SOPA - Snaha cenzurovat internet?

Kecání o tom, co se nikam nevejde, nebo nikam nevede.

SOPA - Snaha cenzurovat internet?

Nový příspěvekod sik » 10.01.2012 12:59:23

Na VideaČesky.cz je asi jediná taková lepší zmínka v CZ o tom co to je nová iniciativa SOPA: http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/sopa-americka-vlada-se-snazi-znicit-internet...

Doporučuji shlédnout. Myslím si, že takovéto věci se v menším i větším měřitku mohou dotknout i nás. Jsem zastáncem toho, aby Internet byl vždy naprosto volným médiem a nikdo by neměl zasahovat do jeho dění... Bohužel tato iniciativa je jednou z mnohých co se pod záminkou dobrých úmyslů snaží získat moc nad celosvětovou sítí..
sik
Prvok
 
Příspěvky: 25
Registrován: 01.12.2008 09:00:17

Re: SOPA - Snaha cenzurovat internet?

Nový příspěvekod King » 10.01.2012 15:41:04

sik píše:Na VideaČesky.cz je asi jediná taková lepší zmínka v CZ o tom co to je nová iniciativa SOPA: http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/sopa-americka-vlada-se-snazi-znicit-internet...

Doporučuji shlédnout. Myslím si, že takovéto věci se v menším i větším měřitku mohou dotknout i nás. Jsem zastáncem toho, aby Internet byl vždy naprosto volným médiem a nikdo by neměl zasahovat do jeho dění... Bohužel tato iniciativa je jednou z mnohých co se pod záminkou dobrých úmyslů snaží získat moc nad celosvětovou sítí..


Internet jako volné medium není, nikdy nebyl a nebude. Snaha o řízení tu byla a bude. I my jsme komunita která vytváří hranice toho co je a co už není přípustné a je to tak v pořádku. Z pohledu státu zase řízení bude důležité v jiných prioritách viz Čína a podobné. Pro příklad u nás se na webu nechytne firemní reklama jelikož jsme si to tak určili. Z jiného pohledu by se také nemuselo líbit členům další témata které přesahují hranice obecného vkusu. Někteří členové se je snaží obejít žádostmi o změnu veřejné IP adresy za blokace ve fórech kde se neslušně chovají. Další věcí je řízení provozu v KHnetu. Kdyby nebylo tak půlka sítě jede blbě a druhá se tomu směje na úkor ostatních.
Pentium II 350 MHz. 64MB RAM , 8.6 GB HDD, CD- ROM.
Uživatelský avatar
King
nadposkok
 
Příspěvky: 794
Registrován: 02.12.2004 17:10:34
Bydliště: pod Alcomou

Re: SOPA - Snaha cenzurovat internet?

Nový příspěvekod sik » 10.01.2012 20:13:52

Tak jsem to napsal asi trochu špatně... Upravuji svobodu na "Svobodu v rozumných mezích"...Co se týče sdružení, tak to je asi něco trochu jiného. Mě nikdo nenutí být členem sdružení a pokud nebudu souhlasit s tím jak sdružení jedná tak prostě a jednoduše odejdu jinam.. Pište si, že kdyby se např. sdružení usneslo, že se prostě zakáže uživatelům přístup třeba do seznamu protože to poslouží většímu dobru, tak budu první kdo hned půjde... Pokud ale mluvíme o globálním nastavování toho co "jsou rozumné meze svobody" tak to problém je.... Já nemám pak "kam jít" a chtě nechtě musím přijmout diktát nějaké skupiny co hájí "své dobro".

SOPA je čistě lobistická akce a naprosto zbytečná. Pokud uživatelé porušují zákony, tak každý stát má v současné době pravomoci takové uživatele vystopovat a potrestat... Ale to čeho chce docílit SOPA, tak je prostě blbost. Jen se modlím, že nic takového neprojde.

Z technického hlediska: likvidace DNS záznamů stránek co jsou "hrozbou společnosti" se stejně nic nevyřeší... Záznamy se dají úplně v pohodě nastavit na každém počítači (hosts), případně se stránky mohou například přesunout do decentralizovaných sítí .... Např. wikileaks je dostupný i v síti freenet... A sem zvědav jak chtějí omezit třeba freenet.
sik
Prvok
 
Příspěvky: 25
Registrován: 01.12.2008 09:00:17

Re: SOPA - Snaha cenzurovat internet?

Nový příspěvekod ludvik » 10.01.2012 23:35:29

king: jenže to, co ty myslíš řízením je čistě interní rozhodnutí, co se bude na našich stránkách objevovat. Ale neomezujeme ani trubky, ani co těma trubkama teče ... a dokonce je nám to jedno. Jenže pokud bude něco jako SOPA, tak nám to jedno rozhodně nebude ...
Nesmí se plést řízení technické, tedy QOS a podobné technologie a řízení obsahové ... Takže řídíme KOLIK toho poteče, ale ne CO nebo nedejbože ODKUD. A v tomto ohledu je KHnet (a ostatní czfree-like sítě) ten nejsvobodnější internet ... dokud nezlikvidují občanská sdružení jako celek, nikdy nás nedonutí používat třeba "řízené" DNS servery. Jedna z výhod uzavřených sítí - nemají moc možností nám do toho kecat. Firmám také nekecají do toho, jak si staví síť po areálu. A pokud už to nepůjde obejít, tak mi nedělá problém nasadit třeba TOR technologii a směrovat provoz tam (i když technicky - žádný zázrak to nebude). A pokud to nepůjde jinak, určitě vzniknou jiné možnosti - stínové DNS servery, případně založené na něčem jako torrent.
Aby cenzurní věci fungovali spolehlivě, muselo by se přistoupit k radikálnějšímu řezu - ne blacklisty a omezování, ale whitelisty. Každý web by při spuštění musel mít štempl od Vrchního Cenzora a byl by pravidelně každý týden kontrolován.

Svoboda informací je pro nás svatá. Ať už si gigouš myslí cokoliv :-)
Pokud s tím má státní správa problém, ať si potrestá případné viníky sama, v rámci zákonných norem.

P.S.: abych byl korektní - jedna síťová služba u nás nefunguje. A tou je sdílení souborů windows (CIFS alias SAMBA). Jenže jenom proto, že se tím furt ještě šíří červy a podobná havěť. Ale uvnitř khnetu je jenom omezovaná, většinou funguje. Natvrdo zakázaná je do a z internetu.

P.S.S.: pro gigouše - jelikož je nám svoboda informací svatá, nikdy nepřistoupím na tvé důvody na žádosti o změnu veřejné IP adresy. A to proto, že by dotyčný člověk mohl mít problém se dostat k některým informacím jen proto, že jsi ty někde dostal banána. I když tvrdíš, že to není pravda, nikdo ti nevěří.

A jen pro informaci, kolik stojí zařízení, které umí řídit provoz i podle toho CO tam teče (tedy nejenom podle IP nebo portu) - http://www.intelek.cz/product.jsp?artno=71100130 A kdybychom museli vyhovět nějakému státnímu nařízení, tak potřebujeme dvě taková zařízení, protože si nemůžeme dovolit výpadek kvůli poruše. A to nemluvím o tom, že by nám za chvilku byla kapacita 1Gbit málo. Vyšší varianty si najděte sami ...
Pokud by nastala nějaká cenzura, tak tohle zařízení by stejně nestačilo a bůhví, kolik by stálo vyhovující ...
Když už musíš, tak jsi v .... nuclear.khnet.info
Uživatelský avatar
ludvik
Site Admin
 
Příspěvky: 1976
Registrován: 18.06.2003 08:40:10

Re: SOPA - Snaha cenzurovat internet?

Nový příspěvekod gigous » 10.06.2013 00:52:05

Uživatelský avatar
gigous
Hustej masér
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19.11.2005 15:29:11
Bydliště: KH

Re: SOPA - Snaha cenzurovat internet?

Nový příspěvekod CEC » 04.07.2013 14:23:27

Dovolim si gigouse opravit, popletl si poradi smirovani bylo drive a je porad. Co se tyka smirovani je hned po Cine kolebka demokracie USA na druhem miste. Existuje dokonce jeden vtip, bohuzel neni moc vtipnej, protoze je to pravda. V Americe ma uzivatel na vsech serverech 6 az 8 let zalohovana data, bohuzel po pripadne ztrate dat se uz k teto externe ulozene zaloze jaksi nedostane :-)
Mlada generace to ale o hodne cmuchalum usnadnuje, protoze pro jistotu co muze tak jeste otaguje, aby rovnou informace byly svazany s ksifty. Nebojim se, ze by tam uz nemeli slozku gigius a jeho moudra.

gigous píše:Nejdřív cenzura, teď zase šmírování, to by se z toho jeden zbláznil. :minigun:

http://technet.idnes.cz/unik-informaci-z-nsa-ma-na-svedomi-edward-snowden-f6r-/sw_internet.aspx?c=A130609_212955_sw_internet_brm
Mam radeji zapad slunce nez vychod slunce, protoze slunce zapada rano mnohem pozdeji.
Uživatelský avatar
CEC
Člen rady
 
Příspěvky: 489
Registrován: 18.11.2003 02:53:33
Bydliště: Kutna Hora


Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron