17. listopadu 106

Naše fórum je bohužel mrtvé. Je zde tak malá návštěvnost, že nikdo nemůže čekat odpověď leckdy ani do měsíce. Použijte jiné kanály, e-mail, jabber, telefon.

17. listopadu 106

Nový příspěvekod malis » 14.01.2008 19:38:32

Dobrý den,

můj dotaz je sice ještě poněkud předčasný, nicméně protože je pro mě internetový přístup dost podstatný, pokladám ho už nyní. Pokud vše dobře dopadne, budeme kupovat na adrese uvedené v předmětu byt, kam už je zaveden přístup KH netu. Rád bych věděl následující:

1) Je možné nějak jednoduše převést přístup k internetu z původního majitele bytu na nás (přičemž je ale velice pravděpodobné, že mezi vystěhováním původních majitelů a nastěhováním naším bude minimálně cca 2 měsíce - spíš déle - mezera potřebná na rekonstrukce).
2) Je možné vytvořit si lokální WiFi síť nad připojením KH-net? Jde mi v praxi o to, abychom měli jednu přípojku a byt aby byl pokryt zakódovaným WiFi signálem, abychom nemuseli tahat po bytě kabely, ale mohli se např. notebookem připojit třeba na balkoně apod.
3) Jaké je potřeba hardwarové vybavení pro připojení přes KH-net?
4) Kromě standardního připojení formou "sdružení nadšenců", je možné si objednat i připojení garantované? Tato otázka je spíše jen pro informaci, podle informací stávajících majitelů je připojení přes KH-net velice dobré a na případné výpadky jsem připraven mobilním připojením, nicméně pokud by to nebylo nějak krvavě dražší a existovala i garantovaná služba, rozhodně bych o ní zauvažoval.

Předem děkuji za odpověď.

Michal Malének
malis
Prvok
 
Příspěvky: 15
Registrován: 14.01.2008 19:24:50

Re: 17. listopadu 106

Nový příspěvekod Monty » 14.01.2008 20:26:55

Jednoduše:

1) Je, zaplatíš si pouze vstupní poplatek
2) Je
3) Síťová karta v PC + nejlépe Ovis 5460 na to domácí ap
4) No nevím, ale 16mbit do Internetu 100Mbps do KHnetu by ti mohslo stačit. :-D. Výpadky jsou zatím pouze při výpadku elektřiny. Tento dům je napojen gigovým laserem přímo na gateway.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Re: 17. listopadu 106

Nový příspěvekod malis » 14.01.2008 20:56:57

Monty píše:Jednoduše:

1) Je, zaplatíš si pouze vstupní poplatek
2) Je
3) Síťová karta v PC + nejlépe Ovis 5460 na to domácí ap
4) No nevím, ale 16mbit do Internetu 100Mbps do KHnetu by ti mohslo stačit. :-D. Výpadky jsou zatím pouze při výpadku elektřiny. Tento dům je napojen gigovým laserem přímo na gateway.


Díky za briskní info.

ad 4) 16Mbit mi pochopitelně více než stačí, otázka spíš byla myšlena tak, jestli KH-net funguje JENOM jako zájmové združení bez garance, nebo (za nějaký vyšší poplatek) dokáže fungovat i jako firma poskytující služby zákazníkům, kteří se nechtějí o nic starat a mít garantované připojení. Třeba v tom smyslu, že když všem uživatelům "sdružení" najednou rupne v bedně a připojí se na net všichni společně, že se můj přístup na net nezablokuje.
Jakkoliv to možná bude znít hloupě (aspoň budete mít příspěvěk do "výroků slavných" :D), ale přesto že se mj. živím tvorbou webových stránek, jsem ten typ, který o tom, jak opravdu FUNGUJE připojení na web neví de-facto nic. A vzhledem k tomu, že jsem zatím vždy používal připojení komerční (O2, UPC, Vodafone), nejsem moc zběhlý v tom, co obnaší "WiFi komunita".
Nicméně pokud vše dobře dopadne a stěhování se uskuteční tak, jak by mělo, rád zajdu na pivo a nechám si chybějící vzdělání doplnit. Ostatně noví známí v novém městě se vždycky hodí, obzvláště pokud mohou obohatit můj omezený obzor informací.

Abych ale jen tak neplácal, tak bych se rád ještě zeptal na jednu věc: liší se nějak připojení v downloadu a uploadu, v klasickém připojení k netu a k ftp atd.? Možná je to otázka mimo mísu, ale setkal jsem se s velice svižným wifi připojením na net, na kterém se nedalo používat ftp atd. a jak píšu výše, nevím přesně, co takové wifi sdružení obnáší...
malis
Prvok
 
Příspěvky: 15
Registrován: 14.01.2008 19:24:50

Re: 17. listopadu 106

Nový příspěvekod Monty » 14.01.2008 21:34:56

malis píše:
Monty píše:Jednoduše:

1) Je, zaplatíš si pouze vstupní poplatek
2) Je
3) Síťová karta v PC + nejlépe Ovis 5460 na to domácí ap
4) No nevím, ale 16mbit do Internetu 100Mbps do KHnetu by ti mohslo stačit. :-D. Výpadky jsou zatím pouze při výpadku elektřiny. Tento dům je napojen gigovým laserem přímo na gateway.


Díky za briskní info.

ad 4) 16Mbit mi pochopitelně více než stačí, otázka spíš byla myšlena tak, jestli KH-net funguje JENOM jako zájmové združení bez garance, nebo (za nějaký vyšší poplatek) dokáže fungovat i jako firma poskytující služby zákazníkům, kteří se nechtějí o nic starat a mít garantované připojení. Třeba v tom smyslu, že když všem uživatelům "sdružení" najednou rupne v bedně a připojí se na net všichni společně, že se můj přístup na net nezablokuje.
Jakkoliv to možná bude znít hloupě (aspoň budete mít příspěvěk do "výroků slavných" :D), ale přesto že se mj. živím tvorbou webových stránek, jsem ten typ, který o tom, jak opravdu FUNGUJE připojení na web neví de-facto nic. A vzhledem k tomu, že jsem zatím vždy používal připojení komerční (O2, UPC, Vodafone), nejsem moc zběhlý v tom, co obnaší "WiFi komunita".
Nicméně pokud vše dobře dopadne a stěhování se uskuteční tak, jak by mělo, rád zajdu na pivo a nechám si chybějící vzdělání doplnit. Ostatně noví známí v novém městě se vždycky hodí, obzvláště pokud mohou obohatit můj omezený obzor informací.

Abych ale jen tak neplácal, tak bych se rád ještě zeptal na jednu věc: liší se nějak připojení v downloadu a uploadu, v klasickém připojení k netu a k ftp atd.? Možná je to otázka mimo mísu, ale setkal jsem se s velice svižným wifi připojením na net, na kterém se nedalo používat ftp atd. a jak píšu výše, nevím přesně, co takové wifi sdružení obnáší...


Na panelu opravdu nemusíš mít strach, kor na tomto, je to jeden z důležitých bodů sítě, tak je o něj náležitě pečováno. Opravdu zatím nešel jen při výpadcích elektřiny a větrné smršti.
Každopádně bychom mohli i tvých webových pracovních zkušeností využít.
U nás jde vše použít, pokud nejsi čuně nebo pokud nepřekročíš fupku (3x11GB/den).
Jsi na páteři, která je zapojená mimo jiné produkty typu Alcoma, MRV, Ceragon. Opravdu se ve 106ce nemáš čeho bát.

Po kom se stěhuješ?
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Re: 17. listopadu 106

Nový příspěvekod malis » 14.01.2008 21:56:03

Monty píše:Na panelu opravdu nemusíš mít strach, kor na tomto, je to jeden z důležitých bodů sítě, tak je o něj náležitě pečováno. Opravdu zatím nešel jen při výpadcích elektřiny a větrné smršti.
Každopádně bychom mohli i tvých webových pracovních zkušeností využít.
U nás jde vše použít, pokud nejsi čuně nebo pokud nepřekročíš fupku (3x11GB/den).
Jsi na páteři, která je zapojená mimo jiné produkty typu Alcoma, MRV, Ceragon. Opravdu se ve 106ce nemáš čeho bát.

Po kom se stěhuješ?


Ono nejde ani tak o strach jako spíš o nedostatek zkušeností. Ostatně původní majitelé si vás vychvalovali (ale to asi dělá každý prodávající :) ) - prý v průměru 8-10 Mb, což na UPC momentálně nemám (a 6Mb je dost v pohodě).
A FUPku teda určitě nepřekročím. Před počítačem strávím za den při práci tolik času, že už ho potom opravdu nepotřebuju vidět (třeba abych hrál on-line hry a co se filmů týče, tak jsem ten bojácný - a od té doby co se živím autorskou tvorbou programů a bojím se aby mi to nikdo neukrad i poctivý - trouba, který se bojí zákroku vyšší moci a tudíž používá jen to co si koupí) a můj měsíční traffic tudíž může dělat tak do 1GB ;)
Pokud si dobře pamatuju jméno, tak se máme stěhovat po Matějovských. Raději používám podmiňovací způsob, protože už jedno stěhování nám díky neserióznosti stavební firmy vybouchlo (a i díky tomu se z Prahy stějhujeme do KH), ale je fakt, že původní majitelé se zdáli být sympatičtí a důvěryhodní, takže doufám, že vše proběhne bez problémů a budeme tento pocit mít i za, řekněme, 1-2 měsíce, do kdy by měly proběhnout všechny formality...
malis
Prvok
 
Příspěvky: 15
Registrován: 14.01.2008 19:24:50

Nový příspěvekod malis » 14.01.2008 22:17:38

A ještě k tomu využití mých webdesignerských zkušeností (které jsou na rozdíl od mých znalostí o wifi komunitním připojení, troufnu si prohlásit, nemalé - a nějak jsem to zapomněl zahrnout do své odpovědi):
Rozhodně nemám zájem/čas/znalosti aktivně se zapojovat do života komunity formou tvorby wifi sítě. Své znalosti/výtvory/zkušenosti z hlediska tvorby webových stránek/aplikací na stranu druhou určitě rád poskytnu. Nicméně jak už jsem psal v prvním příspěvku, jedná se o běh na dlouhou trať - v této fázi jsem se více méně chtěl jen informovat o možnostech. Počítám s tím, že koupě bytu bude nějaký měsíc či dva trvat a pak budeme muset udělat projekt rekonstrukce a rekonstrukci zrealizovat, takže pokud se budeme stěhovat v květnu nebo červnu, budu to považovat za úspěch. Na stranu druhou - dnes jsem vyplázl de-facto navratnou 45 tisíc za blokaci bytu, takže to s tím stěhováním myslíme opravdu vážně a tudíž, pokud to bude reálné, se po nastěhování pokusím pro KHnet něco udělat.
Ale jak už jsem psal - raději to vyřešíme někde u pivka, než po ICQ či fóru. Teď večer shodou okolností nemám co dělat a tak si tady pročítám poznámky na KHnetím fóru, ale obecně vzato mám těch počítačů až dost, takže mě moc nebaví něco řešit virtuálně a raději potkávám lidi in persona.
BTW: s KH nejsem až tak neobeznámen, jsem bývalým členem kutnohorské kapelky Agarwean, možná známější pod názvem "Když-Si-Banánový-Rybičky-Chtějí-Zahrát-Opravdovou-Muziku", takže není zcela vyloučeno, že jsme se už někde potkali ;)[/url]
malis
Prvok
 
Příspěvky: 15
Registrován: 14.01.2008 19:24:50

Re: 17. listopadu 106

Nový příspěvekod Monty » 14.01.2008 22:18:55

malis píše:
Monty píše:Na panelu opravdu nemusíš mít strach, kor na tomto, je to jeden z důležitých bodů sítě, tak je o něj náležitě pečováno. Opravdu zatím nešel jen při výpadcích elektřiny a větrné smršti.
Každopádně bychom mohli i tvých webových pracovních zkušeností využít.
U nás jde vše použít, pokud nejsi čuně nebo pokud nepřekročíš fupku (3x11GB/den).
Jsi na páteři, která je zapojená mimo jiné produkty typu Alcoma, MRV, Ceragon. Opravdu se ve 106ce nemáš čeho bát.

Po kom se stěhuješ?


Ono nejde ani tak o strach jako spíš o nedostatek zkušeností. Ostatně původní majitelé si vás vychvalovali (ale to asi dělá každý prodávající :) ) - prý v průměru 8-10 Mb, což na UPC momentálně nemám (a 6Mb je dost v pohodě).
A FUPku teda určitě nepřekročím. Před počítačem strávím za den při práci tolik času, že už ho potom opravdu nepotřebuju vidět (třeba abych hrál on-line hry a co se filmů týče, tak jsem ten bojácný - a od té doby co se živím autorskou tvorbou programů a bojím se aby mi to nikdo neukrad i poctivý - trouba, který se bojí zákroku vyšší moci a tudíž používá jen to co si koupí) a můj měsíční traffic tudíž může dělat tak do 1GB ;)
Pokud si dobře pamatuju jméno, tak se máme stěhovat po Matějovských. Raději používám podmiňovací způsob, protože už jedno stěhování nám díky neserióznosti stavební firmy vybouchlo (a i díky tomu se z Prahy stějhujeme do KH), ale je fakt, že původní majitelé se zdáli být sympatičtí a důvěryhodní, takže doufám, že vše proběhne bez problémů a budeme tento pocit mít i za, řekněme, 1-2 měsíce, do kdy by měly proběhnout všechny formality...

Uživatel LMatejov do toho trochu viděl, tak i věděl, jaké rychlosti mu běhaj, teď se to v superpanelech ještě zrychlilo.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod malis » 14.01.2008 22:37:46

Sakra, zrovna odpověděls, když jsem psal ten dodatek o možné spolupráci, tak sem dám ještě tento příspěvěk, abys kdyžtak zaregistraoval, že tu byla nějaká reakce. Ale znovu opakuju - realisticky to nebude dřív než v létě.
malis
Prvok
 
Příspěvky: 15
Registrován: 14.01.2008 19:24:50

Nový příspěvekod Baracuda » 15.01.2008 01:08:20

Týý brďo ona se k nám stěhuje celebrita Malenek :shock:

Myslím, že by jsme na wiki měli udělat sekci celebrity :lol:

Jinak welcome :wink:
..::^-_-^::..

Linux is like a wigwam NO Windows NO Gates and an Apache inside
Uživatelský avatar
Baracuda
Hustej masér
 
Příspěvky: 531
Registrován: 17.06.2003 13:21:34
Bydliště: Slam

Nový příspěvekod ludvik » 15.01.2008 19:39:48

Jediné, co se u nás omezuje (na panelech, na wifi je to ještě trochu jinak) je microsoftí sdílení ... kvůli virům. Jinak co děláš, je tvoje věc. Ohledně služeb musíš počítat s tím, že jsi (budeš) za NATkou (překladem adres), takže něco s tím problémy mít může, ale pokud vím, vše se dá vyřešit.

Domácí wifinou tu síť akorát zabiješ ... z nějakých 16M internetu (a 100M do khnetu) si uděláš 5 a ještě k tomu sdílených halfduplex. Pokud byt rekonstruuješ, natahej si do každýho rohu alespoň jeden UTP drát a nad vchodové dveře dáš switch.
Wifinu si můžeš udělat jako doplňkovou, ale radím - ne jako primární způsob.

Jinak k tomu spolku nadšenců: je to tak, nikdo ti u nás nic negarantuje. neexistují tarify. rozdíly mezi jednotlivými členy jsou pouze v technologii ... wifi, 5GHz, ethernet laserem, či profi pojítkem. a rychlost oprav případných závad máme na dost dobré úrovni ... sice ti nikdo neřekne, že to do 4 hodin pojede, ale skoro vždy tomu tak je. Zvlášť v domech, kde jsou zařízení na neutrálním místě (tj. ne u člověka).

A jak řekl monty - lepší síť a internet na okrese existuje pouze na jednom jedinném místě - Na Studních 73. Bez falešné skromnosti ... tam máme gateway. Wifi, to je nouzovka, s tím nic nenaděláš, ale tohle je prostě na špici - lepčí už by byla pouze optika až do bytu.
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Nový příspěvekod Monty » 15.01.2008 20:06:54

Já mám wifku taky jako doplněk pro booka, jinak samo kabel
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod malis » 16.01.2008 16:34:17

No každopádně díky všem za info. Teď už jen provést samotnou koupi a bude vše v pohodě. Než začnu do bytu kopat, tak se budu informovat, co všechno mám do zdí zavést, ale to ještě chvilku potrvá...
malis
Prvok
 
Příspěvky: 15
Registrován: 14.01.2008 19:24:50

Nový příspěvekod ludvik » 16.01.2008 17:26:08

Ještě mě tak napadlo ... co si představuješ pod pojmem garantované připojení? Když se tak nad tím zamyslím, tak garantovat ti větší spolehlivost na stejném drátu a hardware jako je "negarantované" by byla docela drzost hraničící se zákonem :-)

Ono ti vlastně naprosto nikdo nedá nic garantovaného domů ... byses totiž nedoplatil. I ty DSLka mají podmínky všelijaké a hodinové reakce nečekej ...
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Nový příspěvekod Monty » 16.01.2008 19:45:52

ludvik píše:Ještě mě tak napadlo ... co si představuješ pod pojmem garantované připojení? Když se tak nad tím zamyslím, tak garantovat ti větší spolehlivost na stejném drátu a hardware jako je "negarantované" by byla docela drzost hraničící se zákonem :-)

Ono ti vlastně naprosto nikdo nedá nic garantovaného domů ... byses totiž nedoplatil. I ty DSLka mají podmínky všelijaké a hodinové reakce nečekej ...


No hlavně na DSLku když si nepomůžeš sám, tak máš většinou smolíka.
Když musíš, tak musíš...
Uživatelský avatar
Monty
Předseda, site admin
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 16.06.2003 21:42:18
Bydliště: Kutná Hora

Nový příspěvekod malis » 17.01.2008 12:41:18

No jo, to já beru. Ale musíš se na to dívat z pohledu člověka, který nemá s podobným sdružením žádnou zkušenost.
Zdá se, že v KH to funguje, čemuž jsem samozřejmě rád. Měl jsem trochu strach, že to vše funguje na bázi čistého dobrovolnictví, tzn. něco jako "nejede web, OK, teď mám práci, ale za 14 dní se na to podívám". Pokud výpadky nejsou, nebo jsou max. výjimečně a v řádu hodin jsou odstraněny, nemám problém.
Telekom, či jiná firma má minimálně tu výhodu, že má člověk na koho být naštvanej.
malis
Prvok
 
Příspěvky: 15
Registrován: 14.01.2008 19:24:50

Další

Zpět na Chtěl(a) bych se připojit

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron