký AP je cca 30-50 000Kč v jakém časovém horizontu by si to zaplatil?

rack 3000
stožár 2000
routerboard 1000 a výš
spoj 4000
kabely 2000
apéčka 5000/ks
upska 3000 - 7500
patchpanel - 1000
zdroj profi 2000
multipoe 1000

práce 5 dní 2 lidi

Kolik že máš těch lidí? protože po 350Kč by si to platil asi do smrti.






pak se nedivim ze se nesirite 30-50tis bod asi umru :lol: :lol: :lol: to nestal ani 10 let zpazky
Tuning,gel a techno,milujem to všechno,izolepou auto zpras,hurá na Mimoňský sraz.
Uživatelský avatar
bifi
hujer
 
Příspěvky: 432
Registrován: 29.09.2005 22:51:23
Bydliště: KH,JL,CH

Re: Rozšíření KHnetu do dalších obcí

Nový příspěvekod bifi » 19.01.2013 17:48:36

a pristum na ap je opravdu mizernej a jeste sem mel pozdavky kvuly patru co mam rozdelany.

a jestly jeden bod dělaj 2 lidi 5 dni tak je potreba takovy povalece hnat svinskym krokem , i kdyz sem pomahal tak to mely kluci hotovy za dopoledne spoj stal co povidaly do 10tis nedokazu odhadnout uz sem z toho nejakej patek kazdopadně to maka pekně


jinak telefon je doprej i kdyz neni zadnej posun dal urcite by se daly zase vyjednat jiny podminky
Tuning,gel a techno,milujem to všechno,izolepou auto zpras,hurá na Mimoňský sraz.
Uživatelský avatar
bifi
hujer
 
Příspěvky: 432
Registrován: 29.09.2005 22:51:23
Bydliště: KH,JL,CH

Re: Rozšíření KHnetu do dalších obcí

Nový příspěvekod King » 19.01.2013 23:07:29

bifi píše:a pristum na ap je opravdu mizernej a jeste sem mel pozdavky kvuly patru co mam rozdelany.

a jestly jeden bod dělaj 2 lidi 5 dni tak je potreba takovy povalece hnat svinskym krokem , i kdyz sem pomahal tak to mely kluci hotovy za dopoledne spoj stal co povidaly do 10tis nedokazu odhadnout uz sem z toho nejakej patek kazdopadně to maka pekně


jinak telefon je doprej i kdyz neni zadnej posun dal urcite by se daly zase vyjednat jiny podminky


v tvém případě
ludva musí připravit konfiguraci na obile
monty připravit vyjednat podmínky, smlouvu atd
king s cecem musí rozmyslet s výhledem jakej stožár, udělat elektriku , měření, rack, kabeláž , patchpanel, stožár , vnitřek racku.
na obile se musí pověsit protikus. Najít vhodný kabel rozvrhnout z kterého zdroje se zapojí, mezitim musíme hlídat sklad zásoby aby se nestalo že nebude něco na opravu, a vyjíždět k opravám případně jiným činnostem. Kluci mají hotline, Já hlídám sklad, monty objednává atd

Nevim jestli mě chceš vyprovokovat nebo přímo *** nakakat *** za to že něco nemáš. Ze staré gardy mi občas pomůže czernobyl a jinak nikdo. Ty si se na AP u sebe jen ptal neřekl si nikdy : pojd kingu v sobotu na to vlítnem nebo dovez mi zařízení já to nějak připravim atd.
Samožřejmě je možné že to někdo udělá rychleji ale za jakou cenu? Když to není dobře promyšlený tak se to blbě servisuje , špatný přístup, nevhodně vyjednané podmínky s majitelem objektu a podobný vedlejší vlivy, který asi nemůžeš vidět.
Páteře a AP montujeme převážně 2 lidi . Další 2 lidi zajištují chod sdružení, ludva programuje monty vede infocentrum oba pracují cca 16 hodin denně.
Pokud umíš montovat ve stejné kvalitě a rychleji rád si to s tebou vyměním a můžeš to předvést. Ale ne beru to od tebe jako výkřik do tmy jelikož nevíš jak současné instalace vypadají - ani si se nepodíval do galerie což svědčí i tom výkřiku.
Dneska se přístupový bod nestaví s jedním wrapem nebo mikrotikem jako za tvé éry ale ke každému zařízení jde vlastní kabel, většinou jsou AP zakruhovány, dělají se nové trámy - zpevnění, a celkově se tomu dává nějaká štábní kultura. K tomu se věší profi spoje a jen jejich ladění kolikrát zabere půl dne.

Nemohu přesně říci kde si stavěl ty ale především se dá říct že vše bylo nevyhovující a to hlavně z hlediska montáže - stožáry a jejich kotvení, rezervy a hlavně elektrika. Dnes máme na vše revize, všude bleskosvod a podobné řešení, které nám zajištuje profesionální sít a jak psal monty na zrekonstruovaných AP k členům rychlosti 30mbps.

Stará doba je dávno pryč a z hlediska servisu je to jen dobře třeba na obile bylo 20 zdrojů stále něco zlobilo dneska je síť klidná výpadky v podstatě nejsou mimo elektriky, velké body dostaly záložní zdroje na 4 a více hodin, máme elektrocentrály, máme dobrý nářadí a stále se staví něco řeší, vylepšuje.

Třeba Ludva sedí myslim 2-3 dny u pc a každý měsíc páruje platby, to je to co ty prostě nevidíš.
Tak jo jestli chceš přijed mě kopnout dopr........
Jo a na reklamu na JONa sis vybral špatný fórum já jsem ještě z těch co si pamatují ty začátky.
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Re: Rozšíření KHnetu do dalších obcí

Nový příspěvekod bifi » 19.01.2013 23:20:02

jj v Jonu mi rekli vobejdi a sezen si lidi ale letaky ti nedáme :lol:

sice hezky co pro khnet delate ale jako BFU je mi to celkem u pr...

pro me je podstatny pristup a net , od telefonatu do realizace to trvalo 14 dni

u vas skoro 4 roky s kecama nakonec mi Kerner prestal odpovidat na maily stylu v sobotu na to vlitnem :lol:


ps: moje era byly dve 5460 a pan10 na kusu prkna
Tuning,gel a techno,milujem to všechno,izolepou auto zpras,hurá na Mimoňský sraz.
Uživatelský avatar
bifi
hujer
 
Příspěvky: 432
Registrován: 29.09.2005 22:51:23
Bydliště: KH,JL,CH

Re: Rozšíření KHnetu do dalších obcí

Nový příspěvekod CEC » 20.01.2013 00:07:58

Zdravím,
není jednoduché vybrat optimální obec pro rozšíření nebo povýšení kapacity páteří. Za minulý rok došlo k povýšení ve více lokalitách a kupodivu s minimálním efektem. Přestože KHnet povýšil jak technologii páteřního spoje tak technologii přístupového bodu tak existují obce (části obcí), kde na novou rychlou technologii nikdo nepřešel.
Ano jsou stále lokality, kde se KHnet nemůže dosažitelnou rychlostí chlubit, ale například Žehušice je lokalita, kde většina obce je pokryta technologiemi, které by snesly i 4-násobný počet uživatelů, při zachování velmi dobré dostupnosti a navíc s perfektní pateřní konektivitou. Bohužel ani v této lokalitě není nárůst uživatelů nijak převratný, takže je opravdu těžké volit, kde je to nejlepší místo kam dat tu nejmodernější technologii, aby složila a ještě byla rozumně využita.
Jinak musím konstatovat, že nejsi sám, kde se výstavba, přes jistý zájem nerozjela. Jsou to například Křesetice, kam KHnet také ještě nedorazil a jistě by zde pár uživatelů našel. Protože je leden, tak možná v prosinci bude zase vše jinak, už proto, že s KHnetem na výstavbě začaly spolupracovat i externí subjekty.

bifi píše:jj v Jonu mi rekli vobejdi a sezen si lidi ale letaky ti nedáme :lol:

sice hezky co pro khnet delate ale jako BFU je mi to celkem u pr...

pro me je podstatny pristup a net , od telefonatu do realizace to trvalo 14 dni

u vas skoro 4 roky s kecama nakonec mi Kerner prestal odpovidat na maily stylu v sobotu na to vlitnem :lol:


ps: moje era byly dve 5460 a pan10 na kusu prkna
Mam radeji zapad slunce nez vychod slunce, protoze slunce zapada rano mnohem pozdeji.
Uživatelský avatar
CEC
Člen rady
 
Příspěvky: 489
Registrován: 18.11.2003 02:53:33
Bydliště: Kutna Hora

Re: Rozšíření KHnetu do dalších obcí

Nový příspěvekod Hondaq » 11.02.2013 15:47:19

také jsem dříve připojoval a po dlouhé době jsem měl možnost sledovat výstavbu bodu v Malešově a došlo mi jak se to dřív strašně flákalo a němělo to řád... šlo se prostě stylem hlavně aby to bylo hotový a na tom jak to bude vypadat se tolik nehledělo.
To sebou samozřejmě přineslo časem spoustu problémů (at už stížnosti na provedenou práci od majitelů domů nebo samozřejmě i technické problémy v případně např. nutnosti upgradu bodu)
Opravdu jsem byl mile překvapen kam se KHNet za tu dobu (cca tří let kdy jsem dění sledoval méně) posunul a zprofesionalizoval. Současným montážím se dá už jen opravdu málo co vytknout a to včetně splnění všech bezpečnostních předpisů.
Jsem rád že se nakonec šlo touto cestou a právě toto dokazuje že KHnet není mrtvý protože pokud je to od začátku uděláno pořádně tak v budoucnu se bude muset o to méně vyvinout energie a financí na upgrade či opravy. Bohužel to ale stojí více na začátku.
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla...
Uživatelský avatar
Hondaq
nadposkok
 
Příspěvky: 165
Registrován: 06.04.2006 22:26:00
Bydliště: Zajíc

Re: Rozšíření KHnetu do dalších obcí

Nový příspěvekod kratas » 21.03.2013 20:49:07

bifi píše:a pristum na ap je opravdu mizernej a jeste sem mel pozdavky kvuly patru co mam rozdelany.

a jestly jeden bod dělaj 2 lidi 5 dni tak je potreba takovy povalece hnat svinskym krokem , i kdyz sem pomahal tak to mely kluci hotovy za dopoledne spoj stal co povidaly do 10tis nedokazu odhadnout uz sem z toho nejakej patek kazdopadně to maka pekně


jinak telefon je doprej i kdyz neni zadnej posun dal urcite by se daly zase vyjednat jiny podminky

Mě osobně by fakt zajímalo, co je na tom přístupáku úžasného, jestli se dá hovořit o nějaké precizní práci. Technologie prakticky stejná co používáme, s rozdílem, že my jsme schopni jak zmiňuje monty k lidem dostat daleko větší rychlost za téměř stejných podmínek, když tu konektivitu máme a jsme schopni ji dostat až k člověku, proč ne, naším záměrem není na tom vydělávat, jako u komerčních společností, chceš-li větší rychlost, zaplať si, to ne.
Fajn, z pohledu uživatele, 20Mbit dobrých, instalace hotová za dopoledne, co víc řešit. Ale věc druhá je, že bych si nedovolil porovnávat nynější provedení JONu s tím, jaký nyní praktikujeme my. Nevim, asi jsem perfekcionalista a musím mít vše dotažený do konce, do detailu, za prvý z principu a za druhý, abych se s tím mohl vůbec chlubit, což myslím, že i práce kluků odpovídá.
Rozhodně s tyhanem s bulletem, rocketem se všesměrem a výložníkem na komínu namontovaným během dopoledne bych nevystupoval pro porovnání s nynější realizací přístupových bodů khnetu a netvrdil, že je khnet mrtvý, zdaní totiž klame :)
PS: bavím se tu pouze a jenom o technickém provedení, kvalitě a připojení, které jsme schopni k členovi dostat :)
Uživatelský avatar
kratas
Bakterie
 
Příspěvky: 5
Registrován: 14.03.2005 15:01:40

Re: Rozšíření KHnetu do dalších obcí

Nový příspěvekod ludvik » 23.03.2013 00:15:38

kratas píše:PS: bavím se tu pouze a jenom o technickém provedení, kvalitě a připojení, které jsme schopni k členovi dostat :)


Ono ti toho už moc nezbylo :-) Ještě bys mohl zmínit to, že i my bychom mohli expandovat do Kolína ... ale nebudeme, protože víme jak to tam vypadá. Kdežto JON se prostě nacpe do KH, přitom to musí vědět. To že se na průzkum vykašlala PC Arena, to bych snad ještě s přimhouřením oka pochopil (jsou odněkud od Jičína), ale u JONa to nepochopím.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Re: Rozšíření KHnetu do dalších obcí

Nový příspěvekod bifi » 25.03.2013 14:47:39

hezkej guláš okolo ale je rozdíl mít a nemít internet
Tuning,gel a techno,milujem to všechno,izolepou auto zpras,hurá na Mimoňský sraz.
Uživatelský avatar
bifi
hujer
 
Příspěvky: 432
Registrován: 29.09.2005 22:51:23
Bydliště: KH,JL,CH

Re: Rozšíření KHnetu do dalších obcí

Nový příspěvekod King » 25.03.2013 18:55:54

bifi píše:hezkej guláš okolo ale je rozdíl mít a nemít internet


Jo bifi já nevim přijdeš mi jak většina národa. K volbám to nejde a pak si nadávaj na systém. Kdy si byl naposledy na Valné hromadě přednést své myšlenky? Čím si se sám za sebe zasloužil k budování AP? Snad nemyslíš že tim že bombarduješ předsedu kdy už mi to uděláte? Mě osobně tohle trochu zaráží. Dneska ti přijde na brigádu kdo? Za poslední 3 roky jsem neslyšel o nikom kdo přihodil sám od sebe ruku k dílu a něco vybudoval sám třeba stožár, elektriku, atd. Jo vlastně o 1nom ale to nebudu rozebírat. Takže když dneska pracuju z 56 víkendů reálně 20-25 sobot a nedělí tak se to točí jen okolo těch samých lidí tj czernobyl, cec, sipi konec. To celý znamená, že telefony zařizoval monty s ludvou, televizi taktéž, upgrade bodů kam se nedalo ani vylézt my s cecem a czernobylem a tim to končí.

Jsou pryč doby, a já na ně nezapomněl, kdy přišlo 20 zájemců a neměl je kdo připojovat, Lenka volala připojovatelům kdo by si to vzal a měla stím akorát nervy, montovaly se body který se následně museli sundat jelikož byly načerno viz komín Kralice a podobně. Pryč jsou i doby kdy lítal po střechách kdo měl ruce a nohy, všechno bylo natažený proti předpisům, nikde nebyly hromosvody. Ne díky sám za sebe napíšu jenom to už nechci. Jo jsou taky pryč doby kdy chodilo 100 smsek denně o výpadkách. Dneska nechodí prakticky nic, síť je klidná, pomohli tomu investice do profi spojů třeba za minulý týden máme 2 nový body odhadem za 200 000Kč a k lidem dostaneme 30mbps.

A přestože všichni na vše nemáme stejný názor tak pro khnet žijeme, v noci jedu na obilu s agregátem a je mi to fuk, ludva o půlnoci mění switch, monty nahazuje elektriku a tvoříme jak nejlíp umíme přesto že si někdy zanadáváme. KHnet už je dneska profi síť ať chceš nebo ne.
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Další

Zpět na Chtěl(a) bych se připojit

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron